Προς το περιεχόμενο

...Το ανεβασαμε...Τώρα πώς το "ελαφρώνουμε";;;;


anna1976

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας....

Είμαι η "διαχειρίστρια" ενός site. Δεν θέλω να σας πω ποιο, γιατί θα γίνω ξεφτίλα με την ερώτηση που κάνω.......:oops: Το σχεδίασε άλλος, εγώ το ανανεώνω...ξέρετε.... Τώρα τελευταία όμως έχω "μαζέψει" ένα σωρό πράγματα τα οποία "πέρασαν" και δεν χρειάζονται.... Πώς τα "αφαιρώ" για να φορτώνει πιο γρήγορα πλέον;;; Να σας πώ οτι χρησιμοποιώ Frontpage 2003 και το σχεδιάζω και το WS_FTP95 για να τα ανεβάζω.... Θα με βοηθήσετε;;; Αμαρτία είμαι....:oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita yparxoun para poles texnikes gia na elafroseis kapoio site :/ tora ama einai na tis leme oles edo mia mia tha ksymerosoume :S an einai dose link na doume to site kai na sou poume ;)

to proto prama pou prepei na kaneis pantos einai na afereseis otidhpote den xrhshmopoieite apo to site (koita omos mhn bgaleis kati pou xrhshmopoihte kai se krazoun mera :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita yparxoun para poles texnikes gia na elafroseis kapoio site :/ tora ama einai na tis leme oles edo mia mia tha ksymerosoume :S an einai dose link na doume to site kai na sou poume ;)

to proto prama pou prepei na kaneis pantos einai na afereseis otidhpote den xrhshmopoieite apo to site (koita omos mhn bgaleis kati pou xrhshmopoihte kai se krazoun mera :P)

 

Συμφωνώ στο να "βγάλω" κάποια... Αλλα απο πού;;; Να πώς στο ftp στην δεξιά στήλη που είναι "ο αέρας" και να κάνω delete εκεί;;;; Στην αριστερή στήλη όπως που υποτίθεται είναι "το site μου απο το frontpage" δεν πρέπει να τα βγάλω και αυτά;;; Να επιλέγω και απο τις δύο μεριές και να σβήνω εννοείς;;; Σου στέλνω pm το site ....:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita fysika prota tha to testareis ston topiko sou web server (an einai dynamic) h ston hpologisth sou an einai static kai meta tha kaneis tis allages online ;)

(me to pm tha exeis bohthia mono apo mena, ti problhma exeis na to bgaleis public, etsi tha se bohthisoun ola ta meloi tou insomnia pou asxolountai me to thema :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σβήνοντας πράγματα από το ftp δεν θα πάει πιο γρήγορα... Είναι σαν να σβήνεις 2-3 Gb στο σκληρό και να περιμένεις να φορτώσουν γρηγορότερα τα Windows...

 

Θα πρέπει να επέμβεις στον κώδικα, να μικρύνεις τις εικόνες, να αδειάσεις τη ΒΑΣΗ (με τη βάση θα δεις διαφορά στην ταχύτητα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

einai static to site.. to mono pou mporeis na kaneis einai na epeksergasteis tis eikones me photoshop kai na katebaseis thn poiothta tous :S (an kai se mena mia xara mou fortonei to site (ektos apo mia selida pou exeis ena soro eikones se mia selida! :| kantes pagging (1,2,3,4...) exo adsl 384 opote ayth h selida se kapoion me 56k malon den tha fortosei pote :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pagging ;;;;

 

Tί είναι αυτό ;;; Για δοκιμάστε τώρα... Κάτι έκανα.... Έσβησα βέβαια όλες τις φωτο απο το gallery και να τις ανεβάσω απο την αρχη...Ούτως ή αλλως την ίδια δουλειά θα έκανα... Τί είναι το pagging;;; Πώς μπορώ να βάλω νούμερο χαμηλά στην πρώτη σελίδα που να μου δείχνει τις επισκέψεις που δέχομαι;;;;

 

Και τί εννοείς.... να επεξεργαστώ την ΒΑΣΗ ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pagging einai:

 

esto oti exoume 20 photos..

anti na emfanisoume kai tis 20 mazi se mia selida tis emfanizoume 5 - 5 opote oi selides bgainoun apo to athrisma ton fotografion dia to plhthos ton fotografion pou theloume na emfanisoume (Antistoixa kai gia ta fields ths bashs) opote 20/5 = 4 opote tha exeis 4 selides sthn 1h selida tis photos 1 2 3 4 5 sthn 2h 6 7 8 9 10 k.o.k.

 

oson afora to noumero xamhla (to plhrthos ton episkepseon dld) prosopika to brisko anousio... an endiaferomai na mpo se kapoio site den me endiaferei os user posoi exoun mpei eidh sto site... yparxoun pola java applets pou kanoun ayth thn douleia...

 

oson afora thn bash asto pros to paron mias kai den xrhshmopoieis bash dedomon gia ta dedomena sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις το ελαφρώσεις, πες μας και ποιό είναι να το δούμε βρε κούκλα, σιγά το πράγμα!! :)

 

Να σας την πω.... http://www.alahanion.gr είναι η σελίδα. Ισως σας φανεί πολύ φορτωμένη, πολύ κάπως, να σας πώ όμως οτι είναι μια σελίδα που ανανεώνεται και 2 φορές την ημέρα...! Και οτι εγώ πέρα απο τα βασικά του ιντερνετ, δεν ξέρω τίποτα άλλο, και ότι κάνω εκεί είναι που μου έμαθε η εταιρεία KATZOYRAKI που μας την σχεδίασε αρχικά... Όλα τα άλλα "ήλθαν" τυχαία...

 

Αυτό με το να τις ανεβάσω σε πολλές σελίδες και όχι μια θα το δοκιμάσω και θα σας πω να το δείτε...

 

Και για το "μετρητη" επισκέψεων, ενδιαφέρει τους χορηγούς μας, να φαίνεται τί μεγάλη επισκεψιμότητα έχει, και τί "διαφήμιση" τους γίνεται δηλαδη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το flashaki του Κατζουράκη αυτουνού είναι τεράστιο 170kb. Βασικά αυτά τα δύο κυρίως σου γονατίζουν τη σελίδα....

 

Να φανταστείς όλα τα άλλα μαζί χωρίς την προαναφερθήσα εικόνα εχουν μικρότερο μέγεθος απο το flashaki μόνο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοιτάξτε το τώρα... Μίκρυνα την αφίσα και τα ανεκ κτλ απο πανω...Το φλασακι δεν το ακουμπαω...δεν είναι "δικό" μου !!! Ψηλά, το μεσαίο κουτάκι που πριν φαινόταν "χώρος για διαφήμιση" τώρα το βλέπεται;;; Εμενα δεν μου το εμφανίζει !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...