Προς το περιεχόμενο

Syndesmologia kai kalodia gia nea dsl syndesi


ice@man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xthes piga kai pira ena ondsl kit kai tha hthela ligi voithia gia thn syndesmologia, an kai pistevo oti to exo katalavei pos paei apla exo kati erotisoules etsi oste na eimai etoimos molis energopoihthei h syndesi.

 

H grammi einai ISDN (opote yparxei to Netmod apo ta prota omos me seiriaki syndesi) kai sto paketo yparxei ena spliter kai to modem (Sagem usb).

Sto thema syndesis, h kentriki mpriza einai sto xol tou spitiou kai apo ekei pros to paron erxetai ena thlefoniko kalodio perimou 5-6 metra os to domatio mou (to opoio fevgei apo to netmod).

Apo oti exo diavasei tha paro thn grammi pou erxetai apo ton ote kai apo ekei tha paei katefthian sto spliter. Meta apo tis 2 exodous tou spliter, h mia tha paei sto netmod, to opoio den exei vismataki, opote prepei na ksegimnothei to kalodio gia na vidothei.

H allh exodos tha paei sto modem. To erotima einai ean paizei rolo to mikos tou kalodio aytou pou tha paei apo to spliter os to modem pou tha einai peripou 5-6 metra tilefonikou kalodiou?

 

Episis ligo argotera leo na xtypiso ena router (Zyxel h USR) kai thelo na ksero ean tha isxyon ola ta parapano etsi oste na mporeso apla na vgalo to usb modem kai na valo to router.

 

Eyxaristo ek ton proteron.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exoume kai leme.ta pernoume apo tin arxi.1 2 1 2 :P .apo tin kentriki mpriza pou ine sto hol tou spitiou sou tha figei kalodiaki gia na paei sto line tou splitter.apo to phone i isdn tou splliter tha paei sto netmod tou ote.an exeis to netmod me ta 6 lampakia to kalodio paei apo kato .an exeis to netmod me 4 i 5 lampakia paei mesa sto netmod.an exeis to netmod pou apla exei ena lampaki gia power tote distixos tha prepei na pexeis me gimna kalodia.apo to adsl tou spliiter tha figei kalodio gia to router to usb(distixos usb) kai to usb sto pc sou.ta tilefona paramenoun kanonika sindedemena opos kai prin sto b0 kai b1 tou netmod sou.to siriako to petas apo to parathiro kai kamia mera kapsto na sou dosoun kana new me clip.apla meta meta to sagem pou ine usb kai pare ena zyxel i den xero ti allo thes kai apla ta idia pragmata alla anti gia usb tha parei me ethernet sto pc sou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo to adsl tou spliiter tha figei kalodio gia to router to usb(distixos usb) kai to usb sto pc sou.

 

Thx gia thn apantisi. Mipos ksereis kai ean paizei rolo pou ayto to kalodio (tilefoniko einai) pou tha paei apo to spliter os to modem tha einai 5 metra peripou (mporei kai ligotero)?

 

Episis kati teleytaio, mporo na ta syndeso apo tora prin energopoihthei h grammi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai mporeis na ta sindeseis apo tora kai oxi den pirazei ann einai 5 metra.exo balei kai kalodio prosorina na pernaei apo mpalkoni kai exo dei kai dekametra kalodia.edo exo dei kalodio na anevenei kai 7 orofous pano opote ta 5 metra dene inai tipota.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ευχαριστώ, τα σύνδεσα και από ότι βλέπω άναψε το λαμπάκι του modem που λέει dsl (όπως και στο status απο το software του modem στα win λέει dsl-operational) αρα λογικά πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή απο ΟΤΕ. Πήρα τηλ όμως την Otenet και μου είπαν οτι η σύνδεση δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και θα κάνει απο 5 εώς 12 εργάσιμες. Στην αναμονή λοιπόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ama exei anapsei to lampaki tis dsl simenei oti mporei kai na ine etoimi.LEO MPOREI giati iparxoun kai alla stadia.an exeis idi username kai password dokimase na ta baleis mesa kai mporei na pexeis.an den exeis zita kana demo na kaneis dokimi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...