Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ...ΜΑ ΠΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα κι εγώ να βάλω μία συνδεσούλα DSL, είχα ένα τρίμηνο τζάμπα από το RAM, λέω ας βάλω και τη γραμμή 512 να μην αλλάζω μετά (είχα δει ότι είχαν τα DSLAM και λιγότερη κίνηση). Συνδέομαι λοιπόν, χωρίς να δώσω και μεγάλη σημασία στο ότι το πτωχό μου routeraki μου έδινε ταχύτητα 384 (ε, λέω λόγω του provider είναι).

 

Τέλος πάντων, τελειώνει το τρίμηνο, παίρνω forthnet 512 (σήμερα). Κοιτάω στατιστικά, 384!

 

Τηλέφωνο 134: Εγώ σας βλέπω 512 κύριε, πάρτε στη Forthnet.

Τηλέφωνο Forthnet: Μία εξυπηρετικότατη κοπελίτσα, μου λέει 2-3 βήματα να δοκιμάσω και κατόπιν (αφού και αυτή 512 έβλεπε) μου λέει να ξαναμιλήσω με ΟΤΕ.

 

Η ώρα 21:15 πλέον, το 134 κλειστό, λέω "Δεν πάει στο διά@λο" και χτυπάω τηλέφωνο στις βλάβες. Αφού τους λέω τι έγινε, τους ρωτάω κι εγώ: "Ρε παιδιά, μήπως με έχετε σε λάθος DSLAM";

Μου λέει κι ο τύπος "Θα το πω στους τεχνικούς να δουν" και μου κρατάει το τηλέφωνο.

 

Μετά από 10', η σύνδεσή μου κόβεται και επανέρχεται εντός 10'', ως 512 πλέον :)

 

Να δω πώς θα τους πάρω πίσω 2 1/2 μήνες πάγια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lipon prin 2 vdomadesw pao deutera proi 8:30 ston POTE kai leo 8elo 512.ok?ok mou lene.opote peno conn-x me 12mini simvasi gia naparo to modem tzampa ke ena mp3player 512mb pou kani kai kala140euro.

tou tonizo oti 8elo switch pou na xei to elaxisto 4 e3odous gia utp kalodio.ok?ok.san agouro3ipnimenos pou imoun de vlepo ti mou dini.Pao spiti(perpatima 15min mes sto krio) kai ti na do?mou ixe dosi to speedtouch 530 pou vgazi 1 ethernet 8ira kai 1 usb.ante pali piso ston POTE.pairno to 510 switch.pao spiti kai perimeno tin auriani mera tous texnikous gia energopiisi tis grammis pstn.ftani tetarti opou kai perno tilefono kai diapistono oti exoun xasei ta stixia mou.tin pempti erxontai i texniki mou energopiioun tin grammi tilefonou.erexetai i deytera opou kai energopiitai kai i adsl grammi(meta apo 1 vdomada).xaroumenos pern otil sto 121 gia ri8misis sto modem mou tis leei.perno tilefono ton POTE na ma8o ton password kai ton kodiko pelati alla diapistono oti o ipallilos ixe arrostisi kai kanis mesa ekei den i3ere ti ginotan .opote pernan 2 meres opou PALI ego perno tilefono kai eutixos to sikoni to agio to tilefono kai apo tote apolamvano ti sindesi mou.

Kai mou milas gia axristous?Oriste oli i simasiologia tis le3eos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντροφε Ορέστη

Μόνο σε σένα θα μπορούσε να συμβεί!

το ότι οι Ποτετζίδες, είναι "3 λαλούν και 7 χορεύουν" είναι γνωστό πλέον @ Ελλάντα.

Το πρωϊ σε βλέπω στα τηλέφωνα και στις αναμονές.Μακάρι να βγάλεις κάποια άκρη αλλά με αυτούς που έχουμε μπλέξει... ψιλο-χλωμό σε βλέπω.

Εμένα μου χρεώσανε μεταφορά dsl , 41€ ...

Δεν μου το είπε,Ποτέ ,Κανένας ότι θα με χρεώνανε.Να πω ότι με βάλανε σ' άλλο dslam...άντε να πληρώσω.

δύο στενά πιο κάτω μετακόμισα,Δεν άλλαξα dslam αλλά αυτοί , οι ακατανόμαστοι προφανώς σκεφτήκανε ότι " έλα μωρέ ποιός θα το προσέξει...".

Μετά από αμέτρητες επισκεψεις,είτε τηλεφωνικές είτε από το κατάστημα τους,και αφού έχω μιλήσει με όλους τους προϊστάμενους,μου υποσχεθήκανε να μου πιστώσουνε στο λογαριασμό,το παραπάνω ποσό,πράγμα που δεν έχει γίνει μέχρι και σήμερα.(3 μήνες έχουνε περάσει).

Ας είναι καλά το web-banking που μου επιτρέπει να πληρώνω λογαριασμούς Ποτε. (ποσό Α - 41€ κά8ε μήνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edo milame oti exo 384 adsl k exo maximum download 170 kata tin diarkeia tis meras k 212 meta ta mesanyxta...k sou leei o OTE pos an den eisai kato apo 170 den exeis problima k den pernietai san vlavi......eeeeeee??....oriste???.....k syn tis allis edo k 6 ores den exo adsl k i forthnet leei pos exoun provlima teleytaia ta modem tou ote k den sygxronizontai sosta.....eeeeeeeeee???........oriste???....SE POIA XORA ZOUME EPITELOUS???....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edo milame oti exo 384 adsl k exo maximum download 170 kata tin diarkeia tis meras k 212 meta ta mesanyxta...k sou leei o OTE pos an den eisai kato apo 170 den exeis problima k den pernietai san vlavi......eeeeeee??....oriste???.....k syn tis allis edo k 6 ores den exo adsl k i forthnet leei pos exoun provlima teleytaia ta modem tou ote k den sygxronizontai sosta.....eeeeeeeeee???........oriste???....SE POIA XORA ZOUME EPITELOUS???....

 

ego pantos toulaxiston apo ftp piano sinexia to megisto 8eoritiko kai katevazo kata meso oro me 56kbs/sec(512/128 exo)

tora gia to se pia xora zoume ->>ZOUME STI XORA TOU POTE:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστος δεν είναι κανείς. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα το αναφέρεις και τους τρέχεις μέχρι να φτιαχτεί. Αυτό ισχύει για κάθε εταιρία. Από την άλλη φίλε gkout καλό είναι να διαβάζουμε τι υπογράφουμε και να μην κλεγόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...