Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμια προταση για vnc client? Θελω να συνδεομαι στο ταμπλετ (windows 8.1 κανονικα, οχι rt) και να κανω δουλειες που με αφη μονο ειναι βασανιστηριο, οποτε αν ξερετε και κανεναν vnc server, πειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχει κανενα site με λεξικα που μπορω να κατεβασω για τον opera σε mint γιατι για καποιο λογο οταν παω στις ρυθμισεις του opera να προσθεσω λεξικο, εκει που γραφει τις γλωσσες οταν παταω κολλαει ολο το συστημα και θελει restart. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σημερα, λογω καποιων ενημερωσεων σε οσες βιβλιοθηκες σχετιζονται με το kodi 15.2, εχω προβλημα με τους υποτιτλους στον mpv. Φαινονται τοοοσοι δα (εικονα) και αμφιβαλλω αν εχουν και τη σωστη γραμματοσειρα! Πανω mplayer και κατω mpv και στα δεξια τους οτι σχετιζεται με γραμματοσειρα απο τα αρχεια ρυθμισεων τους

post-124002-0-56971200-1445322851_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πανω ομως ειναι αυτοι που εχω ορισει. Ειναι verdana, bold και το μεγεθος τους δεν αλλαζει οταν μεγαλωσω το παραθυρο (αναπηρια του mplayer αυτο το τελευταιο), ειναι απλα... 4 :/

Κατω δεν ειναι ουτε verdana, ουτε bold, ουτε 48αρες που ορισα. Και τους εχω μεγαλους για να τους βλεπω απο το κρεβατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ειναι αισχρο bug του mpv 0.11. Αλλαξα θεση στο config οπως λεει το wiki του arch, τιποτα. Αλλαξα γραμματοσειρα και μεγεθος, τιποτα, επιμενει σε sans serif 24αρια. Ακομα και χωρις configuration κανει τα ιδια. Κανεις αλλος με mpv 0.11?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...