Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορει καποιος να μου πει καποιο καλο προγραμμα για linux για torrents?Πανω απο ολα θελω να μην καταναλωνει πολους πορους,Κατι αντιστοιχο δηλ με το μtorrent για win.Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το link στο 1ο post αυτου του thread και γενικα το bittorrent σε μένα τουλαχιστον φαινεται πολυ ελαφρυ κ γρηγορο χωρις να εχω κανει καμια ρυθμιση. Νομιζω οτι κ το Azureus υπαρχει για linux αλλα δεν το εχω δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

http://ksubtile.sourceforge.net

 

Ειδικά από το "Stretch" μπορείς να συγχρονίσεις οποιονδήποτε υπότιτλο, χωρίς να έχεις ιδέα για τη διαφορά στο framerate, με λίγα clicks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για p2p σε linux καλο είναι το

 

mldonkey και για dc++ το linuxdcpp

 

 

το δεύτερο υπάρχει μόνο απο cvs αλλά τα περισσότερα distros το έχουνε σε testing μορφή με κάποιο package man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολλές προσπάθειες έβαλα linux στο laptopaki μου. Μετά από ακόμα περισσότερες προσπάθειες έβαλα και το xgl . Τώρα μου μένει να φτιάξω τον ήχο μόνο αλλά πιστεύω ότι όλο και κάτι θα βρω (πρώτες μου μέρες με linux).

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να καταγράφει τις κινήσεις στο desktop για να φτιάξω ένα βίντεο με τα εφε του xgl για να το ανεβάσω να το δει ένας φίλος .

Δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά η διανομή που έχω είναι ubuntu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...