Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου είμαι στη δουλειά τώρα. Αν πάω σπίτι θα ασχοληθώ.

Ευχαριστώ για τις οδηγίες μάλλον θα μου φανούνε πολύτιμες μιας και είμαι ακόμα στην αρχή και έχω χαθεί εντελώς με το νέο μου λειτουργικό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
kseri kapios gia to SuSe linux profetional?

 

Koita.. i teleutea ekdosi ton Suse linux professional einai i 9.3 k den exei sxedon kamia diafora me ti 10.1 gia na legonte professional. ama skeftese na balis professional i ta 10.1 bale anepifilakta ta 10.1. einai arketa poio beltiomena ta 10.1 k exoun diorthosi arketa mikro problimatakia pou eixan ta 9.3 pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Koultouras: Δεν χρειάζεται πρόγραμμα, το κάνει η εντολή mount. Αν έχει ο kernel σου ενεργοποιημένο το loop filesystem τότε κάνεις:

mount /path/to/iso /mnt/whatever -o loop

Μετά στο directory /mnt/whatever θα βλέπεις τα αρχεία του image.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

The Linux Equivalent Project

 

http://www.linuxeq.com/

 

Welcome to the Linux Equivalent Project. The goal is to provide an informational and available website for all linux users. The website is currently in beta form. I will be periodically updating the database with Windows software and the Linux equivalent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ένας πολύ καλός οδηγός για την μετατροπή AVI video σε DVD με menu (προαιρετικά βέβαια) είναι Howto author AVI->DVD with menus using Linux only !

 

Σημ. Γράφτηκε αρκετά παλιά μεν, όπως θα δείτε στο forum του Gentoo, αλλά δουλεύει άψογα

 

όπως εξηγεί κ στον οδηγό η όλη διαδικασία είναι σε συντομότερη μορφή το πρόγραμμα any2dvd

 

Το αποτέλεσμα μπορεί να μην βγαίνει πολύ γρήγορα είναι όμως άριστο ποιοτικά σε εικόνα κ ήχο

 

Επίσης ένα απλό κ εύκολο προγραμματάκι σε java για επεξεργασία υποτίτλων είναι το Jubler

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...