Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με password dsl γραμμής...(ερώτηση)


xaxa1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες,αγόρασα το OTENET OnDSL Kit και έχω κανά δυο απορίες.

1)Το password της σύνδεσής μου,θα μου σταλεί μου είπαν,αλλά έχω την απορία,στο πώς θα μου σταλεί-δωθεί.

2)Που θα γράψω το password και το username μου?Πώς τελοσπάντων θα μπω στο Ιντερνετ?Έχω στήσει το rooter(περιέχει και modem),αλλά δεν ξέρω πως θα μπω στο Ιντερνετ,τι άλλο πρέπει να κάνω?Κυρίως τι ρυθμίσεις χρειάζονται στα XP.Το rooter που έχω είναι το NETGEAR DG834GIT-το οποίο είναι για ασύρματη δικτύωση.

Αυτά!Αν χρειάζεστε και άλλες πληροφορίες για το σύστημά μου,πείτε μου.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tha mpeis sto configuration tou router kai ekei tha doseis to password kai to username.to password malon tilefonikos tha sto dosoun i se allo mail pou exeis dosei.sta xp sinithos mporei na min xriastei tipota gia ton logo oti ip tha sou dosei o dhcp server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από το πως θα συνδέεσαι poulinos. Εγώ για παράδειγμα έχω PPPoA και την WAN IP την έχει το PC μου και όχι το router...

 

Όσον αφορά το acc-pass, θα πατήσεις 192.168.1.1 (by default) για να μπεις στο web configuration του router. Εκεί θα βρεις και ό,τι θες για acc/pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από το πως θα συνδέεσαι poulinos. Εγώ για παράδειγμα έχω PPPoA και την WAN IP την έχει το PC μου και όχι το router...

 

Όσον αφορά το acc-pass' date=' θα πατήσεις 192.168.1.1 (by default) για να μπεις στο web configuration του router. Εκεί θα βρεις και ό,τι θες για acc/pass[/quote']

όταν γραφω 192.168.1.1 μου ζητάει ενα username kai ena password.

τι θα συμπληρώσω;(μηπως εννοεί το username kai password της otenet?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxι,εννοει του ρουτερ,για να μπεις στο web interface και να το σεταρεις...διαβασε το manual πρεπει να εχει by default...καποιο user name & password..και φυσικα θα πρεπει να τ'αλλαξεις με καποιο δικο σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα παιδιά!Ευχαριστώ!Μπήκα στο configuration.Θα το ψάξω και αν έχω άλλες απορίες θα ξαναρωτήσω.Και μια άλλη ερώτηση που θυμήθηκα!Να βάλω κωδικό κλειδώματος για wireless σύνδεση?Επειδή έχω 2 υπολογιστές και ο ένας θα δουλεύει με wireless δίκτυο,λέτε να βάλω κωδικό?Αν δεν βάλω τι πρόβλημα μπορεί να έχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα παιδιά!Ευχαριστώ!Μπήκα στο configuration.Θα το ψάξω και αν έχω άλλες απορίες θα ξαναρωτήσω.Και μια άλλη ερώτηση που θυμήθηκα!Να βάλω κωδικό κλειδώματος για wireless σύνδεση?Επειδή έχω 2 υπολογιστές και ο ένας θα δουλεύει με wireless δίκτυο,λέτε να βάλω κωδικό?Αν δεν βάλω τι πρόβλημα μπορεί να έχω?

Μπορει καποιος γειτονας σου να σου <ρουφαει> την Adsl...βεβαιως και θα βαλεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό το adslgr για το modem/router μου:

 

pppoa ppp extension

 

Με αυτόν τον τρόπο, κάνουμε bypass τις λειτουργίες ΝΑΤ/firewall, του modem και πέρνει το ip ο υπολογιστής μας.

 

Προσοχή πριν το κάνετε να έχετε απαραίτητα κάποιο καλό software firewall στον υπολογιστή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...