Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά φλασαρε το 360 και κατέβασε το από νετ για να το παίξεις στο 360.

 

Άστο αυτό φίλε μου γιατί το έκανα στο παλιό μου xbox και το αποτέλεσμα ήταν το :shock::shock::shock: rrod!!!! Άσε που θέλω να παίζω και online..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με αυτό που είπες φαίνεται πόσο άσχετος με το θέμα είσαι.

 

Το rrod δεν προκαλείτε σε καμία περίπτωση από το φλασάρισμα του 360 γιατί πολύ απλά το φλασάρισμα είναι να περάσεις ένα πρόγραμμα(firmware) στο dvd-rom του 360 και όχι τσιπάκι με κολλήσεις και ιστορίες.

 

Επομένως όλο αυτό περί rrod αν είναι να σου συμβεί θα σου συμβεί είτε το φλασαρεις ειτε όχι. Και όλο αυτό σας το έχουν περάσει τα άσχετα μαγαζιά ώστε να μην φλασάρετε τις κονσόλες σας γιατί αυτοί θα χάνουν λεφτά.

 

Rrod δεν παθαίνουν οι κονσόλες 360 με jasper μητρική καθότι εκεί το πρόβλημα rrod έχει λυθεί.

 

Για να δεις αν το 360 σου έχει jasper μητρική και δεν κινδυνεύει από rrod δες στο πίσω μέρος του κουτιού του 360 και αν γράφει το νούμερο 12.1Α τότε είσαι οκ.

 

Τώρα όσο αφορά το online μέρος αν προσέχεις πότε(Με βάση την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας του κάθε παιχνιδιού) και ποια παιχνίδια παίζεις(Αν είναι πιστοποιημένα από το abgx360) υπάρχει περίπτωση να μην σε μπανάρουν.

 

Η αμάθεια είναι πολύ καλύτερη από την ημιμάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό που είπες φαίνεται πόσο άσχετος με το θέμα είσαι.

 

Το rrod δεν προκαλείτε σε καμία περίπτωση από το φλασάρισμα του 360 γιατί πολύ απλά το φλασάρισμα είναι να περάσεις ένα πρόγραμμα(firmware) στο dvd-rom του 360 και όχι τσιπάκι με κολλήσεις και ιστορίες.

 

Επομένως όλο αυτό περί rrod αν είναι να σου συμβεί θα σου συμβεί είτε το φλασαρεις ειτε όχι. Και όλο αυτό σας το έχουν περάσει τα άσχετα μαγαζιά ώστε να μην φλασάρετε τις κονσόλες σας γιατί αυτοί θα χάνουν λεφτά.

 

Rrod δεν παθαίνουν οι κονσόλες 360 με jasper μητρική καθότι εκεί το πρόβλημα rrod έχει λυθεί.

 

 

Πρώτον

Για να δεις αν το 360 σου έχει jasper μητρική και δεν κινδυνεύει από rrod δες στο πίσω μέρος του κουτιού του 360 και αν γράφει το νούμερο 12.1Α τότε είσαι οκ.

 

Τώρα όσο αφορά το online μέρος αν προσέχεις πότε(Με βάση την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας του κάθε παιχνιδιού) και ποια παιχνίδια παίζεις(Αν είναι πιστοποιημένα από το abgx360) υπάρχει περίπτωση να μην σε μπανάρουν.

 

Η αμάθεια είναι πολύ καλύτερη από την ημιμάθεια.

 

ΠΡΩΤΟΝ με τη φράση σου ''Με αυτό που είπες φαίνεται πόσο άσχετος με το θέμα είσαι.'' δεν δείχνεις και τον καλύτερο σου εαυτό.... ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ είμαστε όλοι ειδικοί για να γνωρίζουμε όλα τα θέματα... ΤΡΙΤΟΝ εγώ άλλη ερώτηση έχω κάνει και περιμένω απάντιση.. Τί μπορώ να κάνω για να πουλήσω game για να βρώ τα λεφτά...

 

Οπότε αγαπητέ φίλε όπως είπε και μία κινέζικη παροιμία ''Πριν μιλήσεις σκέψου αν αυτό που θα πείς είναι πολυτιμότερο απο τη σιωπή'';)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απάντησα είδη στην παραπάνω σου ερώτηση άλλο αν εσύ δεν θελεις να την δεχτείς γιατί όπως λες θα προκύψουν rrod. :lol:

 

Τώρα μαγαζιά που αγοράζουν μεταχειρισμένα παιχνίδια είναι νομίζω καποια μικρά συνοικιακά μαγαζιά με παιχνίδια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μαγαζιά που αγοράζουν μεταχειρισμένα παιχνίδια είναι νομίζω καποια μικρά συνοικιακά μαγαζιά με παιχνίδια. ;)

 

Και το public.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Backup του original XBOX, μπορεις να παιξεις χωρις να χρειαζεται να τα γραψεις σε dual-layer?

 

Τα iXtreme firmwares διαβάζουν μόνο DL discs. Δεν είναι όμως τόσο απλό. Το παιχνίδι πρέπει να είναι ήδη iXtreme Compatible και πρέπει να έχεις σκληρό δίσκο ως βασικές προϋποθέσεις. Ψάξε βρες έτοιμα xbox1 games που λένε ότι παίζουν σε 360 (Xbox360E κλπ.) τα οποία τα καις κανονικά ως 360 games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft unveiled the lineup for this year's Summer of Arcade a couple weeks ago during E3, and now we have the release dates for all five games.

 

Limbo, July 21: This black and white puzzle platformer will draw you into its surreal world.

Hydro Thunder Hurricane, July 28: This multiplayer racer on water is a cult favorite from back in the Dreamcast days.

Castlevania: Harmony of Despair, August 4: A Symphony of the Night-style Castlevania game designed for six-player co-op.

Monday Night Combat, August 11: A multiplayer, Team Fortress-style third-person shooter.

Lara Croft & the Guardian of Light, August 18: This isometric co-op adventure is a big departure from previous Tomb Raiders.

 

Each game will set you back $15. Microsoft will be rewarding gamers that download all five titles with 1200 Microsoft Points ($15), so you basically get one for free. Download at least three and you'll be reimbursed 400 Points ($5).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια με τα flashakia δεν εχω καταλαβει τι παιζει... βαζω πανω και το βλεπει σαν δισκο κανονικο ή απλα saves παιρνει σαν memory card?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν πας στο μενού system -> memory και μετά στο usb flash disk τότε σου πατάς το Y και σου λέει αν θες να το κάνεις ολόκληρο σαν κάρτα μνήμης 360 ή ένα μέρος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρήγγειλα ένα ασύρματο χειριστήριο γιατί το παλιό μετά από μια πτώση είναι άνευ LB αλλά τα ζώα από το eshop μου έστειλαν το χειριστήριο που είναι για pc...

 

μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο xbox και να κάνω το usb δέκτη του μπερλόκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ναι.

Δες αν συγχρονίζει με το 360 αφού πατήσεις το κουμπί sync της κονσόλας και μετά το κουμπί sync του χειριστηρίου και αν βλέπει το ένα το άλλο λογικά μια χαρά θα είσαι.

 

Αν σου δουλεύει πουλάς μόνο του το ασύρματο δέκτη που συνδέεις με το pc.

Αν ναι πόσο το πουλάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...