Προς το περιεχόμενο

Υπερβολικά φθηνό Webhosting!


Megakill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και πάλι.

Δεν το αναφέρουμε για το λόγο που ανέφερα παραπάνω. Πιστεύουμε πως το web hosting δεν κρίνεται εκεί απόλυτα και μόνο. Το να δώσουμε κάποια add domain παραπάνω δεν υπάρχει πρόβλημα την στιγμή που μας το ζητήσει ο πελάτης μας. Ισως να φαίνεται περιορισμός το συγκεκριμένο σημείο και να εγκλωβίζει το πελάτη κατά ένα τρόπο, αλλά ας μην ξεχνάμε πως τα πακέτα έχουν κάποια χαρακτηριστικά. Αν ξεφύγουν όλα τα χαρακτηριστικά αλλάζει το πακέτο.

Μιλάω σε γενικό επίπεδο και όχι συγκεκριμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η διαφορά στο hosting, ανάμεσα στα Windows or Linux, και ποιο είναι καλύτερο να επιλέξεις ανάμεσα σε αυτά τα 2.

 

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το λειτουργικό που έχεις στον υπολογιστή σου ώστε να επιλέξεις ανάμεσα σε αυτά τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν παίζει κανένα ρόλο τι λειτουργικό έχεις στο σπίτι σου. Απλώς το θέμα είναι τι scripts θέλεις να χρησιμοποιείς στην σελίδα σου. Εάν έχεις Php πρέπει να πάρεις Linux, εάν έχεις ASP θα πάρεις Windows, πάντως να ξέρεις ότι τα windows πακέτα είναι πάντα λίγο ποιο ακριβά από του linux. Όπως και να έχει, ποιο γνωστό και διαδεδομένο είναι αυτό το Linux και μπορείς να βρεις, όχι μόνο περισσότερες βοήθειες στα διάφορα φόρουμ, αλλά και περισσότερα scripts.

 

Ελπίζω να βοήθησα, εάν όχι, άφησε και άλλο μήνυμα να σου απαντήσουμε.

 

Τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρωγντας αρκετη ωρα να διαβασω τις 6 σελιδες του θεματος, ακρη δεν βρηκα. Ετκος απο 2 τυπους που διαφημιζουν τις εταιριριες τους συνεχεια, δεν νομιζω οτι κανεις αλλος, εδωσε καμμια συγκεκριμενη απαντηση.

Εγω εχω φτιαξει καμποσες πρωσοπικες σελιδες, σε εμενα και σε φιλους μου, αλλα τωρα ο πατερας μου ζητησε να του φτιαξω μια σελιδα για το μαγαζι και ο θειος μου για το μικρο του ξενοδοχειο. ΚΑι οι δυο βιαζονται να τις φτιαξω. Διαφημιστικες μονο θα ειναι. Δηλαδη 2-3 σελιδες η καθε μια. Οποτε δεν πολυ ενδιαφερουν οι ογκοι κτλ. Απλα να υπαρχουν. Αρα νομιζω οτι μπορω να εμπιστευτω καποια σχετικα φτηνη εταιρια.

Αλλα επειδη το προβλημα θα ειναι να τα βρισκει ο αλλος τα site. Γινετε τιποτα με τις υποσχεσεις τους για καταχωρηση σε τοσες search engines? η πρεπει να το ψαξω περισσοτερα?

Δηλαδη το google, πως καθοριζει την σειρα που βγαζει τα αποτελεσματα.

Αν π.χ γραψει ο αλλος ξενοδοχεια ταδε περιοχη, πως μπορεις να πλασαρεις το δικο σου σε καλυτερη θεση?

Περα απο αυτα ομως, νομιζω οτι καλο θα ηταν καποιος να φτιαξει μια λιστα με ολους αυτους που σου δινουν web hosting στην ελλαδα (με δικους τους servers καλυτερα), και να μπορουμε να κανουμε μια συγκριση.

'Η τελως παντων καπου να γραφει ο καθενας τι αντιμετωπιζει με τις διαφορες εταιριες.

Ας πουμε το φορουμ για το dsl με βοηηθησε πολυ να διαλεξω provider.

Κατι αντιστοιχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολύ κατάλαβα τι θέλεις. Ψάχνεις για template με θέματα αυτά που έγραψες ή hosting ? Εάν ψάχνεις template με ότι θέμα θέλεις, πάνε εδώ http://www.boxedart.com πες μου τι θέλεις και θα στο κατεβάσω να στο βάλω κάπου να το πάρεις. Απ' ότι κατάλαβα έχεις γνώσεις από web οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα να κάνεις τις ανάλογες αλλαγές.

 

Για να μπει σε καλύτερη θέση στο google η κάθε επιχείρηση, λογικά θα πληρώσεις την google και όταν δίνουν διάφοροι από Ελλάδα και το εξωτερικό π.χ. Greek Hotels ένα από τα πολλά που θα εμφανίζονται σε καλύτερη θέση θα είναι και το δικό σας. Αλλά φυσικά τιμές και τέτοια δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω περισσότερο.

 

Εάν δεν κάνω λάθος επίσης, κάπου είχα δει, ότι υπάρχει οδηγός ξενοδοχείων σε Ελληνικό site, οπότε μπορείς να γράψεις την σελίδα σου και εκεί και τέλος πάντων όπου το βάζεις σε index directory τόσο και καλύτερα.

 

Τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κάτι σου βρήκα για webhosting, δεν ξέρω κατά πόσο είναι πλήρες και κατά πόσο θα βρεις αυτό που ψάχνεις, αλλά δεν χάνεις τίποτα να του ρίξεις μια ματιά. Η διεύθυνση είναι: http://www.webhosting.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρωγντας αρκετη ωρα να διαβασω τις 6 σελιδες του θεματος' date=' ακρη δεν βρηκα. Ετκος απο 2 τυπους που διαφημιζουν τις εταιριριες τους συνεχεια, δεν νομιζω οτι κανεις αλλος, εδωσε καμμια συγκεκριμενη απαντηση.

Εγω εχω φτιαξει καμποσες πρωσοπικες σελιδες, σε εμενα και σε φιλους μου, αλλα τωρα ο πατερας μου ζητησε να του φτιαξω μια σελιδα για το μαγαζι και ο θειος μου για το μικρο του ξενοδοχειο. ΚΑι οι δυο βιαζονται να τις φτιαξω. Διαφημιστικες μονο θα ειναι. Δηλαδη 2-3 σελιδες η καθε μια. Οποτε δεν πολυ ενδιαφερουν οι ογκοι κτλ. Απλα να υπαρχουν. Αρα νομιζω οτι μπορω να εμπιστευτω καποια σχετικα φτηνη εταιρια.

Αλλα επειδη το προβλημα θα ειναι να τα βρισκει ο αλλος τα site. Γινετε τιποτα με τις υποσχεσεις τους για καταχωρηση σε τοσες search engines? η πρεπει να το ψαξω περισσοτερα?

Δηλαδη το google, πως καθοριζει την σειρα που βγαζει τα αποτελεσματα.

Αν π.χ γραψει ο αλλος ξενοδοχεια ταδε περιοχη, πως μπορεις να πλασαρεις το δικο σου σε καλυτερη θεση?

Περα απο αυτα ομως, νομιζω οτι καλο θα ηταν καποιος να φτιαξει μια λιστα με ολους αυτους που σου δινουν web hosting στην ελλαδα (με δικους τους servers καλυτερα), και να μπορουμε να κανουμε μια συγκριση.

'Η τελως παντων καπου να γραφει ο καθενας τι αντιμετωπιζει με τις διαφορες εταιριες.

Ας πουμε το φορουμ για το dsl με βοηηθησε πολυ να διαλεξω provider.

Κατι αντιστοιχο[/quote']

 

 

an den se endiaferi i kinisi kai o xoros pige edo http://www.freegr.net/ ine free .ego ime prosorina eki giati logo doulias den exo ton xrono na asxolitho kai ime eyxaristimenos...molis vro ton xrono malon telos kalokeriou tha pao kapou alou giati oi apetisis tha ine ales

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Αλλα επειδη το προβλημα θα ειναι να τα βρισκει ο αλλος τα site. Γινετε τιποτα με τις υποσχεσεις τους για καταχωρηση σε τοσες search engines? η πρεπει να το ψαξω περισσοτερα?

Δηλαδη το google' date=' πως καθοριζει την σειρα που βγαζει τα αποτελεσματα.

Αν π.χ γραψει ο αλλος ξενοδοχεια ταδε περιοχη, πως μπορεις να πλασαρεις το δικο σου σε καλυτερη θεση?

[/quote']

 

Εννοούν να σου κάνουν την δουλειά - χαμαλίκι, δηλ. την καταχώρηση (συνήθως μέσω κάτι οικτρών προγραμμάτων που κάνουν batch submission) του site σου στις πιο δημοφιλείς search engines.

 

Aυτό δυστυχώς δεν έχει σχέση με την θέση που θα εμφανίζεται το site σου στην οποιαδήποτε αναζήτηση.

 

Αν ψάξεις και διαβάσεις, εύκολα θα καταλάβεις ότι το SEO (Search Engine Optimisation) διέπεται από μια ολόκληρη φιλοσοφία.

Ξεκινά από τον σωστό σχεδιασμό της σελίδας (valid κώδικας, όχι tag soup), επεκτείνεται στο "σωστό" περιεχόμενο του site, συνεχίζει σε άλλα sites που έχουν Link Προς το δικό σου για καλύτερο pagerank κλπ. κλπ.

 

Μιλάμε δηλαδή για εντελώς άλλη υπηρεσία, που προφανώς για να την έχεις πρέπει να πληρώσεις αρκετά παραπάνω από το μηνιαίο ποσό που σου ζητά ένας hosting provider.

 

Θα συμφωνήσω με τον HQ. Ότι κι αν σου λένε, ότι κι αν σου τάξουν να ξέρεις ότι το hosting είναι μια υπηρεσία WYPIWYG (What You Pay Is What You Get)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panakrivw einai auto to Link

 

Gia kita edw: http://www.servage.net

75 GB Xwro kai 600 GB Tranfer - 1000 MySQL Databse - kai alla polla

 

Eimai se autous edw kai 1 Xrono kai eimai polli ikanopioimenos..

 

To kalitero einai oti apantane mesa se 10 lepta an tous rwtiseis kati me Email

 

am dwsete kouponi: php-fusion.gr tha parete 2500 MB extra Webspace

 

auta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και θα παραμείνεις ικανοποιημένος μέχρι να χρησιμοποιήσεις 75GB χώρο και 600GB traffic. Τότε θα δεις αν ολα θα είναι καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχεις Php πρέπει να πάρεις Linux, εάν έχεις ASP θα πάρεις Windows

 

 

Καλησπέρα,

 

ASP παρέχεται και σε Linux μηχανήματα (παρέχουμε εμείς) και PHP παρέχεται και σε Windows μηχανήματα. Αυτό που λες δεν είναι απόλυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Διαγράφηκαν δώδεκα (12) διαφημιστικά μηνύματα.

 

Λίγο ακόμα και κλειδώνεται το topic. Απλά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα' date='

 

ASP παρέχεται και σε Linux μηχανήματα (παρέχουμε εμείς) και PHP παρέχεται και σε Windows μηχανήματα. Αυτό που λες δεν είναι απόλυτο.[/quote']

 

H Chilisoft ASP δεν υποστηρίζει πάντως όλο το εντολολόγιο της classic ASP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...