Προς το περιεχόμενο

Το Google λύνει το μεγαλύτερο μυστήριο!!


geokok1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν το έχει ξαναβάλει κάποιος στο forum (εγώ δεν το βρήκα πάντως)

αλλά τελικά φαίνεται πως το Google λύνει κάποια από τα θεμελιώδη

ερωτήματα που βασανίζουν την ανθρωπότητα......

Αν δεν με πιστεύετε βαλτέ στην μηχανή αναζήτησης το παρακάτω....

 

the answer to life, universe and everything

 

και λύστε για πάντα τα μυστήρια της ζωής......:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιβλίο είναι σκάλες ανώτερο!!

 

-> Geokok1981: Οπότε αν δεις πρώτα την ταινία, να ξέρεις, ότι σε περιμένει περισσότερο γέλιο σε ένα αρκετά ολιγοσέλιδο, αλλά πολύ ωραίο βιβλίο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει...Όλοι μαθαίνουμε όσο ζούμε!!!Tην ταινία δές την πάντως.Αν και είμαι σίγουρος πως αξίζει να διαβάσεις και το βιβλίο.Βέβαια εξαρτάται και απο το πόσο διαβάζει κανείς βιβλία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Όχι το βιβλίο, αλλά τα 5 βιβλία. Πρέπει να τα έχω διαβάσει πάνω από 3 φορές τα τελευταία 15 χρόνια, πραγματικά ό,τι καλύτερο. Πάντως η ταινία ήταν πολύ, πολύ, πολύ χειρότερη κι αυτό γιατί τα βιβλία έχουν τόσο καταιγιστική δράση που δεν υπήρχε περίπτωση να χωρέσουν ένα καλό ποσοστό της σε μόνο 2 ώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τέτοια βιβλία είναι πολύ καλύτερο να τα έχεις στην πρωτότυπη version, εφόσον ξέρεις σχετικά καλά αγγλικά θα το ευχαριστηθείς πιστεύω.Αν και απ'όσο έχω ακούσει η μετάφραση στα συγκεκριμένα είναι πολύ καλή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς η συζήτηση αφορα το λεγόμενο

the four part trilogy of five: Hitchicker's Guide to the Galaxy. η σειρά αρχικά ήταν ραδιοφωνική στο BBC κατόπιν έγινε βιβλίο και τέλος ταινία.

ΠΡΟΣΟΧΗ, αν δεν έχετε διαβάσει το πρώτο βιβλίο μην δείτε την ταινία. το βιβλίο είναι μικρό και πολύ φθηνό. έτσι θα το ευχαριστηθήτε περισσότερο αλλά

θα βρείτε μάπα την ταινία. αν και το σενάριο της έγραψε ο ίδιος ο Adams λίγο πριν πεθάνει.

αυτή είναι η συμβουλή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...