Προς το περιεχόμενο

φτηνή λύση για ικανοποιητικό capture


weirdo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διαθέτω την pctv rave της pinacle αλλα δεν είμαι ιδιαιτερα ικανοποιημένος από την ποιότητα του capture που κάνει, έχετε να προτείνεται μια άλλη κάρτα σχετικά φτηνή ? ευχάριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην αγορά υπάρχουν 100 κάρτες, τότε θα πάρεις 100 προτάσεις. Τί εννοείς όταν λες οτι δεν είσαι ιδιαιτερα ικανοποιημένος από την ποιότητα του capture; Τί ρυθμίσεις κάνεις; Σε ρωτάω γιατί έχω την PCTV Pro και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (έχει πολύ καλό tuner, απλό και λειτουργικό interface καθώς και πολλές επιλογές ποιότητας capture.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν οι μεγαλύτερες διαστάσεις που μου επιτρέπει να κάνω capture είναι 352x288, η εικόνα είναι θολή k έχω πολλά χαμένα frames, το μηχάνημα μου είναι: amd semptron 2800+ με ram ένα giga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανάλυση που σου δίνει είναι πολύ μικρή αφού μπορείς κανονικά να πάρεις kai αναλυση DVD (720x576) με bitrate μέχρι και 9000kbps (αν θυμάμαι). Μήπως το πρόβλημά σου βρίσκεται στην κάρτα γραφικών σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σχέση η κάρτα γραφικων. Άμα χρησιμοποιείς το πρόγραμμα της Pinnacle, αυτό είναι το πρόβλημά σου. Οι άχρηστοι θέλουν να τους πληρώσεις για να σου επιτρέψουν να κάνεις σύλληψη βίντεο σε άλλες αναλύσεις και μορφές.

Κάνε μια έρευνα στο insomnia για Pinnacle PCTV Pro για να δεις τι χρησιμοποιεί ο κόσμος εδω, και για άλλες ιδέες. Ξεκίνα πάντως με τον Windows Movie Maker που υπάρχει έτσι κι αλλοιώς στο σύστημά σου (Windows XP δεν έχεις; ). Δες σε τι αναλύσεις σου επιτρέπει να κάνεις capture για αρχή.

Χαμένα frames πάντως δεν θα έπρεπε να έχεις σε τόσο μικρή ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...