Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

Το 360 μου, μετά απο σχεδόν 3 χρόνια έβγαλε πρόβλημα. Είναι της δεύτερης φουρνιάς, falcon, και σε ανύποπτο χρόνο όταν το άνοιξα και περίμενα να ξεκινήσει το παιχνίδι, χάλασε λίγο η εικόνα στην tv και πάγωσε. Το xbox συνέχιζε να λειτουργεί. Το έκλεισα το ξαναάνοιξα τα ίδια. Μετά απο δοκιμές και αφού το άφησα για λίγη ώρα να δροσιστεί και με το A/C, έπαιξα για 10 λεπτά και ξανακόλλησε.

Αυτό έγινε πριν 2 βδομάδες. Όταν μετά απο λίγες μερες το ξαναδοκίμασα, έκανε παλι τα ίδια. Κολλούσε είτε έπαιζα απο installed game είτε απο δισκάκι. Το ζόρισα πολύ, και έβγαλε μια και μοναδική φορά 4 κόκκινα λαμπάκια, εκεί φοβήθηκα πολύ, αλλά μετά απο μια ώρα ξαναξεκίνησε. Λαμπάκια κόκκινα δεν ξαναείδα.

Και σήμερα που το παίδεψα παλι, για να βγάλει red lights να δω τον error code, δεν έβγαλε. Κολλούσε μετά απο 5-10 λεπτά αλλά λαμπάκι δεν έβγαλε.

 

Τι λέτε να φταίει; Καμιά πρόχειρη λύση για υπερθέρμανση, δηλαδή κανένα trick, ή κάτι που να απαιτεί άνοιγμα κονσόλας αλλά όχι σοβαρή δουλειά έχετε να προτείνετε; Ανοιγμένο είναι ήδη, με εμφανή σημάδια κιόλας...άρα το ανοίγω και πρόχειρα, χωρίς να νοιάζομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα το δοκιμάσω να ψάξω πρώτα για το xclamp.

Είναι όμως σίγουρα απο υπερθέρμανση; Μην το κάνω και πάει χαμένο.

Το κόστος για τα απαιτούμενα υλικά που κυμαίνεται;

Αν είναι υπερθέρμανση, είναι η καλύτερη δυνατή λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI

Super Elite 250GB με FFXIII, 199 λίρες (229 EUR).

και στο Amazon UK για delivery Ελλάδα με 209 GBP αλλά συν 2 games με 10 λίρες!

 

Και πρέπει να περιμένω μέχρι Σεπτέμβρη τουλάχιστον :(

 

γιατι τοσο μεγάλος δισκος?

θα μπορουμε να κανουμε 'full install' τα games...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viper, το install στα παιχνίδια του 360 έχει προστεθεί ως επιλογή απ' το προηγούμενο μεγάλο update (1,5 χρόνο νομίζω τώρα). Γενικά όμως έναν 250άρη μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις και για άλλες χρήσεις. Εκτός απ' τα saves, άπειρο υλικό απ' το LIVE για κατέβασμα (πίστες, add-on, XBLA games, κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δείτε λίγο .....http://www.xbox.com/en-ie/e3/

 

Last but not least, we are thrilled to announce that Xbox LIVE launches soon across Greece, Russia, Poland, Hungary, Czech republic and South Africa. Can’t wait to see you guys online, and look forward to seeing those Gamertags!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κάπως άσχετη ερώτηση.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι η jasper κονσόλα?σε τι υπερτερεί δηλαδή απο τις λοιπές?

Jasper είναι η κωδική ονομασία του τελευταίου μοντέλου μητρικής του Xbox 360.

Υπερτερεί στο ότι δεν εμφανίζει RROD. Αν έχει τύχει, θα 'ναι μεμονωμένο περιστατικό και δε συγκρίνεται με τα failure rates των προηγούμενων μοντέλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να μπεις στο Live για να κάνεις τα update του dashboard, μπορείς να τα κατεβάσεις από το σχετικό site της Microsoft και να τα "περάσεις" στο Xbox με USB stick.

 

Ακόμα και τα update των παιχνιδιών μπορείς να εισάγεις σε offline mode, αλλά είναι ελάχιστα πιο περίπλοκο και το δυσκολότερο είναι να βρεις το εκάστοτε update (δεν κυκλοφορούν σε πολλά μέρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις καποιο λινκ για να κατεβασω το dashboard ?

 

---------- Προσθήκη στις 03:06 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:51 ----------

 

To katebasa και το εκανα τελικα install... αλλα τωρα εχω αλλο προβλημα.

Οταν επανεκινησε , μου ζηταει να φτιαξει game profile,παταω continiue , αλλα οταν φτανω να διαλεξω που θα τα σωζει (δεν εχω σκληρο, αλλα ενα flashaki 4gb - fat32) δεν το αναγνωριζει και μενει εκει.

Δεν μπορω να επιλεξω κατι αλλο, επιμενει να το φτοαξει πρωτα... τι να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viper, το install στα παιχνίδια του 360 έχει προστεθεί ως επιλογή απ' το προηγούμενο μεγάλο update (1,5 χρόνο νομίζω τώρα).

 

'full install'

δλδ να μπορω να παιζω απο το σκληρο δισκο χωρις να χρειαζεται το dvd game για να παιξω το game

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά η κουβέντα ξεκίνησε για το μέγεθος του δίσκου. Από τη στιγμή όμως που κάνεις install είτε χρειάζεται να έχεις το δισκάκι μέσα, είτε όχι η χωρητικότητα που θα καταναλώνεται πάλι ίδια θα είναι.

 

Πάντως δεν νομίζω να εφαρμοστεί ποτέ αυτή η δυνατότητα, να μην χρειάζεται δηλαδή να βάζουμε το δισκάκι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'full install'

δλδ να μπορω να παιζω απο το σκληρο δισκο χωρις να χρειαζεται το dvd game για να παιξω το game

:-)

Όχι το δισκάκι θα πρέπει να το έχεις πάντα μέσα για ευνοήτους λόγους.

Αλλά πέρα από την αρχή που θα πρέπει να διαβάσει το δισκάκι για να δει ποιο παιχνίδι είναι μετά θα διαβάζει όλο το παιχνίδι από το σκληρό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...