Προς το περιεχόμενο

Σκεφτομαι για Μac. Δυσκολη αποφαση.


mjmj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά τη γνώμη μου το ΟSX είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό, εύκολο, μπορείς να κάνεις ότι θες με αυτό (ακόμα και αν χρειαστεί λίγο ψάξιμο θα βρεις την άκρη), είναι πιο γρήγορο στα download (10-20% εκ πείρας), δεν έχει ιούς και άλλες παρόμοιες μπούρδες. Τα win έχουν τα πάντα από software και για κάθε δουλειά σου προσφέρονται άπειρα tools, έχουν παιχνίδια, τα pc μπορείς να τα αναβαθμίζεις ευκολότερα όποτε θές και τα vista που θα βγούν είναι πιό όμορφα (πάλι εκ πείρας) με πολλές νέες λειτουργείες (αν και πάλι οι ιοί και η παρέα τους καραδοκούν). Εγώ τα θέλω και τα δύο (και αν είναι δυνατόν σε ένα μηχάνημα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Βρε παιδια, ψαχνω για mac software και τα πραγματα δεν ειναι τοσο ροδινα.

Καλα, μιλαμε στην προ internet εποχη δεν μπορω να φανταστω πως εβρισκε κανεις applications.

Αλλα και τωρα δεν βλεπω πολυ φως...λιγα πραγματα. Αλλα ακομη κι αυτα τα λιγα που βρεθηκαν, δεν λενε να ...κουνησουν!

Και δεν ψαχνω και τιποτε περιεργο, αυτα που μου ειπατε πιο πανω.

 

Γιατι ολα καλα και ομορφα αλλα χωρις soft δεν γινεται τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mjmj πες μου ενα προγραμα που 8α ηθελες να εχεις και θα σου πω που θα το βρεις!ισως οχι με το ιδιο ονομα αλα με τιν ιδια χαρη....πανε μια εδω

http://www.versiontracker.com.......σε τορεντ εχω βρει τα παντα μιας και δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερο λινκ

paredwse καλα τα λες.... μηπως εισαι καραφλος?γιατι εχω δει κατι ποστ εδω με κατι πισακιδες ασχετους που βγαζουν ματια και μαλια καλα που τα παιδια που 8ελουν κανονικι ενημερωση εχουν ατομα σαν εσενα και κατι αλλα παιδια!οταν ακους.... ναι αλα δεν εχει παιχνιδια.... δηλαδη σε λιγο θα ακουσουμε,,,, ναι αλλα τα μακ δεν βγαζουν μπλε οθονη!!!οι κακες συνηθειες δε κοβοντε ,,,

Πες σε μερικους για το ftonτrow...απλα πως μπορει να γινει media center

με μια επιλογη....πες τους για το priview system... σε περιπτωση που 8ελει να βαλεις τα μακ οσ εξ χωρις να χασεις ενα κιλοβαιτ αρχεια!τι να πει κανεις?8ελει χρονια να δει καποιος της δυνατοτητες!

αυτα,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοίγω διαφορετικό thread αποφάσισα να γράψω την απορία σε αυτό. Βασικά αναρωτιέμαι αν λειτουργούν οι αντάπτορες PS/2 -> USB για την σύνδεση ενός πληκτρολογίου και ποντικιού στο Mac Mini... Αναφέρομαι σε αυτούς που έχουν δυο PS/2 και βγάζουν ένα USB αρσενικό....το Mini έχει μόλις δυο USB θύρες και δεν θέλω να τις πιάσω και τις δυο έτσι σκέφτηκα αυτή τη λύση...θα λειτουργήσουν όμως; Γνωρίζει κάποιος;

 

PS. Δεν σκέφτομαι να δώσω λεφτά για ασύρματο πληκτρ & ποντίκι!

 

EDIT: Αναφέρομαι σε κάτι τέτοιο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804341

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
για να μην ανοίγω διαφορετικό thread αποφάσισα να γράψω την απορία σε αυτό. Βασικά αναρωτιέμαι αν λειτουργούν οι αντάπτορες PS/2 -> USB για την σύνδεση ενός πληκτρολογίου και ποντικιού στο Mac Mini... Αναφέρομαι σε αυτούς που έχουν δυο PS/2 και βγάζουν ένα USB αρσενικό....το Mini έχει μόλις δυο USB θύρες και δεν θέλω να τις πιάσω και τις δυο έτσι σκέφτηκα αυτή τη λύση...θα λειτουργήσουν όμως; Γνωρίζει κάποιος;

[...]

Δεν ξέρω για τους αντάπτορες αλλά, αγοράζοντας πληκτρολόγιο της Apple (που θα στο συνιστούσα, έχει μερικά "ειδικά" πλήκτρα), αποκτάς και δύο ακόμα USB θύρες.

 

Οπότε: βάζουμε το πληκτρολόγιο σε μία θύρα USB, μας μένει μία.

Το ποντίκι μπαίνει σε μία θύρα USB του πληκτρολογίου, μας μένουν μία στον υπολογιστή και μία στο πληκτρολόγιο.

Στη θύρα του υπολογιστή μπορείς να βάλεις ένα απλό (και no-name) USB Hub οπότε κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν θέλω να δώσω λεφτά για πληκτρολόγιο της Apple, αφού από μια ματιά που έριξα είναι πανάκριβα! Εκτός αυτούς, έχω στο ίδιο γραφείο το PC οπότε δεν θέλω να έχω δυο πληκτρολόγια, αλλά να εναλλάσω το ένα...Αλλά μάλλον με βλέπω να παίρνω ένα απλό USB πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κάνει.. Εγώ έγω ένα KVM PS/2 σε USB σε ένα MacMini και δεν έχω πρόβλημα, άν εξαιρεθεί ότι δεν δουλεύουν τα ειδικά πλήκτρα γενικώς, ούτε στα win ενώ πρίν δούλευαν και στα 2..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ειδικά πλήκτρα: το command (αντίστοιχο του ctrl στα Win), το option (αντίστοιχο του alt στα Win), volume up & down, mute, brightness + & -, eject (για το DVD).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...