Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με wireless modem.


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Tellas δίνει δωρεάν ένα modem Crypto μαζί με κάθε σύνδεση ADSL λέω μιας και το Laptop έχει Wireless να πάρω ένα Wireless ADSL modem για ISDN γραμμή.

 

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής ίσως και να γελάσετε με μερικές αλλά δεν έχω ιδέα.

 

1. Υπάρχει κίνδυνος για την υγεία αν μέσα στο σπίτι έχω το wireless να δουλεύει ; (έχω και μικρό παιδί).

2. Από ταχύτητα υπάρχει μείωση λόγο του wireless ;

3. Υπάρχει κίνδυνος κάποιος να μπει στο δίκτυο μου ; μπορώ να δηλώσω MAC στο wireless ;

4. Ποιο wireless ADSL modem μου προτείνετε ;

5. Yπάρχει κάποια άλλη διαφορά (πλην το ότι θα έχω το laptop όπου θέλω μέσα στο σπίτι) μεταξύ wireless και απλού ADSL modem ;

 

Αυτά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Κανένας κίνδυνος.

2. Όχι. Αλλά αν δεν εχεις καλό σήμα θ αέχεις συχνά disconnects.

3. Υπάρχει κίνδυνος αλλά μπορείς να βάλεις MAC filter όπως είπες.

4. US Robotics 9106 και 9108.

5. Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Tellas δίνει δωρεάν ένα modem Crypto μαζί με κάθε σύνδεση ADSL λέω μιας και το Laptop έχει Wireless να πάρω ένα Wireless ADSL modem για ISDN γραμμή.

 

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής ίσως και να γελάσετε με μερικές αλλά δεν έχω ιδέα.

 

1. Υπάρχει κίνδυνος για την υγεία αν μέσα στο σπίτι έχω το wireless να δουλεύει ; (έχω και μικρό παιδί).

2. Από ταχύτητα υπάρχει μείωση λόγο του wireless ;

3. Υπάρχει κίνδυνος κάποιος να μπει στο δίκτυο μου ; μπορώ να δηλώσω MAC στο wireless ;

4. Ποιο wireless ADSL modem μου προτείνετε ;

5. Yπάρχει κάποια άλλη διαφορά (πλην το ότι θα έχω το laptop όπου θέλω μέσα στο σπίτι) μεταξύ wireless και απλού ADSL modem ;

 

Αυτά…

perisoteros kindinos apo to kinito pou ine sto auti sou oxi

b.to wireless einai 54 mbps eno i sindesi sou oute kan 1

3.mporei na mpei kapoios alla mporeis ite na baleis mac ite na min ginetai broadcast to ssidd tou wireless ite na baleis klidi wep i wpa.

5.oxi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...