Προς το περιεχόμενο

Rome (TV Series, HBO)


sotris99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

(symfwnw, to Carnivale aksizei synexeia, estw kai apo allo kanali. To showtime deixnei na einai to amesws epomeno katallhlo gi'auth th douleia)

 

In other news:

SHMERA einai to season premiere sto HBO gia to 2nd season tou ROME.

Aurio .... einai h hmera na 8ymh8eite ekeino ton ksexasmeno 8eio sthn Amerikh kai na.... tou euxh8eite kalh xronia :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

lol, τι εγινε δεν το είδε κανείς ακόμα;

Βασικά ξεφούσκωσε λίγο το όλο το hype γι'αυτό δεν έγραψα σχόλια αμέσως

Συνεχίζει ακριβώς εκεί που το άφησε η 1η season, ολοκληρώνει κάποια story arcs και κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα στο τοπίο. Μεταβατικό το λές, άντε και προπαρασκευαστικό...

 

Δεν είχε πολύ σχέση με τη δυναμική αρχή της 1ης season, αλλά οι ηθοποιοί είναι εκεί οσοι επέζησαν τελος πάντων, οι ερμηνείες είναι ακόμα καλές και ίσως από το 2ο επεισόδιο να θέσει πιο γερά το σκηνικό για τη 2η season.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Ξέρει κανείς να μου πει αν αυτό που ξεκινάει να δίνει αύριο η Καθημερινή είναι το Rome?

 

Οχι αυτό που δίνει είναι ντοκυμαντέρ και όχι η σειρά του HBO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα κριμα που τελειωσε αυτη η σειρα,ειναι απο τις ελαχιστες που δεν θα βαριομουνα να δω και τριτη σεζον.Οποιος θελει να τη δει,την συνιστω,υπαρχουν και οι υποτιτλοι στο greektvsubs.gr.

Αυτο που με αφησε αφωνω ειναι το κοστος της σειρας που ηταν 10 εκατομυρια δολλαρια ανα επεισοδιο το οποιο μαλλον εξηγει γιατι σταματησε στο δεκατο επεισοδιο της δευτερης σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα κριμα που τελειωσε αυτη η σειρα,ειναι απο τις ελαχιστες που δεν θα βαριομουνα να δω και τριτη σεζον.Οποιος θελει να τη δει,την συνιστω,υπαρχουν και οι υποτιτλοι στο greektvsubs.gr.

Αυτο που με αφησε αφωνω ειναι το κοστος της σειρας που ηταν 10 εκατομυρια δολλαρια ανα επεισοδιο το οποιο μαλλον εξηγει γιατι σταματησε στο δεκατο επεισοδιο της δευτερης σεζον.

 

Πράγματι πολύ καλή σειρά. Μακάρι να υπάρχουν ανάλογες προσπάθειες και στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Members

Το ξεθάβω γιατί την ξεκίνησα κι εγώ την σειρά και μπορώ να πω πως είναι πολύ καλή...

 

Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι στην αρχή μου ήρθε κάπως απότομο το ότι ο Καίσαρας έβαλε τον Βορίνο να πάρει τον

Πούλο

και να βρούνε το χαμένο του λάβαρο, αλλά σύντομα το συνήθισα :lol:

 

Επίσης, αυτό το όνομα του Βορίνου έπρεπε να περάσει μιάμιση σαιζόν για να καταφέρω να το θυμάμαι - μία τον έλεγα Βαρούχο, άλλη Βερύκιο :lol: (αφού άρχισα να προβληματίζομαι για το αν μου έχει μείνει κανένα απωθημένο από την εποχή που διάβαζα λατινικά για τις πανελλήνιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Τέλεια σειρά...

Την ξεκίνησα πρίν 2 μέρες και τελειώνω την πρώτη σαιζόν. Όλα μου αρέσουν, σκηνοθεσία, ερμηνείες, πλοκή, soundtrack (απίστευτα ατμοσφαιρικό). Μαρέσει ο τρόπος που προσεγγίζει το όλο ζήτημα, χωρίς να προσπαθεί να εντυπωσιάσει με επικές μάχες και εφέ όπως οι περισσότερες ταινίες - σειρές τέτοιας θεματολογίας.

'Ηταν ότι πρέπει γιατι μετά το Sopranos (η γνώμη μου υπάρχει στο αντίστοιχο θέμα), Boardwalk Empire (είχε κάποια καλά στοιχεία) και The Pacific (άθλιο) είχε αρχίσει να με απογοητεύει η HBO.

 

Πολυ λίγα post βλέπω, πρέπει να την δείτε αυτήν την σειρά. Θα πώ και την άποψη μου μόλις την τελειώσω. Σε 2-3 μέρες δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα κι εγω μια επισκεψη στον θειο χθες βραδυ κ με τιμησε με το δωρακι του :)

 

οτι πρεπει νομιζω ειναι για μετα το game of thrones, τωρα που τελειωνει, ταμαμ,

πρεπει να μοιαζουν κιολας αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο wiki απο οτι λεει εξακολουθει να ειναι στα σπαργανα, παντως ενα ενδιαφερον που διαβασα πριν μερικες μερες ειναι οτι το ΗΒΟ επιστρεφει στην ρωμαικη εποχη με το ριμεικ του Εγω ο κλαυδιος, πρεπει να το εχει δειξει στην Ετ1 αλλα προσωπικα δεν το χω δει...ή τουλαχιστον δε θυμαμαι αν την ειχα πετυχει μικρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις την τέλειωσα... Απίστευτη σειρά. Αν και όσοοι συμπαθούσα

πέθαναν (με εξαίρεση τον Πούλο)

, αλλα δεν πειραζει. Λοιπόν την συστήνω ανεπιφύλακτα 9,5/10 απο εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...