Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζητησα απο ενα τυπο να μου στειλει πχ 100 φωτογραφιες για ενα slideshow σε ενα rar και ο στοκος εβαλε τις φωτο μεσα στο rar και μαζι ενα βιντεο 1080p που εχει ολες τις φωτο να παιζουν μια μια! Ετσι το μεγεθος του αρχειου σχεδον οχταπλασιαστηκε!

 

Ανοιγω το rar με το file-roller, παταω διαγραφη στο βιντεο και μου λεει "An error occurred while deleting files from the archive."

Πως μπορω να σβησω μονο το βιντεο χωρις να καθομαι να αποσυμπιεζω και να ξανασυμπιεζω απο την αρχη?

 

File-roller 3.20, rar/unrar 5.3.x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8+ χρονια σε λινουξ, πρωτη φορα ακουω πως το rar/unrar ειναι trial!

 

Το xarchiver τι χαλι ειναι παλι? Τα rar τα ανοιγει κενα και τα zip τα ανοιγει μετα απο ωρα! Δρομο!

 

Χμμμ, ναι δεν φαινεται η title bar στην εικονα, αλλα αυτο ειναι ενα τυχαιο αρχειο .rar ανοιγμενο στο xarchiver.

post-124002-0-91092000-1462382960_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει και ο dev εδω*, το project του ειναι απλα το skype-unofficial-client (το οποιο με τη σειρα του ειναι το web.skype.com ανοιγμενο σε εναν υποτυπωδη browser), συν εικονιδιο για το tray και notifications. Κλησεις δεν κανει, ουτε ηχου, ουτε βιντεοκλησεις, μιας και δεν υπαρχει ακομα plugin, οποτε ειναι μια ακομα υλοποιηση του σκεπτικου "ανοιγω το web.skype.com σε εναν browser και λεω οτι εχω native skype". Με βαση αυτο το σκεπτικο υπαρχουν 2 εφαρμογες στο chrome web store, οποτε γιατι να προτιμησω αυτη απο τη στιγμη που θα εχω ηδη καποιον chrome-based browser ηδη εγκατεστημενο?

 

* https://github.com/stanfieldr/ghetto-skype

 

Offtopic, τη δουλεια με το rar την εκανα απο τα windows με το 7zip! Ουτε καν με winrar!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τοσο προγραμμα για linux αλλα καιρο τωρα εχω αντικαταστησει τα φλασακια με το drivedroid στο κινητο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.softwarebakery.drivedroid&hl=en

 

Ζωαρα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου το εμφάνιζε2 φορές μόνο να μου έβγαλε σαν usb stick (ότι είναι κενό) αλλά δεν μπόρεσα να το κάνω πάλι. Ωραία εφαρμογή πάντως, χρήσιμη αρκεί να έχεις χώρο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...