Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους σας παιδιά . Εδώ και πολύ καιρό βασανίζομαι στο πως μπορώ να παίξω παιχνίδια που έχω στα Windows στο Ubuntu 15.04. Mήπως γνωρίζει κανένας τι μπορώ να κάνω , τι πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω γιατί όσες φορές χρησιμοποίησα το Wine δεν μου έβγαινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεινε καλυτερα σε windows εφοσον θες παιχνιδια τετοιων απαιτησεων

 

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=8757

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=15523

 

Οπως εχω πει σε αλλο θεμα και για αλλο παιχνιδι: "αν δεν παιρνει platinum, δεν αξιζει να ασχοληθεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος θελει εχει ενα πληθος απο φωτογραφιες και βιντεο και θελει με αυτα να κανει ενα μεγαλυτερο βιντεο που να τα περιεχει ολα. Μπορει να γινει κατι τετοιο με το avidemux και αν ναι πως?

Ναι μπορεί να το κάνει με το avidemux, γενικά με το avidemux μπορείς να φτιάξεις και πολύ πολύπλοκα video.

 

....και αν ναι πως?

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις; Αν δεν έχεις ξαναδουλέψει και σου φαίνεται βουνό ρώτα αλλά κι εγώ ξέρω μόνο τα βασικά. Αν πάλι θέλεις να φτιάξεις κάτι πολύ απλό τότε υπάρχουν και πιο απλά προγράμματα όπως το openshot

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια εργασια ενος φιλου: θελω να βαλω καμια δεκαρια φωτογραφιες και δυο βιντεο να παιξουν ολα μαζι σερι. Αυτο. Θα μπορουσα να το κανω πχ με premiere που ξερω, απλα το να βαλω premiere για δουλεια μιας ωρας παραειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά είναι κάτι σαν: Video output >> Filters >> Transform >> Rotate (ή κάπως έτσι). Αν αυτό που έγραψα είναι αυτό που λες ότι έχεις ήδη κάνει δοκίμασε κάποια από τις άλλες ρυθμίσεις (90/180/270 d) γιατί ίσως το default δεν είναι αυτό που νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο ειναι, και δουλευει οπως ειπες, απλα δεν το δειχνει στην προεπισκοπηση. Το εκανα με το openshot και τερμα.

Btw, μαμαει το openshot και δεν του το ειχα! Τολμω να πω το καλυτερο εναλλακτικο του premiere, ασχετως πλατφορμας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο εναλλακτικό του Premiere είναι το KDEnlive και φυσικά το Lightworks. Το Openshot καλό και απλό, αλλά στην έκδοση 1.x κρασάρει συνεχώς. Όταν βγεί με το καλό η 2.0 final βλέπουμε και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πιθανών αστεία ερώτηση, αλλά στα αποτέλεσματα αναζήτησης μπυ βγάζει μόνο για παντζούρια. 

Στο LibreOffice και γενικότερα στο Linux, πως μπαίνει το σύμβολο του Ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...