Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

An open-source remote desktop client software, written in Rust. Works out of the box, no configuration required. Great alternative to TeamViewer and AnyDesk!
https://rustdesk.com/

Δοκιμασα να το εγκαταστησω τωρα σε λινουξ και μεσα στις εξαρτησεις που θελει ειναι και το pulseaudio.

 rustdesk depends on pulseaudio; however:
  Package pulseaudio is not installed.

Καλυτερα να κοψω τα χερια μου λοιπον. Θα κανω ενα bug report να μην το εχουν σαν αμεση εξαρτηση και οταν το βγαλουν βλεπουμε.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, jim_p είπε

timg - Terminal Image and Video Viewer
A user-friendly viewer that uses 24-Bit color capabilities and unicode character blocks to display images, animations and videos in the terminal.
https://github.com/hzeller/timg/

Eιναι τραγικο εν ετει 2021 να φτιαχνει καποιος τετοιο προγραμμα...για τερματικο. Γραφει χαρακτηριστικα :

"Useful if you want to have a quick visual check without leaving the comfort of your shell and having to start a bulky image viewer. Sometimes this is the only way if your terminal is connected remotely via ssh. And of course if you don't need the resolution."

Απο τα υπογραμμισμενα καταλαβαινεις την νοοτροπια αυτου του ανθρωπου , που λογικα ειναι hardcore guru που κανει τα παντα στην "ανεση" του τερματικου του... ημαρτον !! Εγω λεω να γυρισουμε σε τιποτα DOS , να μην υπαρχει καν γραφικο περιβαλλον και μπουμε σε κανα πειρασμο και χρησιμοποιησουμε "κατα λαθος" , κανα γραφικο εργαλειο.... ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με αυτα που λες, αλλα αν δεις τα περισσοτερα cli σκριπτακια/προγραμματακια που εχω ποσταρει, θα δεις οτι εινια πολυ μπροστα. Πχ αυτο παραπανω με τα anime ειναι απλα τελειο! Δεν υπαρχει καν λογος να ανοιξεις browser για να πας στη σελιδα που κανει scrap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jim_p είπε

Για πες μου, ποσο καλο ηταν το streaming του αγωνα χτες στη σελιδα του αντεννα? :D

Εφτιαξα λογαριασμο... μια χαρα ηταν :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φρεσκο wps office χτες, μετα απο 6+ μηνες απραγιας!
https://linux.wps.com/wpslinuxlog.html

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, πρεπει η συγκεκριμενη εκδοση να εχει χτιστει με qt5! Ειδηση! Φτασαμε στο 2021 για να παρουν χαμπαρι πως η qt4 ειναι και με τα 2 ποδια στον ταφο!

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...