Προς το περιεχόμενο

PS2 χειριστήριο / DualShock 2 controller στο PC


n1kos.klx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα, έχω δύο gamepads του ps2 θα μπορέσω με αυτό η κάποιο ίδιο να τα δουλέψω στο pc?

το ένα είναι το κλασικό sony και το άλλο είναι αυτό

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορέσεις απλά, πρέπει φυσικά να αλλάξεις τις ρυθμίσεις για το control και σε κάποια παιχνίδια δεν θα το διαβάζει οπότε κατεβάζεις το xpadder και είσαι τζιτζι...  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ασυρματο ειναι ενα θέμα.. Δεν το γνωριζω.. το πως μπορει να συνδεθει.... Εγω ειχα 2 χειριστηρια ενσυρματα κουμπωμένα σε αυτο και επαιζα μια χαρα προ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Έκανα μία γρήγορη αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι, αν υπάρχει σβήστε το.

 

Στο θέμα τώρα. Έχω πάρει αντάπτορα για το χειριστήριο του ps2 και δουλεύει αλλά σε κάποια παιχνίδια δεν μπορείς να αλλάξεις κουμπιά και είναι για χειριστήρια του x-box. Έχω κατεβάσει το motionjoy αλλά δεν μου το διαβάζει κάν. Μπορεί κάποιος να μου πεί μια λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλησπερα, εχω ενα ps2 controller και θα ηθελα να το χρησιμοποιω στο pc για gaming. εχω δει στο ebay κατι ανταπτορες. εχει κανεις δοκιμασει κανεναν ή χρησιμοποιει κανεις κατι τετοιο? για να μου πει τι γνωμη του....
κάτι τετοιο ας πουμε http://www.ebay.com/itm/Joypad-Game-Controller-to-PC-USB-Converter-Adapter-For-PS2-Playstation-2-GU-/351528343279?hash=item51d8b8d6ef:g:E7gAAOSwFnFWBUqZ
ωστε να βαζεις το χειρηστηριο του playstation 2 και την ακρη του usb στο pc και να παιζεις και στο pc.
δουλευει αυτο που εβαλα απο το ebay ? το χει καποιος? να το παρειγγειλω? ή αδικα τα 2 ευρω?
ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εναν, που τον είχα πάρει απο Ελλάδα. Ίδιοι φαίνονται, εκτός απο την μάρκα που έγραφε το δικό μου (εχει σβήσει τώρα).

Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...