Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Πόσοι από σας έχετε το Versus από το Resident Evil 5 Gold Edition και ακόμη καλύτερα,πόσοι από σας εξακολουθείτε να παίζετε ακόμη αυτό το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα.Πόσοι από σας έχετε το Versus από το Resident Evil 5 Gold Edition και ακόμη καλύτερα,πόσοι από σας εξακολουθείτε να παίζετε ακόμη αυτό το παιχνίδι;

Φοβερό παιχνίδι έχω κολλήσει πάρα πολύ γενικά το Resident Evil είναι κατά την γνώμη μου ένα από τα καλύτερα games..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μου έχει χαλάσει το πλαστικό στο χειριστήριο (LB-RB) και θέλω να το αντικαταστήσω με ενα καινούριο
ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω ανταλλακτικό ? και αν γίνεται απο Ελλάδα η ακόμα καλύτερα και απο Πάτρα για να μην δώσω 3-4 euro για το πλαστικό και καμια 6-7 για μεταφορικά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox live: Μια κακή πολιτική εναντίον του καταναλωτή, ποτέ δεν παύει να είναι κακή πολιτική εναντίον του καταναλωτή

 

..........................

Microsoft continues to place a barrier between gamers and services they’re already paying for. Here’s what they’re basically saying to gamers. “You pay for Internet service, so what. You’re giving Netflix $7.99 a month, who cares. You just paid $63 for a new game with a ton of online features, all right. Well, if you want to use these things on your Xbox 360 – you owe us $60 a year.”

..........................

 

Think picture packs and themes, and if we're talking stuff like music games, additional songs or band packs. Think Netflix. Think old games you can download for a couple bucks a pop. Think new games available via digital distribution. Think whatever other partitioned off applications the company cares to innovate into a salable product. Microsoft takes its cut from all of that.

...........................

 

And remember, Xbox Live isn't World of Warcraft. It's not an MMO or a game you play.

 

 

Και το δικό μου σχόλιο: Συνήθως η υπερασπιστική γραμμή του live είναι τα "καλύτερα services" αλλά αυτό είναι άσχετο και στην τελική παραπλανητικό στον καταναλωτή. Αυτό που κάνει η MS δεν έχει να κάνει με services ή  better value for money αλλά με την στοιχειώδη πρόσβαση σε ένα βασικό κομμάτι ενός παιχνιδιού που έχεις αγοράσει. Δεν μιλάμε για services τύπου matchmaking, friends, voice chat, netflix κτλ Μιλάμε πως η MS κάνει "πόρτα" σε κάτι που έχεις αγοράσει. Αγοράζεις ένα Black Ops2 που το 60% του προϊόντος είναι το online και η MS ζητάει να την ξαναπληρώσεις παρότι έχεις είδη αγοράσει ένα xbox και έχεις είδη αγοράσει το παιχνίδι. Πουλάει αέρα, πουλάει ένα θεμελιώδης κομμάτι του Xbox 360 ξανά και ξανά και ξανά...

 

 

http://geekrevolt.com/2012/11/25/lets-be-honest-xbox-live-gold-has-become-a-huge-ripoff/

 

 

http://abcnews.go.com/Technology/PCWorld/story?id=6237255&page=2#.UYAAyz7JnJE

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανηγυριζουμε !!!!

παιζουμε δωρεαν online στο ΧΒΟΧ για 2 μερες. Κατι που αλλοι δινουν τζαμπα :P :P και πολυς κοσμος θεωρει αυτονοητο :-D :-D

Αυτο θα πει προσφορα !!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανηγυριζουμε !!!!

παιζουμε δωρεαν online στο ΧΒΟΧ για 2 μερες. Κατι που αλλοι δινουν τζαμπα :P :P και πολυς κοσμος θεωρει αυτονοητο :-D :-D

Αυτο θα πει προσφορα !!!!!!

 

Νομίζω πολύς κόσμος ακόμα δεν έχει καταλάβει το πιο απλό πράγμα, πληρώνει την MS για να χρησιμοποιήσει τους servers τρίτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να βάλουμε χάρτες για το COD Black ops (1 & 2)?

έχω κατεβάσει χάρτες (και για τα 2 παιχνίδια) αλλά δεν ξέρω πως γίνεται η μεταφορά τους (και που ακριβώς πρέπει να τους μεταφέρω).

έχω τσιπαρισμένη κονσόλα (Rgh2), τα παιχνίδια μου τα παίζει μια χαρά (από εξωτερικό δίσκο).

όποιος μπορεί να με βοηθήσει μπορεί να μου απαντήσει pm.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό single player παιχνιδάκι, στυλ adventure ή κάποιο σαν το god of war που είναι για το Ps3? Να έχει λίγο διάρκεια μην τελειώνει στην εβδομάδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό single player παιχνιδάκι, στυλ adventure ή κάποιο σαν το god of war που είναι για το Ps3? Να έχει λίγο διάρκεια μην τελειώνει στην εβδομάδα :P

http://www.giantbomb.com/god-of-war-iii/3030-20461/similar-games/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό single player παιχνιδάκι, στυλ adventure ή κάποιο σαν το god of war που είναι για το Ps3? Να έχει λίγο διάρκεια μην τελειώνει στην εβδομάδα :P

αυτο 

 

απο τα πιο υποτιμημενα παιχνιδια για μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...