Προς το περιεχόμενο

Ο,τι χρειάζεστε για το K750i+W800i+K700i+D750i, θα το βρείτε εδώ


migel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανεις ;

 

Μπορειτε να μου πειτε ποια προγραμματα χρησιμοποιειτε για να συγχρονισετε το κινητο με το Η/υ σας;

 

Εκτος απο το MyPhoneExplorer & Mobiledit.

 

eyxaristw

 

Υπάρχουν αρκετά.

Πέρα από τα 2 που ανέφερες ήδη, υπάρχει φυσικά το Sync Station της SE, το FMA, το MobileMaster και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα. Τα 5 αυτά τα έχω δοκιμάσει όλα με το Κ750 μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα.

 

Θα ηθελα να μου πειτε καποιο προγραμμα που να κανει synchronize με το κινητο και δημιουργει καποιο αρχειο που μπορω να εχω προσβαση οχι μονο μεσω του προγραμματος αυτου.

 

Ολα τα προγραμματα οταν κανουμε synchronize, αντιγραφουν τα δεδομενα καπου στο σκληρο δισκο. Tο MyPhoneExplorer δημιουργει αρχεια .dat.

 

Θελω ενα προγραμμα που να δημιουργει αρχειο Access (.mdb) txt ή κατι αλλο.

 

Ο λογος που το θελω, ειναι για την πτυχιακη μου, δηλαδη να μεταφερω τα SMS μου σε αλλο προγραμμα.

 

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα .

 

Ένας τρόπος να "διαβάσεις" τα αρχεία .dat είναι :

δεξί κλίκ πάνω στο αρχείο και άνοιγμα με: - και απο την λίστα προγραμμάτων επέλεξε notepad ή word ή excel.

 

Όπως σου είπε και παραπάνω ο φίλος δοκίμασε και το floAt's Mobile Agent

 

Home page: fma

 

Πηγή: k750i.net

 

floAt's Mobile Agent is a powerful phone editing tool that allows you to easily manage all personal data stored on your phone, via a number of different connections methods. It allows easy management of Phonebook (both SIM and Phone memory), SMS, Profiles, and Files stored on the phone. It can also allow you to pickup and dial calls directly from your PC.

 

ή το PhoneBackup for Sony Ericsson

 

Do a full backup

Christersson PhoneBackup

Valid for all phones except P800/P900

 

With this program you save a copy in your hard disk of every configuration, sms, contact, profile, wap bookmark, so you can restore them if you have to do a master reset.

 

Πηγή: clubsonyericsson (έχει και άλλα καλά προγράμματα)

Δεν το έχω δοκιμάσει .

 

Και τέλος απο οτι είδα έχει βγεί καινούρια έκδοση MyPhoneExplorer v.1.5.4

η οποία στην επιλογή πρόσθετα , έχει :

k750iyj1.jpg

 

Έχει και πιο καινούρια έκδοση v1.5.6 αλλά δεν την δίνει το site πλέον .

I had to take Version 1.5.6 from my server cause of Copyright-Problems. Please use v1.5.4 inbetween !

 

Ελπίζω με κάποιο απο ολα να κάνεις την δουλειά σου .:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα πριν απο λιγες μερες το Κ750i,εχω περασει τους οδηγους κτλ,αλλα μου παρουσιασε ενα προβλημα.

 

Οταν το συνδεω με τον υπολογιστη,μεσω usb,καποια mp3 δεν μπορει να τα περασει....Ειναι θεμα bitrate?Μηπως μπορειτε να προτεινετε ενα προγραμμα για να τα κανω 128kbps ισως?(κ για θεμα πρακτικοτητας)

 

Επισης,η memory stick μπορει να αναγνωριστει αυτονομα,οταν συνδεω μεσω usb το κινητο στον υπολογιστη,μεσω καποιου προγραμματος?

 

 

Thanks in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετά.

Πέρα από τα 2 που ανέφερες ήδη, υπάρχει φυσικά το Sync Station της SE, το FMA, το MobileMaster και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα. Τα 5 αυτά τα έχω δοκιμάσει όλα με το Κ750 μου.

 

apo ola pou exeis dokimasi pio ine to kalitero kata tin gnomi sou?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo ola pou exeis dokimasi pio ine to kalitero kata tin gnomi sou?

 

Συνήθως χρησιμοποιώ το MyPhoneExplorer. Πιο ελαφρύ, πιο γρήγορο, πιο βολικό.

Αλλά προτιμώ το MobileMaster. Περισσότερες επιλογές και καλύτερη συνεργασία με Ms Office και ειδικά με το Excel που με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα πριν απο λιγες μερες το Κ750i,εχω περασει τους οδηγους κτλ,αλλα μου παρουσιασε ενα προβλημα.

 

Οταν το συνδεω με τον υπολογιστη,μεσω usb,καποια mp3 δεν μπορει να τα περασει....Ειναι θεμα bitrate?Μηπως μπορειτε να προτεινετε ενα προγραμμα για να τα κανω 128kbps ισως?(κ για θεμα πρακτικοτητας)

 

Επισης,η memory stick μπορει να αναγνωριστει αυτονομα,οταν συνδεω μεσω usb το κινητο στον υπολογιστη,μεσω καποιου προγραμματος?

 

 

Thanks in advance!

 

Anyone???...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις απλα σκεφτομουν κατι αλλο.

 

Το MyPhoneExplorer 1.5.4 το εχω ηδη, αλλα θα ηθελα ενα προγραμμα που να αποθηκευει αυτοματα τα SMS σε καποια βαση και οχι να τα κανω εγω export.

 

Το .dat αρχειο του MyPhoneExplorer 1.5.4 δεν ανοιγει ουτε με MS Access ουτε με Notepad για να μπορεσω να διαχειριστω τα αρχεια του.

 

Οπως προανεφερα, θελω το προγραμματακι να μου τα εμφανιζει σε βαση για να μπορεσω να τη συνδεσω με μια εφαρμογη που ετοιμαζω για την πτυχιακη μου.

 

ΥΓ. υπαρχει καποιος λογος που το FMA τρωει το 99% της CPU ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές κυκλοφόρησε και η καινούρια version του MyPhone .

 

MyPhoneExplorer Version 1.5.7

18. December 2006

MyPhoneExplorer 1.5.7:

- Thunderbird Portable and Thunderbird 2.0 beta 1 also supported now

- fixed some bugs (Thunderbird-Sync, Calendarfile-Download, GPRS/UMTS switch)

- added new countrys for reverse phonenumber search: Sweden, Denmark and Belgium (has nothing to do with trhe new version cause its web-based)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...