Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραίος. Πολύ καλή περίπτωση και μακάρι να δούμε κι άλλες παρόμοιες. Δυστυχώς βέβαια το παιχνίδι είναι "Fable" μόνο κατ' όνομα, γιατί από ουσία... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New Xbox 360 costs $200 for 4GB, $300 for 250GB

The redesigned Xbox 360 costs the same price as the existing Xbox 360 models: $200 for a 4GB model, $300 for 250GB, and $300 for a 4GB bundle with Kinect, Xbox Wire says. The new design is shipping to the US, UK, Canada, Australia and Ireland today, with more regions scheduled in the coming months.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν το νέο design(redesign) ΔΕ μου αρέσει. Αντικειμενικά ίσως να μην είναι άσχημο, αλλά ΔΕΝ μου αρέσει. Μου θυμίζει το One, το οποίο μέχρι τώρα - με όλες τις πληροφορίες που έχουμε - δεν μου είναι απλά αδιάφορο. Το "σιχαίνομαι¨ ρε παιδί μου. Ακόμα και το design. Με όλους αυτούς τους περιορισμούς, με όλες τις μακακίες της MS, νιώθω πως σε "πιέζει" ψυχολογικά. Είναι εντελώς αντίθετο στην ψυχολογία μου και στη νοοτροπία μου. 

 

Σε αντίθεση με το 360 και το 360 S που είναι cool και αισθητικά όμορφα και τα "πάω". :D

 

Επίσης, δεν ανακοίνωσαν πτώση τιμής. Έλεος δηλαδή. 200 και 300 δολλάρια? Τι πίνουν ?? Κονσόλα 8ετίας ? (αυτό ισχύει και για Sony και ps3 αντίστοιχα). Όσοι θέλετε να αγοράσετε Xbox S, αγοράστε πριν εξαφανιστεί από τα retails στη θέση του νέου σφετεριστή. Είναι πιο cool, πιο όμορφο και αποδεδειγμένα αξιόπιστο. 

 

Έχω την αίσθηση πως το 360 έκανε τον κύκλο του και με την ανακοίνωση του redesign (i am οne too), πάνε εκεί στην MS να "μαυρίσουν", να χαλάσουν ακόμα και την εικόνα του 360, μιας cool κονσόλας που σχεδιάστηκε γύρω από τον gamer, όχι γύρω από τους publishers. 

 

Τώρα περί ανακοινώσεων του 360:

Ιούνιος - Fable 3 για Gold users

Ioύλιο - Assassin's Creed 2, Halo 3 για Gold επίσης.

 

Εγώ επειδή για online ΔΕΝ πληρώνω, δεν έχω gold, έχω όμως ένα trial για ένα μήνα. Οπότε κάπου σύντομα, θα την αξιοποιήσω. Όσοι ακόμα έχουν trial είναι καλή ευκαιρία. 

 

Plants vs Zombies: Garden Warfare, Max: Curse of the Brotherhood (console exclusives).


Yποστήριξη με εκατοντάδες παιχνίδια ακόμα. Το Max: Curse of the Brotherhood, μου φάνηκε πολύ όμορφο.

Επίσης το Titanfall δείχνει πανέμορφο και με ενδιαφέρον gameplay. Δυστυχώς θα είναι μόνο online καθότι φαίνεται. 

Επεξ/σία από cortaN@
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα.προσφατα αγορασα ενα home cinema samsung htf4500 5.1 και προσπαθησα να συνδεσω το xbox360 με οπτικη ινα μαζι του,ενεργοποιησα και απο τις ρυθμισεις του τπν ηχο 5.1 αλλα παλι βγαζει εξοδο ηχου 2.1.υπαρχει καποια λυση στο προβλημα?μια ματια που εριξα στο google ειδα οτι αρκετοι εχουν το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μενού και στο dashboard εννοείς ή το δοκίμασες και σε ταινίες και παιχνίδια και είναι κι εκεί 2.1;

 

 

Cortan, συμφωνώ 100% σε όσα έγραψες.

 

Βέβαια, απ' ό,τι φαίνεται, τα free games δεν είναι τόσο απλά. Με τον ιρλανδικό λογαριασμό που έχω δε με αφήνει τώρα από Ελλάδα να κατεβάσω το Fable. Λέει ότι δεν είναι available at my region. Τα άλλα δύο τα έχω, οπότε δε με νοιάζουν, απλώς το λέω για όποιον μπορεί να βρίσκεται σε παρόμοια φάση με εμένα. 

 

Το ερώτημα, λοιπόν, που προκύπτει τώρα είναι το εξής: αυτά τα παιχνίδια θα παραμείνουν διαθέσιμα έτσι και μετά το μήνα που θα βγουν, ώστε να τα κατεβάσω αν θέλω όταν ανέβω UK ή θα το πάνε όπως στο Plus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μενού και στο dashboard εννοείς ή το δοκίμασες και σε ταινίες και παιχνίδια και είναι κι εκεί 2.1;

 

 

Cortan, συμφωνώ 100% σε όσα έγραψες.

 

Βέβαια, απ' ό,τι φαίνεται, τα free games δεν είναι τόσο απλά. Με τον ιρλανδικό λογαριασμό που έχω δε με αφήνει τώρα από Ελλάδα να κατεβάσω το Fable. Λέει ότι δεν είναι available at my region. Τα άλλα δύο τα έχω, οπότε δε με νοιάζουν, απλώς το λέω για όποιον μπορεί να βρίσκεται σε παρόμοια φάση με εμένα. 

 

Το ερώτημα, λοιπόν, που προκύπτει τώρα είναι το εξής: αυτά τα παιχνίδια θα παραμείνουν διαθέσιμα έτσι και μετά το μήνα που θα βγουν, ώστε να τα κατεβάσω αν θέλω όταν ανέβω UK ή θα το πάνε όπως στο Plus;

Χαχά! Και εγώ Vole Ιρλανδικό έχω! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.

Αλλά νομίζω εύκολα μπορούμε να το παρακάμψουμε είτε "ψωνίζοντας" το Fable κατευθείαν από το ιρλανδικό marketplace ιντερνετικά (βρίσκοντας τη διεύθυνση στο νετ για την Ιρλανδία) είτε φτιάχνοντας ένα ελληνικό xbox live account.

 

Σωστό το ερώτημα. Πρέπει να έχουμε περισσότερα στοιχεία από MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τρεχάτε να το παρετε οσο ειναι ακομη καιρος 250αρι παρακαλω

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/consoles/xbox360/116964-microsoft-xbox-360-250gb-&-darksiders-ii-&-batman?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=gamingconsolexbox&utm_campaign=nlwkndk07_gaming_20130613

 

Γιατι απο 150 που εχει τωρα το πανε 300. Η αυξηση τιμης ειναι για να μπορειτε να παιζετε offline !!!. Αυτο πληρωνεις τωρα :)

Επεξ/σία από mtzs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσφορά όντως. Πιστεύω όποιος θέλει ένα Slim S πρέπει να κινηθεί τώρα ή το αμέσως επόμενο διάστημα που θα θελήσουν να διώξουν το στοκ από τα Slim για να έρθει η νέα...μακακία αλά One της MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρεχάτε να το παρετε οσο ειναι ακομη καιρος 250αρι παρακαλω

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/consoles/xbox360/116964-microsoft-xbox-360-250gb-&-darksiders-ii-&-batman?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=gamingconsolexbox&utm_campaign=nlwkndk07_gaming_20130613

 

Γιατι απο 150 που εχει τωρα το πανε 300. Η αυξηση τιμης ειναι για να μπορειτε να παιζετε offline !!!. Αυτο πληρωνεις τωρα :)

 

mtzs τα 300 είναι $. Από όσο διάβασα σε ένα forum στην αμερική ήδη το xbox 360 4GB βρίσκεται λίγο πιο κάτω από 200$. Μην περιμένεις να δεις 360 με 300€ εδώ με τίποτα. Το πολύ να έχει 250€ (όχι ότι είναι φθηνό πάλι αλλά τέσπα) :P. 360 εγώ θα χτυπήσω μόνο σε μια πολύ τρανταχτή προσφορά 99€ και αν πάλι. Με ενδιαφέρει ελάχιστα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...