Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι ακουσα πως οταν θα βγει το 720 θα σταματησουν να βγαινουν games για το 360, ισχυει?

Εννοεις οτι θα σταματησουν να βγαινουν νεα παιχνιδια για το X360?Αν εννοεις αυτο δεν νομιζω να σταματησουν να βγαινουν, φυσικα δεν θα βλεπεις καθε τρεις και λιγο καινουριο παιχνιδι αλλα θα βγαζουνε, τωρα αν θα συνεχισουνε να βγαζουνε exclusives δεν ξερω, δυσκολο να βγαζουνε καινουρια exclusives για το 360 γιατι ειδη η M$ μοιαζει να εχει αφησει στην μοιρα του το 360 και να ασχολειται ειδη με την νεα γενια, εχουμε καιρο να δουμε κατι αξιολογο στο συστημα της (εκτος του HALO4 και του GeoW Judgement το οποιο βγαινει τον Απριλιο νομιζω) και αν ειδαμε ειναι λιγα πραγματα.

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα σταματησουμε να βλεπουμε νεα παιχνιδια και για την κονσολα της M$ αλλα και για το PS3 της SONY για τουλαχιστον 3 χρονια μετα την κυκλοφορια των νεων κονσολων.Δηλαδη μεχρι τοτε ανετα θα παιζουμε και με τις δυο κονσολες (PS360) αν οχι τοσα καινουρια βιντεο παιχνιδια οπως τωρα τουλαχιστον θα εχουμε να επιλεξουμε καποια παλια παιχνιδια που μας ειχαν ξεφυγει.Το καλο στην υποθεση ειναι οτι περιπου 1 χρονο μετα τις νεες κονσολες θα βρισκουμε σε τιμες χωμα πολλες παιχνιδαρες που βαρανε 50Ε αυτη την στιγμη. ;)

 

 

αν ισχυουν οσα γραφονται τοτε μεχρι τελος χρονου θα βγει νεο xbox+ps4.αρα παρε μεταχειρισμενο ή τιποτα αλλο.

---------------------------

κατι αλλο ισχυει ακομη οτι παιχνιδια αντιγραφεις μονο με το liteon ihas 12x rev.B ???!

ενα asus δεν δουλευει πια ?

απαραδεκτες τιμες 60-70ε

 

 

Εχω την εντυπωση πως μονο με το liteon iHas αντιγραφεις παιχνιδια για 360.

Οντως ειναι ακριβα για να τα βρεις, δεν ξερω αν μπορεις να τα βρεις πλεον και καινουρια στα καταστηματα, παντως τις προαλες εβλεπα μια αγγελια που εφερνε γυρω εδω στο forum και το εδινε στα 40-50Ε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά το slim μου σκράτσαρε το original dvd του FARCRY3 , ευτυχώς στάθηκα τυχερός και το είχα αποθηκευμένο το game στον 250HDD GB σκληρό , έχετε υπόψιν σας κάποια λύση για να φτιάξω το dvd???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το slim μου σκράτσαρε το original dvd του FARCRY3 , ευτυχώς στάθηκα τυχερός και το είχα αποθηκευμένο το game στον 250HDD GB σκληρό , έχετε υπόψιν σας κάποια λύση για να φτιάξω το dvd???

Φιλε μου τραβα ειτε στα seven ειτε σε κανα αλλο βιντεοκλαμπ και εκει εχουν μηχανημα που στο φτιαχνει το dvd εκτος και αν ειναι σπασμενο.Εχω φτιαξει εγω δισκακια που δεν πιστευες οτι θα ξαναπαιξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου τραβα ειτε στα seven ειτε σε κανα αλλο βιντεοκλαμπ και εκει εχουν μηχανημα που στο φτιαχνει το dvd εκτος και αν ειναι σπασμενο.Εχω φτιαξει εγω δισκακια που δεν πιστευες οτι θα ξαναπαιξουν.

off topic αλλά αν έφτιαχναν και τα δικά τους δισκάκια στο seven καλά θα ήταν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ,αγαζι του πατερα μου ειχαμε μηχανημα που εφτιαχνε dvd και τα εκανε αψογα.Τωρα στο seven δε ξερω ποσο καλη δουλεια κανουν αλλα ξερω οτι και εκει επισκευαζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Ειμαι αρκετα παλιο μελος αλλα δεν ετυχε να γραψω στο site τον τελευταιο καιρο. Επειδη χαιρομαι που εχετε και ενοτητα για το xbox θα ηθελα να σας πω τον "πονο" μου. Εχω μια τρελα με τον μηχανοκινητο μηχανισμο αλλα πλεον με την κατασταση που επικρατει και γκαζια και 2€ δεν συμφερει το πραγμα. Εχω μεγαλη καψουρα με τους 4 τροχους και καποτε ειχα παρει το PSone τοτε για να παιζω gt2. Απιστευτο για την εποχη του!  :shifty:  Το θεμα ειναι οτι πηρε το ματι εδω και κανα 3μηνο το forza 4 και απο τοτε ξανα μπηκε το μικροβιο μεσα μου! Θελω να παρω xbox360 μονο για το forza 4. Επαιξα και το Horizon σαν το test drive μου φανηκε αλλα ηταν καλο οκ!

 

Το θεμα ειναι οτι αξιζει να κανω αυτη την κινηση ? Αντε να παιξω και κανα call of duty.  

Εχω βρει και απο την FANATEC καποια σετ με καθισμα-τιμονι κτλπ και εχω φρικαρει  :shock:  

 

Ερωτησεις :

 

1.Το xbox360 + forza 4 essential edition τι ειναι η essential edition ?  Δεν εχει ολα τα αμαξια ? 

2.Τι ειναι η συνδρομη Gold ?

3.Online ειναι ωραιο το forza 4 ?

 

Περιμενω να κανουμε κουβεντουλα...γιατι δεν βλεπω να κρατιεμαι για πολυ ακομα :fear:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εισαι οπως ειπες καψουρεμενος με τα αυτοκινητα θα σου πρωτεινα αν βαιβαια εχεις ps3 να δοκιμασεις το gran turismo 5, μου φενετε οτι εχει πολυ περισσοτερες επιλογες στο "πιραγμα" αυτοκινητων αποτι εχει το forza.

Ειχα και εγω πριν 1 μηνα το 360 μαζι με το forza (ειχα παρει το bundle που γραφεις παραπανω) και ναι μου αρεσε πολυ σαν παιχνιδι, ειναι simulation racing σε καμια περιπτωση arcade αλλα με χαλασε αυτο με το φτιαξιμο των αυτοκινητων.Θεωρω οτι το gt5 εχει περισσοτερα πραγματα ετσι ωστε να ασχοληθεις.Αν εχεις ps3 τσιμπας και μια απο τις καλυτερες τιμονιερες που εχουνε βγει -g25,g27- (ειναι ακριβες αλλα στο λεω μιας και ανεφερες παραπανω κατι για τιμονιερες κλπ) και θα το καταευχαριστηθεις.

 

Απαντησεις:

 

1.Οπως ειπες, δεν εχει ολα τα αμαξια εχει μονο τα 350 αυτοκινητα απο ... (δεν ξερω ποσα ειναι ολα και ολα μεσα στο κανονικο παιχνιδι αλλα οπως και ναχει ειναι παρα πολλα τα αυτοκινητα).

2.Το bundle με το 360+forza4 σου δινει και δωρο 1 καρτα gold 1 μηνα, με αυτη την καρτα αφου την ενεργοποιεις θα μπορεις να μπαινεις και να παιζεις online (το online gaming στην κονσολα της M$ δεν ειναι δωρεαν, μολις σου ληξει αυτη η συνδρομη οποτε ξαναχρειαστεις την ανανεωνεις, γυρωα στα 37Ε κανει για να αγορασεις συνδορμη για 1 χρονο).

3.Για το online του forza4 δεν μπορω να σου πω κατι μιας και δεν το ειχα δοκιμασει, γενικα ομως δεν πιστευω πως θα θες να παιζεις online το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis ευχαριστώ για την αποψη σου,

 

Το gt5 στο ps3 το εχω λιωσει σε ενα φιλαρακι..δεν ειναι το ιδο με το forza. Απο την αλλη το κανονικο forza 4 δεν το εχω παιξει, μονο youtube εχω δει απειρα βιντεο, το horizon επαιξα στο πλαισιο και κολλησα! 

 

Δυστυχως τιμονιερες δεν βγαινουν πολλες για το xbox 360 (γαρ Microsoft  :mad:  ) αλλα θα παρω καμια fanatec για το xbox.

Απο youtube εχω δει οτι η παραμετροποιηση και οι επιλογες που εχεις στο forza 4 ειναι πολυ περισσοτερες.

 

Εσυ προτεινεις να παρω το πακετο με τα 199 που ειναι essential το forza η να βρω αλλο πακετο πχ με το call of duty και να παρω κανονικο το forza 4 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα για τις παραμετροποιησεις κλπ ειπα την γνωμη μου αλλα χωρις να ειναι απολυτη, εχω παιξει πολυ λιγο το gt5 απλα απο αυτο το λιγο μου ειχε φανει σαν να εχει περισσοτερα πραγματα (πχ κατι που θυμαμαι τωρα ειναι να αλλαζεις λαδια στα μεταχειρισμενα).Τελος παντων δεν θελω να κανω συγκριση μιας και μιλαμε για 2 μεγαλους τιτλους.

 

Οπως ειπες τιμονιερα για το 360 δεν υπαρχει καποια στην ποιοτητα των gt,g25,g27...εχω ακουσει ομως πολυ καλα λογια για την τιμονιερα της M$ την οποια μπορεις να την βρεις μονο μεταχειρισμενη πλεον (αν δεν κανω λαθος) γυρω στα 50Ε.

 

Σιγουρα να παρεις xbox που να εχει 250gb σκληρο δισκο ή τουλαχιστον να εχει μεγαλο δισκο, μην πας να αγορασεις την κονσολα με τα 4gb γτ θα χρειαστεις δισκο.

Το forza4 που εχει μεσα το bundle το κανονικο ειναι, η μοναδικη διαφορα ειναι αυτη με τα αυτοκινητα, κατα τα αλλα απο πιστες κλπ ειναι το ιδιο.Οσο για το Forza Horizon και εγω το εβλεπα και "ξερογλυφομουνα" ειδικα αν αγορασεις και το DLC pack με τις χωματινες πιστες και τα αμαξια απο WRC πιστευω θα τα σπαει...αλλα..εκτος οτι ειναι ακριβο ακομη σαν παιχνιδι εχω ακουσει οτι ειναι λιγο πιο arcade απο το forza4.

 

Αν ειναι να παρεις bundle με cod να κοιταξεις να ειναι το καινουριο cod bo2 γτ τα παλια τα βρισκεις σε αγγελιες μεταχειρισμενα πολυ φθηνα πλεον και ειναι κλριμα πχ να δωσεις 200Ε για ενα παιχνιδι που θα το βρισκεις και με 15-20Ε.Αν βρεις bundle με το cod bo2 και εφοσων σαρεσει το cod παρτο, παιξτο και πουλησε το για να αγορασεις το forza4 (εκτος και αν το θελεις να το κρατησεις για την συλλογη σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Ειμαι αρκετα παλιο μελος αλλα δεν ετυχε να γραψω στο site τον τελευταιο καιρο. Επειδη χαιρομαι που εχετε και ενοτητα για το xbox θα ηθελα να σας πω τον "πονο" μου. Εχω μια τρελα με τον μηχανοκινητο μηχανισμο αλλα πλεον με την κατασταση που επικρατει και γκαζια και 2€ δεν συμφερει το πραγμα. Εχω μεγαλη καψουρα με τους 4 τροχους και καποτε ειχα παρει το PSone τοτε για να παιζω gt2. Απιστευτο για την εποχη του!  :shifty:  Το θεμα ειναι οτι πηρε το ματι εδω και κανα 3μηνο το forza 4 και απο τοτε ξανα μπηκε το μικροβιο μεσα μου! Θελω να παρω xbox360 μονο για το forza 4. Επαιξα και το Horizon σαν το test drive μου φανηκε αλλα ηταν καλο οκ!

 

Το θεμα ειναι οτι αξιζει να κανω αυτη την κινηση ? Αντε να παιξω και κανα call of duty.  

Εχω βρει και απο την FANATEC καποια σετ με καθισμα-τιμονι κτλπ και εχω φρικαρει  :shock:  

 

Ερωτησεις :

 

1.Το xbox360 + forza 4 essential edition τι ειναι η essential edition ?  Δεν εχει ολα τα αμαξια ? 

2.Τι ειναι η συνδρομη Gold ?

3.Online ειναι ωραιο το forza 4 ?

 

Περιμενω να κανουμε κουβεντουλα...γιατι δεν βλεπω να κρατιεμαι για πολυ ακομα :fear:

Το Forza κατά την άποψη μου είναι πολύ καλύτερο στα physics του από το GT5, έχω παίξει και τα 2 με σωστά setup εννοείται (το FM4 το έχω λιώσει γιατί το έχω) και δεν υπάρχει σύγκριση, το Gt5 είναι καλύτερο στις λεπτομέρειες τύπου βροχή, νύχτα, δουλεύουν τα φώτα στα αυτοκίνητα κτλ, σαν physics όμως καμία επαφή, κανένα από τα 2 όμως δεν είναι SIMULATION, αν θες σωστό SIM πας μόνο σε PC και Rfactor2, ή iRacing (εκεί τα πράγματα είναι σοβαρά καθώς ακολουθείς κανονική καριέρα με διπλώματα, ποινές, και είναι και πανάκριβο σπορ ίσως και ποιο ακριβό από το να έβαζες βενζίνη στο αμάξι σου), όσον αφορά την τιμονιέρα της microsoft για τα λεφτά της και αυτό που είναι είναι πολύ καλή, οκ τα πετάλια είναι αίσχος, αλλά to feedback της αρκετά καλό για τα χρόνια της. Τώρα όσον αφορά την Fanatec, εγώ έχω την CSR με τα CSR shifters και τα CSR Elite πετάλια, αν καταλήξεις σε Fanatec συμβατές με xbox, όπως θα έχεις ήδη δει είναι η CSR, η CSR Elite και η GT2, η GT2 είναι πιο όμορφη αλλά η CSR πιο καινούργιο και καλύτερο μοντέλο, ενώ η CSR Elite είναι από άλλο πλανήτη είναι η καλύτερη όλων μαζί με την clubsport αλλά έχει και τα 3πλάσια χρήματα από τις άλλες. Επέλεξε όποιο θες ΑΛΛΑ προσοχή στα πετάλια, θα πάρεις ή τα CSR Elite ή τα Clubsport ΜΗΝ πάρεις κάποιο από τα απλά, δεν έχουν load cell sensor στο φρένο κάτι που θεωρείται must τώρα πια.

Εγώ είχα πάρει το CSR XL package νομίζω υπάρχει ακόμα είναι ότι παραπάνω από ότι πρέπει για να ξεκινήσεις και ένας από τους καλύτερους συνδυασμούς που μπορείς να κάνεις με αυτά τα χρήματα φυσικά.

 

Όσον αφορά τα καθίσματα, έχει μια προσφορά η Playseats το Evolution με όλα τα accessories γύρω στα 300€ αν θυμάμαι καλά αν και εγώ σου προτείνω να δεις τα Rseat evolution θα δώσεις ένα 100 παραπάνω αλλά το αξίζουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft 'working to address' Gears of War Judgment leak

Game available on torrent sites a month ahead of release

 

Microsoft is working to address a Gears of War Judgment leak after versions of the upcoming game were today uploaded to popular torrent sites. 
 
A representative for the platform holder told us this morning: "We are
aware of isolated cases in which Gears of War: Judgment content has been
propped on the Web and are working closely with our security teams and
law enforcement to address the situation immediately.
 

"Consumers should be aware that piracy is illegal and we take
vigorous action against illegal activity related to our products and
services. Playing pirated copies of games, such as Gears of War:
Judgment, is a violation of the Xbox Live Terms of Use and will result
in enforcement action, such as account and console bans."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ το τελευαταιο update του dashboard που εγινε πριν καμια βδομαδα γιαυτο το λογο ηταν??Ξερει καποιος τι νεα χαρακτηριστικα εφερε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα,

 

Τελικα αγορασα μτχ xbox 360 5 μηνων + forza 4 (2discs) + horizon + 3 χρονια επεκταση εγγυηση!

 

Πραγματικα ατελιωτο το forza 4 . . . ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο τα γραφικα αλλα δεν βρισκω τον χρονο να λιωσω τωρα  :-D  :-D 

 

Καμια τιμονιερα εχετε στα υποψιν σας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...