Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η προσφορά;

 

Και γιατί μου έστειλαν το e-mail και έχει link για το προιον? Μολις το παταω με παει στην σελιδα και λεει το προιον δεν βρεθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλε μπορεί να μου το έστειλαν έτσι στο mail αλλά στο site τους δεν υπάρχει δυστυχώς. Οπότε λογικά δεν ισχύει. Παρόλα αυτά υπάρχουν καλές προσφορές στα 199Ε στο πλαίσιο χωρίς kinect αλλά με παιχνίδια και 250GB εσωτερικό σκληρό.

στον φιλο Alman πες τα οχι σεμενα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά...

 

Τελικά καταστράφηκα... Για δώρο το πήρα σε φίλο αλλά κόλλησα και εγώ χειρότερα. Έπιασα στα χέρια μου το Forza 4 που ήταν στο πακέτο και έμεινα με το στόμα ανοιχτό πραγματικά. Από παλιά έπαιζα racing simulators στο pc αλλά τόσο άρτιο παιχνίδι όσο το Forza δεν έχω ξαναδεί. (Και το GT5 μου άφησε καλές εντυπώσεις αλλά ο χειρισμός κούραζε χωρίς λόγο κάποιες στιγμές). Πλέον ψάχνω δικαιολογία για να ΜΗΝ το πάρω αλλά δε βρίσκω ρε γαμώτο...

 

Το έχω βρεί στην έκδοση με τα 250 gb + Forza 4 + Skyrim προς 160 ευρώ εδώ (εξωτερικό) και δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται φοβερά φτηνό... Γιαυτό και μου έρχονται σκέψεις μήπως είναι στα σκαριά η επόμενη έκδοση και θέλουν να ξεστοκάρουν ή κάτι τέτοιο; Γιατί να πάρεις την τελευταία έκδοση της κονσόλας και αυτή την παιχνιδάρα μαζί (το Skyrim δεν με ενδιαφέρει καν) προς 160 ευρώ μου φαίνεται εξευτελιστική τιμή... Έχουν βάση αυτά που σκέφτομαι; έρχεται ο διάδοχος ή λέω βλακείες και καλύτερα να τρέξω στο κατάστημα όσο υπάρχει απόθεμα;

 

ΥΓ. Μπορείτε να βοήθησετε στο τι παίζει σαν media player; Ματρόσκες; ήχος AC3 και DTS ίσως;;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τιμή είναι θα έλεγα.

 

Νέο μοντέλο Xbox 360 δε νομίζω να βγει αλλά και να βγει εκτός από εμφάνιση δε θα αλλάζει και κάτι άλλο σε σχέση με αυτό που θα πάρεις.Βέβαια τέλος του 2013 μάλλον θα βγει το νέο Xbox αν εννοείς αυτό σαν επόμενη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό εννοώ. Βέβαια δεν θα κάνει 150 ευρώ όυτε 300 όταν βγει οπότε σχετικά είναι όλα. Πιο πολύ το ρώτησα με την έννοια πόσο καιρό ακόμα πιστεύουμε ότι θα υποστηρίζεται η κονσόλα με νέα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό εννοώ. Βέβαια δεν θα κάνει 150 ευρώ όυτε 300 όταν βγει οπότε σχετικά είναι όλα. Πιο πολύ το ρώτησα με την έννοια πόσο καιρό ακόμα πιστεύουμε ότι θα υποστηρίζεται η κονσόλα με νέα παιχνίδια.

 

2 χρονάκια πιστεύω. Και ένα χρόνο παραπάνω το PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά...

 

Τελικά καταστράφηκα... Για δώρο το πήρα σε φίλο αλλά κόλλησα και εγώ χειρότερα. Έπιασα στα χέρια μου το Forza 4 που ήταν στο πακέτο και έμεινα με το στόμα ανοιχτό πραγματικά. Από παλιά έπαιζα racing simulators στο pc αλλά τόσο άρτιο παιχνίδι όσο το Forza δεν έχω ξαναδεί. (Και το GT5 μου άφησε καλές εντυπώσεις αλλά ο χειρισμός κούραζε χωρίς λόγο κάποιες στιγμές). Πλέον ψάχνω δικαιολογία για να ΜΗΝ το πάρω αλλά δε βρίσκω ρε γαμώτο...

 

Το έχω βρεί στην έκδοση με τα 250 gb + Forza 4 + Skyrim προς 160 ευρώ εδώ (εξωτερικό) και δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται φοβερά φτηνό... Γιαυτό και μου έρχονται σκέψεις μήπως είναι στα σκαριά η επόμενη έκδοση και θέλουν να ξεστοκάρουν ή κάτι τέτοιο; Γιατί να πάρεις την τελευταία έκδοση της κονσόλας και αυτή την παιχνιδάρα μαζί (το Skyrim δεν με ενδιαφέρει καν) προς 160 ευρώ μου φαίνεται εξευτελιστική τιμή... Έχουν βάση αυτά που σκέφτομαι; έρχεται ο διάδοχος ή λέω βλακείες και καλύτερα να τρέξω στο κατάστημα όσο υπάρχει απόθεμα;

 

ΥΓ. Μπορείτε να βοήθησετε στο τι παίζει σαν media player; Ματρόσκες; ήχος AC3 και DTS ίσως;;;

 

Φίλε, τσίμπα το, είναι πολύ καλή τιμή. Και μην ανησυχείς για υποστήριξη, όπως λέει κι ο Ναρούτο, 2 χρόνια τα έχει ακόμα σίγουρα. Και έχεις και πολλά παιχνίδια που έχουν βγει ως τώρα να παίξεις.

 

Ματρόσκες παίζει, για DTS θα σε γελάσω. Αύριο που θα είμαι σπίτι θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν δεν έχει απαντήσει κανείς άλλος ως τότε. Δεν τις παίζει μόνο του όμως. Εννοώ, όχι από DVD ή στικάκι. Μόνο μέσω Windows Media Center σε stream από PC (τη δουλειά την κάνει το χμποχ, όμως, όχι το PC), στο οποίο πρέπει απλώς να έχεις εγκαταστήσει divx plus codecs (free).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά...

 

Τελικά καταστράφηκα... Για δώρο το πήρα σε φίλο αλλά κόλλησα και εγώ χειρότερα. Έπιασα στα χέρια μου το Forza 4 που ήταν στο πακέτο και έμεινα με το στόμα ανοιχτό πραγματικά. Από παλιά έπαιζα racing simulators στο pc αλλά τόσο άρτιο παιχνίδι όσο το Forza δεν έχω ξαναδεί. (Και το GT5 μου άφησε καλές εντυπώσεις αλλά ο χειρισμός κούραζε χωρίς λόγο κάποιες στιγμές). Πλέον ψάχνω δικαιολογία για να ΜΗΝ το πάρω αλλά δε βρίσκω ρε γαμώτο...

 

Το έχω βρεί στην έκδοση με τα 250 gb + Forza 4 + Skyrim προς 160 ευρώ εδώ (εξωτερικό) και δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται φοβερά φτηνό... Γιαυτό και μου έρχονται σκέψεις μήπως είναι στα σκαριά η επόμενη έκδοση και θέλουν να ξεστοκάρουν ή κάτι τέτοιο; Γιατί να πάρεις την τελευταία έκδοση της κονσόλας και αυτή την παιχνιδάρα μαζί (το Skyrim δεν με ενδιαφέρει καν) προς 160 ευρώ μου φαίνεται εξευτελιστική τιμή... Έχουν βάση αυτά που σκέφτομαι; έρχεται ο διάδοχος ή λέω βλακείες και καλύτερα να τρέξω στο κατάστημα όσο υπάρχει απόθεμα;

 

ΥΓ. Μπορείτε να βοήθησετε στο τι παίζει σαν media player; Ματρόσκες; ήχος AC3 και DTS ίσως;;;

 

 

Τα Forza έχουν καταστρέψει πολύ κόσμο...Πάρτο χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Η κονσόλα αν προσθέσεις τα 3rd party + exclusives + τα XBLA έχει άπειρα games να παίξεις για την επόμενη πενταετία...

 

Και θα υποστηρίζεται ενεργά 2 με 3 χρόνια ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά, τελικά δεν άντεξα πολύ, με τις υγείες μου!!! Αρχίζω τις ερωτήσεις λοιπόν: 1) Στον σκληρό μπορώ να αντιγράψω κάποιο παιχνίδι μου για να μην μπαζω/βγαζω δισκάκια; 2) Υπάρχουν διαφορετικά xbox live ανάλογα τη χώρα; Πχ. προσφορές που βλέπω σε δολλάρια στο live.com μπορώ να τις αγοράσω ακόμα κ αν δεν είμαι Αμερική; (Μια που τρέχει τώρα για 59.99 δολλάρια για 12 μήνες Gold αξίζει κατα τη γνώμη σας;; ;) Επίσης, επειδή εδώ που είμαι δεν είναι Αγγλικά η επίσημη γλώσσα, θα μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια στα Αγγλικά η με περιορίζει αυτόματα στην τοπική γλώσσα; 3) Ο,τι "δουλειά" κάνω στο live γίνεται μόνο μέσω της κονσόλας ή μπορω να κατεβάσω κάτι και στο pc και στη συνέχεια να το περάσω στο δίσκο; (κάπου το χα διαβάσει νομίζω αυτό, μπορεί κ να κάνω λάθος). Ο φίλος κατέβαζε προχτες το demo του Fifa 13 1,48gb και έκανε 4 ώρες σχεδόν! (Η γραμμή 24mbps)

 

ΥΓ. Η Gold συνδρομή στο live είναι συγκεκριμένη για κάποιο παιχνίδι μόνο ή μπορείς να παίζεις όλα τα παιχνίδια σου online με μία συνδρομή; γιατί βλέπω πακέτα που λένε 12+2 μήνες gold για CoD, για Forza κτλ. αλλά μου φαίνεται παράλογο να χρειάζεται διαφορετική συνδρομή για κάθε παιχνίδι ε?

 

ΥΓ.2 Δεν μπορώ να ποστάρω τίποτα από Chrome αυτή τη στιγμή!

Επεξ/σία από newbie69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Μπορείς αλλά και πάλι θα βάζεις και θα βγάζεις δισκάκια απλά δεν θα κουράζεται το ματάκι
2)Υπάρχουν διαφορετικά live με τελείως διαφορετικό περιεχόμενο, Οι περισσότεροι την ετήσια gold συνδρομή κάνουν, οικονομικά ναι συμφέρει αν μπορείς να δώσεις ντούκου 60
3)Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς αλλά νομίζω πως όχι.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να έκανε 4 ώρες για 1,48gb σέρνεται η γραμμή του να του πεις.

4)Εννοείται ότι η χρυσή συνδρομή είναι μία και ισχύει για όλα τα παιχνίδια
 

5)  Ούτε εγώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον λοιπόν η συνδρομή είναι μία και μοναδική μπορώ να την αγοράζω από οπουδήποτε τη βρίσκω φτηνότερα σωστά; ασχέτως χώρας προέλευσης και χώρας χρήσης εννοώ.

 

Πχ. http://www.gamescom.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30111

 

Θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω και ας μην είμαι στην Ελλάδα σωστά; Ένας απλός κωδικός δεν είναι;

 

Επίσης αλλάζοντας το Locale νομίζω ότι έχω πρόσβαση σε έξτρα επιλογές, κάνω λάθος;

 

Κ τέλος, δεν ξέρω αν κατάφερα να χαλάσω το κουπόνι του Skyrim, γιατί με το που ξεκίνησε να κατεβάζει, πάτησα Cancel Download και τώρα στα Active downloads δεν έχει τίποτα και βέβαια όταν ξανακάνω Redeem Coupon λέει ότι έχει ήδη χρησιμοποιηθεί. Καμία λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνδρομές είναι worldwide, μόνο με τους microsoft points ισχύουν περιορισμοί άλλοι κωδικοί είναι για US άλλοι για EU.

 

Αλλάζοντας το Locale ξεκλειδώνεις πραγματάκια όπως το να λειτουργούν φωνητικές εντολές μέσω του Kinect sensor στα games, μην περιμένεις να δεις τίποτα τραγικές διαφορές όπως αν έχεις Αγγλικό ή Αμερικάνικο account, είναι άλλο το account και άλλο το locale

 

νομίζω ότι δύσκολα θα βγάλεις άκρη τώρα με το κουπόνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτιάξει έναν λογαριασμό live χρησιμοποιώντας διεύθυνση gmail. Ανα διαστήματα λοιπόν όταν κάνω login στο live από το pc, μου ζητάει ξανά, να επαληθεύσω το λογαριασμό μου με email που μου στέλνουν. Από χτες έχει γίνει 3 φορές ήδη. Τι γίνεται με αυτό το θέμα; Καθε 3η φορά που θα κάνω login στο live από το pc θα μου ζητάνε επιβεβαίωση; Πως μπορώ να το σταματήσω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...