Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

o suspiria έχει δίκιο, δεν είναι καλή φωτογραφία για αυτό και μπήκε και στα σπόιλερς από την αρχή. Για εμένα το μόνο που έχει είναι η ζέση στα μάτια που μεταξύ σκιών και υποφωτισμένων, νομίζω ότι κάποιος μπορεί να τη νιώσει.

 

Γενικότερα τώρα μιλώντας, ο λόγος που δημοσιεύω εδώ είναι ότι μπορώ να χαριεντίζομαι φωτογραφικά, χωρίς να έχω το άγχος ότι κάποιος θα παιταχτεί και θα πει για ποιο λόγο δεν έγειρα 2.4 μοίρες ή το κάδρο δεν είναι 7 εκατοστά δεξιότερα και το διάφραγμα ελαφρώς ανοικτότερο. Ε δε με πολύ απασχολούν αυτά, τα βλέπω κι εγώ εκ των υστέρων σχεδόν πάντα, αλλά είμαι ερασιτέχνης που γουστάρω να πάω μία βόλτα και να έχω πρόχειρη την κάμερα μου να τραβήξω κάτι όπως το βλέπω. Δε θεωρώ ότι κάνω τέχνη αλλά δίνω την οπτική μου.

 

Για την ιστορία μου, παρακολουθώ φανατικά το dpgr και περιδιαβαίνω πολλά online πορτοφόλια, αλλά δε συμμετέχω. Δεν έχω κάτι να δώσω στην κοινότητα της φωτογραφίας, όταν υπάρχουν άνθρωποι με τραβηγμένα 5000-10000 φιλμς και άλλες 50000-60000 κλιξ σε ψηφιακές και σπουδές στο αντικείμενο. Ξέρω ότι οι φωτογραφίες μου δε θα είναι ποτέ καλλιτεχνικά άρτιες, διότι μου λείπει το ταλέντο και η θεωρητική εκπαίδευση, είμαι ξεροκέφαλος αρνητής της ψηφιακής επεξεργασίας των φωτογραφιών και είμαι του ενός καρέ.

 

Θαυμάζω και ζηλεύω τις αισθαντικές φωτογραφίες, αλλά η αδυναμία ή ανικανότητα μου να τις τραβήξω δε θα με κάνουν να ντρέπομαι και να κρύβω τα μικρά ή ελάχιστα φωτογραφικά επιτεύγματά μου.

 

Ειλικρινά και με ιδιαίτερα φιλική διάθεση προς όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμ γιατι να θεωρηθει αυτη η φωτο καλη?

Εμένα ας πούμε μ'αρέσει πολύ. Το θέμα είναι γαμάτο όπως και ο φωτισμός. Κατευθείαν με πάει σε τιμπαρτονικά σκηνικά.

Δεν έχω ιδέα από τεχνική ορολογία που αναφέρεται εδώ μέσα κατά καιρούς, απλά βλέπω πώς μου τα σκάει στο μάτι μία λήψη.

 

Γιατί να μην είναι ωραία; Η ερώτηση δεν είναι ρητορική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...