Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Δεν νομίζω πως χρειάζεται να ανησυχείς. Πες μας πάντως όταν έρθει, για να μας λυθεί η απορία.

 

2) Πήρες το καλύτερο gamepad όλων των εποχών :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ξερω ειναι οντως φοβερο το joystick.

Βασικα για το pc ειχα joystick για να παιζω, ειχω συνδεμενο το DS3 του ps3 που εξισου ειναι φοβερο joystick, αυτο το πηρα για να υπαρχει καβαντζα ενα δευτερο joystick ειτε για να παιζω κανα διπλο με κανα φιλαρακι στο pc/360 ειτε οταν μενω απο μπαταριες στο ασυρματο που εχω στο 360 να παιζω με αυτο μεχρι να αγορασω μπαταριες.

Βασικα αφου το πηρα και το πηρα πλεον θα το εχω ως πρωτο joystick στο pc μιας και βαριεμαι καθε φορα που θελω να παιξω παιχνιδι με Joystick και μου λεει το παιχνιδι πατα το Y πχ να ψαχνομε να θυμηθω πιο ειναι το Y του 360.

Καλα οι σκανδαλες του 360 controller δεν παιζοντε, καμια σχεση με αυτες του ds3, του 360 ειναι απλα φοβερες.ειδικα στα racing games ειναι εκει που καταλαβαινεις τις σκανδαλες ενως joystick μιας και χρειαζετε το ρυθμιζομενο γκαζι, στην κυριολεξια απολαμβανω το forza4 στο xbox μου.

Το μοναδικο θεμα που εχω με το 360 controller ειναι οτι επειδη τοσα χρονια εχω συνηθισει να παιζω με dualshock joystick και γενικα με Joystick που εχουνε και τα δυο αναλογικα στο κατω μερος τους οταν παιζω fifa13 στο xbox360 κουραζετε αρκετα ευκολα ο αριστερος αντιχειρας λογο του οτι βαζω αρκετη πιεση σε αυτον και το αριστερο αναλογικο το εχει πανω αριστερο το 360 controller, αλλα πιστευω ειναι θεμα συνηθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν μπορούσα να συνδέσω τα χειριστήρια του 360 στο PS3 μου*, θα το έκανα πολύ ευχαρίστως και τα DS3 θα τα χάριζα.

 

ps: χωρίς πατέντες σαν κι αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν μπορούσα να συνδέσω τα χειριστήρια του 360 στο PS3 μου*, θα το έκανα πολύ ευχαρίστως και τα DS3 θα τα χάριζα.

 

ps: χωρίς πατέντες σαν κι αυτή

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εμένα το DS3 είναι το καλύτερο χειριστήριο που έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά δεν έχω πιάσει του 360. Αν όντως είναι τόσο καλό όσο λέτε, τότε δεν τίθεται θέμα ότι το DS3 είναι το δεύτερο καλύτερο χειριστήριο που υπάρχει αυτή τη στιγμή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το λαθος και αγορασα το fifa 13 για το ps3 και δυστηχως το χειρηστηριο της SONY εμενα προσωπικα δεν με βολευει καθολου! Στα μονα σημεια οπου υπερτερει κατα την γνωμη μου το DS3 σε σχεση με αυτο του 360 ειναι τα fighting games και στο D-pad οπου ακομα και μετα απο τοσα χρονια ειναι αξεπεραστο ειδικα σε συγριση με το απαισιο D-pad του 360! Ερωτηση τωρα για να μην αναγκαστω να αγορασω το fifa και στο 360 οπου με βολευει κατα πολυ περισσοτερο το joypad του, υπαρχει καποιο κολπακι να κουμπωσουμε τα joypads το 360 στο ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το λαθος και αγορασα το fifa 13 για το ps3 και δυστηχως το χειρηστηριο της SONY εμενα προσωπικα δεν με βολευει καθολου! Στα μονα σημεια οπου υπερτερει κατα την γνωμη μου το DS3 σε σχεση με αυτο του 360 ειναι τα fighting games και στο D-pad οπου ακομα και μετα απο τοσα χρονια ειναι αξεπεραστο ειδικα σε συγριση με το απαισιο D-pad του 360! Ερωτηση τωρα για να μην αναγκαστω να αγορασω το fifa και στο 360 οπου με βολευει κατα πολυ περισσοτερο το joypad του, υπαρχει καποιο κολπακι να κουμπωσουμε τα joypads το 360 στο ps3?

τα καινούργια gamepads του Xbox έχουν βελτιωμένο D-pad:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/Xbox_360_special_edition_transforming_dpad_controller.jpg

 

http://windows7themes.net/wp-content/gallery/new-xbox-360-controller-d-pad/new-xbox-3-60-controller-d-pad-design5.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου το ξερω αλλα εχω ηδη 3 ενσυρματα και 4 ασυρματα να δωσω λεφτα για αλλο ενα χειρηστηριο του 360 δεν λεει! Ασε που εγω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και με το ηδη υπαρχον  του 360! Παρολαυτα αν τα βαλεις κατω και των 2 κονσολων αντικειμενικα του 360 ειναι σαφως ανωτερο αν και επιμενω οτι εξακολουθει να ισχυει ο κανονας οτι βολευει περισσοτερο τον καθενα! Για αυτο και εμενα αυτο ειναι το βασικο προβλημα μου δλδ αν μπορουμε να ''κουμπωσουμε'' το χειρηστηριο του 360 στο ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έπαθα το εξής, έκανα αναβάθμιση στο PC μετά από χρόνια γιατί το είχα ρίξει στο xbox τα τελευταία χρόνια, και απλά έπαθα πλάκα με τα γραφικά, σε τέτοιο βαθμό που πλέον ανοίγω με το ζόρι το Xbox που λάτρευα και που έχω αγοράσει ότι accessory υπάρχει, οπότε τώρα ψάχνω να βρω το wireless dongle για να συνδέσω τα gamepads του xbox στο PC και να λιώσω σε Hitman, Assasins Creed, Sleeping Dogs, 2K13 κτλ... Δεν υπάρχει Ελλάδα τπτ όμως, και σιχαίνομαι να περιμένω την αποστολή από εξωτερικό, έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορεί να το βρω Ελλάδα? (μόνο για το dongle μιλάω, χωρίς gamepad).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν μπορούσα να συνδέσω τα χειριστήρια του 360 στο PS3 μου*, θα το έκανα πολύ ευχαρίστως και τα DS3 θα τα χάριζα.

 

ps: χωρίς πατέντες σαν κι αυτή

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εμένα το DS3 είναι το καλύτερο χειριστήριο που έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά δεν έχω πιάσει του 360. Αν όντως είναι τόσο καλό όσο λέτε, τότε δεν τίθεται θέμα ότι το DS3 είναι το δεύτερο καλύτερο χειριστήριο που υπάρχει αυτή τη στιγμή :P

Και εγω το ιδιο ελεγα πριν παιξω με του 360 οτι το DS3 ειναι καλυτερο,βασικα εκεινο με βολευε περισσοτερο απο καθε αλλο χειρηστηριο οποτε και γα μενα ηταν το καλυτερο.

Τωρα που δοκιμασα του 360 σαφως και υπερτερει σε καποια πραγματα απο το DS3 αλλα και το DS3 δεν παυει να ειναι ενα απο τα καλυτερα χειρηστηρια που εχουμε δει.

Το καθενα θα ελεγα εχει την χαρη του και μαρεσει να παιζω και με τα 2.

 

τα καινούργια gamepads του Xbox έχουν βελτιωμένο D-pad:

οσο και βελτιωμενα να εχουν τα καινουρια του 360 το d-pad του ds3 και γενικα των dualshock χειρηστηριων δεν τα φτανουνε.

εγω εχω το χειρηστηριο του 360, αυτο που ειχε μεσα η κονσολα οταν την αγορασα και οταν παω να κανω κατι με το d-pad απλα μου αναιβαζει την πιεση.

γενικα τα απομονομενα κουμπια του d-pad της σονυ λειτουργουνε καλυτερα απο τα "κολλημενα" του 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό εννοώ, τα καινούργια gamepads του Xbox έχουν απομονωμένα κουμπιά και όχι κολλημένα :P

και παλι αποτι βλεπω στις φωτογραφιες που εχεις στηλει παραπανω ο σταυρος ειναι κολλημενος, σε σχεση με των dualshock οπου το καθε κουμπι ειναι ξεχωριστο με το αλλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δίνει την επιλογή όποτε θες τα απομονώνεις μεταξύ τους και όποτε θες τα έχεις πάλι κολλημένα κοίτα πιο προσεκτικά στην πρώτη φωτό, στο κουτάκι κάτω δεξιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δίνει την επιλογή όποτε θες τα απομονώνεις μεταξύ τους και όποτε θες τα έχεις πάλι κολλημένα κοίτα πιο προσεκτικά στην πρώτη φωτό, στο κουτάκι κάτω δεξιά

ναι ξερω γυρναει το d-pad του και το φτιαχνεις οπως εσυ θελεις και σε οποιο υψος σε βολευει.

σιγουρα αυτο το d-pad απο το d-pad που ειχαν ολα τα προηγουμενα 360 controller αποδιδει καλυτερα, αλλα κοιταξε λιγο τον σταυρο των dualshock που το καθε βελακι ειναι ξεχωριστα απο το αλλο και κοιταξε τον σταυρο του 360 που ειναι ενα πραγμα χωρις κενα αναμεσα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...