Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα ας πούμε μ'αρέσει πολύ. Το θέμα είναι γαμάτο όπως και ο φωτισμός. Κατευθείαν με πάει σε τιμπαρτονικά σκηνικά.

Δεν έχω ιδέα από τεχνική ορολογία που αναφέρεται εδώ μέσα κατά καιρούς, απλά βλέπω πώς μου τα σκάει στο μάτι μία λήψη.

 

Γιατί να μην είναι ωραία; Η ερώτηση δεν είναι ρητορική.

με την ιδια λογικη λες ωραια και μια φωτο ενος ηλιοβασιλεματος στην οια.ε σορυ αλλα δεν ειναι ωραια φωτο ειναι απλα ενα ωραιο ηλιοβασιλεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με την ιδια λογικη λες ωραια και μια φωτο ενος ηλιοβασιλεματος στην οια.ε σορυ αλλα δεν ειναι ωραια φωτο ειναι απλα ενα ωραιο ηλιοβασιλεμα.

 

Παρόλο που δε μου αρέσει το bitching σχετικά με οποιαδήποτε μορφή τέχνης, θαρρώ πως το γεγονός οτι εκείνη τη στιγμή βρισκόταν κάποιος εκεί, σήκωσε τη μηχανή του, σκόπευσε το ωραίο ηλιοβασίλεμα και πάτησε το κουμπί, δημιούργησε μια ωραία φωτογραφία. Με κοινότυπο θέμα μεν, με λανθασμένη τεχνική ίσως, με χάλια εξοπλισμό ποιός νοιάζεται, αλλά φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δε μου αρέσει το bitching σχετικά με οποιαδήποτε μορφή τέχνης, θαρρώ πως το γεγονός οτι εκείνη τη στιγμή βρισκόταν κάποιος εκεί, σήκωσε τη μηχανή του, σκόπευσε το ωραίο ηλιοβασίλεμα και πάτησε το κουμπί, δημιούργησε μια ωραία φωτογραφία. Με κοινότυπο θέμα μεν, με λανθασμένη τεχνική ίσως, με χάλια εξοπλισμό ποιός νοιάζεται, αλλά φωτογραφία.

τελειως λαθος!ειναι ενα ωραιο ηλιοβασιλεμα και τιποτα παραπανω.εγω δεν μιλησα για τεχνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την ιδια λογικη λες ωραια και μια φωτο ενος ηλιοβασιλεματος στην οια.ε σορυ αλλα δεν ειναι ωραια φωτο ειναι απλα ενα ωραιο ηλιοβασιλεμα.

 

Πιστεύω ότι δεν μπορείς να ακυρώνεις/απαξιώνεις μια φωτογραφία επειδή το θέμα από μόνο του είναι όμορφο. Δεν στέκει. Οριοθετείς το τι είναι όμορφο με αυτό τον τρόπο.

Το ότι μπορεί επίσης να αρέσει σε μένα, έχει να κάνει και με το τι συναισθήματα ή αναμνήσεις μου προκαλεί αυτό που βλέπω.

 

Ο τρόπος που το βλέπεις, μου φαίνεται πολύ περιοριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι δεν μπορείς να ακυρώνεις/απαξιώνεις μια φωτογραφία επειδή το θέμα από μόνο του είναι όμορφο. Δεν στέκει. Οριοθετείς το τι είναι όμορφο με αυτό τον τρόπο.

Το ότι μπορεί επίσης να αρέσει σε μένα, έχει να κάνει και με το τι συναισθήματα ή αναμνήσεις μου προκαλεί αυτό που βλέπω.

 

Ο τρόπος που το βλέπεις, μου φαίνεται πολύ περιοριστικός.

για φωτογραφια μιλαμε.και γω αν βγαλω τον γιο μια φωτο θα μου δημιουργει τα πιο πλουσια συναισθηματα.αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι και καλη φωτογραφια.δεν μιλαω ουτε για τεχνικη ουτε για συναισθημα, μιλαω για αισθητικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...