Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ κόλλησες στο δίσκο(Με είδες πουθενά να μιλάω για το δίσκο?), εγώ δεν μίλησα για το δίσκο καθόλου αλλά για τα έξτρα που του λες ότι θα μπορεί να κατεβάσει ενώ στην ουσία δεν θα μπορεί να τα κατεβάσει αν δεν κάνει vpn και άλλα τέτοια ωραία.

 

Πιστευω τωρα να καταλαβες τι θελω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ποιο vpn; Εγώ ότι έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής, έτσι χύμα τα χω κατεβάσει. Δεν έχω μπει μέσω κάποιου τρίτου δίκτυο. Και όχι μόνο εγώ, αλλά οι περισσότεροι γνωστοί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θελεις να με τρελάνεις.

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις ότι έχεις κατεβάσει π.χ. έξτρα χάρτες για το τελευταίο call of duty χωρίς να χρειάζεται να μπεις μεσώ vpn απλά με το να συνδεθείς στο live και να επιλέξεις να κατεβάσεις τους έξτρα χάρτες που θες αν εχεις αρκετα microsoft poins.

 

Τα περισσότερα παιχνίδια αν κατεβάσεις οτιδήποτε από την ώρα που βγαίνουν στο xbox live και μέσα σε 12 ώρες από τότε τότε δεν έχεις κανένα περιορισμό χώρας όταν περάσουν όμως οι 12 ώρες τότε μπαίνουν και οι περιορισμοί της χώρας και συγκεκριμένα των ελληνικών ip.

 

Αυτό το ξέρουν όλοι όσοι ασχολούνται αρκετά με το xbox live επομένως και άλλο θα γινεται με το δικό σου λογαριασμό(gamertag) και όπως λες μπορείς να κατεβάσεις ότι θελεις χωρίς να χρειάζεται να κάνεις vpn και άλλα τέτοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω. Χάρτες για το call of duty συγκεκριμένα, όχι δεν έχω κατεβάσει. Αλλά οτιδήποτε έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής ΔΕΝ μπήκα σε vpn. Και όχι μόνο εγώ αλλά και τα περισσότερα friends μου στο live. Και όχι μέσα σε 12 ώρες... θα σου πω το πιο απλό, τους χάρτες του Halo 3 τους κατέβασα πριν μισό χρόνο ενώ είχαν βγει δεν ξέρω και εγώ από πότε. Τώρα αν σε ορισμένα games αρχίσαν το τσεκάρισμα ip δεν ξέρω...

 

Όπως και να χει, ακόμα και αν μου χρειαστεί, τόσο γάτος πρέπει να μαι για να μπω σε vpn; Είναι ή δεν είναι μια δυνατότητα το να κατεβάζεις απο το live που χωρίς δίσκο το χάνεις εκ των πραγμάτων; Τι δεν λέω καλά δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι κόλλησες με το δίσκο.

ΞΕΚΟΛΛΑ ποια με το δίσκο δεν είπα ότι δεν χρειάζεται ο δίσκος το όλο κόλλημα μου είναι στο ότι λες στο παιδί ότι μπορεί να κατεβάσει ότι θέλει από το xbox live έτσι απλά με το να συνδεθεί και χωρίς τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ούτε ότι είναι απλό ούτε τίποτα... ξανα διάβασε λίγο το μήνυμά μου μια. ;)

 

Και ξανα λέω, μέχρι στιγμής δεν μου χει χρειαστεί vpn. Τη beta του reach που είναι ότι πιο πρόσφατο κατέβασα (τα demo, arcade και τα video δεν τα αναφέρω καν) δεν μου χρειάστηκε vpn και το κατέβασα κανα 2-3 μέρες αφού βγήκε... όχι μέσα σε 12 ώρες.

 

Για να το λες βεβαια δεν το κατεβάζεις απο το κεφάλι σου... προφανώς κάποια παιχνίδια ίσως θέλουν vpn αλλά όχι όπως το τονίζεις, λες και θα το χρειάζεσαι παντού. ;)Μέχρι στιγμής σε μένα τουλάχιστον τα πράγματα είναι απλά.

 

Anyway, καλο βράδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just-Gamer, είναι συγκεκριμένο υλικό που χρειάζεται VPN γιατί είναι Region Locked και είναι πολύ λίγα.

Για κακή μας τύχη, οι χάρτες του Gears είναι ένα απ' αυτά. Τα υπόλοιπα είναι ψιλοπράματα. Οι χάρτες για το CoD νομίζω ότι είναι και για μας. Εγώ έχω πληρώσει τα άντερά μου για υλικό στο LIVE και αν εξαιρέσεις τους χάρτες του Gears (που ήθελα, αλλά δεν...) δε μου έχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω VPN.

 

Και για να ξέρεις, ό,τι είναι locked για τη Γερμανία, είναι locked και για μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποφάσισα να φλασάρω και εγώ το dvd μου.

Το έχω ξεκοιλιασμένο μπροστά μου, 74850c.

Mήπως κανένας γείτονας νότιος έχει έτοιμο probe , να μην περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά αύριο ?

 

---------- Προσθήκη 21-05-2010 στις 03:52 ---------- Προηγούμενο μήνυμα 20-05-2010 στις 20:46 ----------

 

Μετά από 3 ώρες έτοιμο. Τελικά είχα tranzistor και τις αντιστάσεις.

Ευχαριστώ τον συμφορουμίτη που μου έστειλε pm, αλλά έπεφτε μακριά.

Αν χρειαστεί κανείς βοήθεια για το 74850c pm me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI

Super Elite 250GB με FFXIII, 199 λίρες (229 EUR).

και στο Amazon UK για delivery Ελλάδα με 209 GBP αλλά συν 2 games με 10 λίρες!

 

Και πρέπει να περιμένω μέχρι Σεπτέμβρη τουλάχιστον :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικαρια μολις πεθανε το 360 μου.Μου κολησε οταν επαιζα και μετα μου εβγαλε Ε79 και τωρα 3 κοκινα λαμπακια...Υπαρχει κανενα ευκολο fix,γιατι δεν ειναι εποχες για να το τρεχεις για επισκευη η για να παρω αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μία θεωρητική ερώτηση.

 

ένα flash-αρισμένο xbox360, μπορεί να παίξει σε αντίγραφα Ιαπωνικα κι Αμερικάνικα παιχνίδια?

 

Ή μήπως υπάρχει κι εκεί region lock?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...