Προς το περιεχόμενο

\\ Stop The Spam //


madsc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλή η ευγένεια δε λέω... αλλά όταν έχω γυρίσει απο τη δουλεια και έχω πέσει για ύπνο, η ώρα είναι 4:40 και με ξυπνάνε για το οτιδήποτε κάθε τρείς και λίγο, όχι μόνο τους βρίζω, αλλά και το μ@υνί της μ@ν@ς τους θα τους μαμήσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν ο άλλος δεν σέβεται την ώρα που πιθανότατα να κοιμάται ο κόσμος και τηλεφωνεί μέσα στο μεσημέρι, θα τα ακούσει....

Τι να κάνουμε, άνθρωποι είμαστε και εμείς και νεύρα έχουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο άλλος δεν σέβεται την ώρα που πιθανότατα να κοιμάται ο κόσμος και τηλεφωνεί μέσα στο μεσημέρι' date=' θα τα ακούσει....

Τι να κάνουμε, άνθρωποι είμαστε και εμείς και νεύρα έχουμε...[/quote']

se auto ise sostos.ligo prosoxi me tis ores den pirazei.mpa ise apo tous tixerous ama kimase to mesimeri.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίς το απόγευμα θα έλεγα οτι κοιμάμαι, εκεί γύρω στις 4:30 την έχω πέσει (οταν πιάνεις δουλεια στις 7:00 τελειώνεις και νωρίς, τώρα τύχη είναι να ξυπνάς στις 6:00??). Τέτοιες ώρες 4:30-5:30 παίρνουν τηλέφωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

καλησπερα παιδια...επανερχομαι στο θεμα μετα απο πολλους μηνεσ (καλη χρονια χεχε) αλλα θελω να πω τη γνωμη μου...

 

Δουλευα κι εγω σε μια τετοια εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας.Ειμαι φοιτητης,οπως το μεγαλυτερο μερος των ατομων που δουλευουν σε τετοιες εταιρειες.Βεβαια δουλευουν και πολλοι και μεγαλοι σε ηλικια ανθρωποι...

 

Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω την οργη και το μισος που βγαζετε αρκετοι απο εσας προς αυτους τους υπαλληλους...Εγω ειλικρινα δεν υπηρχε πελατης που να ειχα κοροιδεψει και μαλιστα με αρκετους απο τους πελατες μου ειχα αναπτυξει και φιλικες σχεσεις...Εκανα σωστη ενημερωση και απο κει και περα αν καποιος ηθελε να βαλει,εβαζε...

 

Βεβαια υπηρχαν και ατομα που ελεγαν ενα σωρο μαλ***ες για να βγαλουν λιγα παραπανω λεφτα,αλλα θελω να σας τονισω οτι αυτο γινεται σε ΚΑΘΕ επαγγελμα...Σε καθε επαγγελμα υπαρχουν οι σωστοι επαγγελματιες,αυτοι που ειναι ευσυνειδητοι και κανουν καλα τη δουλεια τους,οποια και αν ειναι αυτη,και φυσικα οι κακοι επαγγελματιες,που κοιτανε να κονομησουν με καθε τροπο...Διαβασα μηνυματα πολλων ατομων που εβγαζαν μισος και κακια για αυτους τους υπαλληλους...Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ετσι..Και αυτη μια δουλεια ειναι,και η δουλεια δεν ειναι ντροπη...Πραγματικα τοπυς ευχομαι να μη χρειαστει ποτε να δουλεψουν σε μια τοσο "κακη"(κατα τη γνωμη τους χειροτερη και απο την πορνεια-ελεος) δουλεια...Καθε γνωμη σε αυτο δεκτη και σεβαστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Νωρίς το απόγευμα θα έλεγα οτι κοιμάμαι, εκεί γύρω στις 4:30 την έχω πέσει (οταν πιάνεις δουλεια στις 7:00 τελειώνεις και νωρίς, τώρα τύχη είναι να ξυπνάς στις 6:00??). Τέτοιες ώρες 4:30-5:30 παίρνουν τηλέφωνα...
μπα οτι ωρα θελουνε περνουνε.

 

καλησπερα παιδια...επανερχομαι στο θεμα μετα απο πολλους μηνεσ (καλη χρονια χεχε) αλλα θελω να πω τη γνωμη μου...

 

Δουλευα κι εγω σε μια τετοια εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας.Ειμαι φοιτητης,οπως το μεγαλυτερο μερος των ατομων που δουλευουν σε τετοιες εταιρειες.Βεβαια δουλευουν και πολλοι και μεγαλοι σε ηλικια ανθρωποι...

 

Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω την οργη και το μισος που βγαζετε αρκετοι απο εσας προς αυτους τους υπαλληλους...Εγω ειλικρινα δεν υπηρχε πελατης που να ειχα κοροιδεψει και μαλιστα με αρκετους απο τους πελατες μου ειχα αναπτυξει και φιλικες σχεσεις...Εκανα σωστη ενημερωση και απο κει και περα αν καποιος ηθελε να βαλει,εβαζε...

 

Βεβαια υπηρχαν και ατομα που ελεγαν ενα σωρο μαλ***ες για να βγαλουν λιγα παραπανω λεφτα,αλλα θελω να σας τονισω οτι αυτο γινεται σε ΚΑΘΕ επαγγελμα...Σε καθε επαγγελμα υπαρχουν οι σωστοι επαγγελματιες,αυτοι που ειναι ευσυνειδητοι και κανουν καλα τη δουλεια τους,οποια και αν ειναι αυτη,και φυσικα οι κακοι επαγγελματιες,που κοιτανε να κονομησουν με καθε τροπο...Διαβασα μηνυματα πολλων ατομων που εβγαζαν μισος και κακια για αυτους τους υπαλληλους...Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ετσι..Και αυτη μια δουλεια ειναι,και η δουλεια δεν ειναι ντροπη...Πραγματικα τοπυς ευχομαι να μη χρειαστει ποτε να δουλεψουν σε μια τοσο "κακη"(κατα τη γνωμη τους χειροτερη και απο την πορνεια-ελεος) δουλεια...Καθε γνωμη σε αυτο δεκτη και σεβαστη...

Συμφωνω αλλα για σκεψου να σε εχουν παρει απο τραπεζες ,τηλεφωνιες, καρτες,κλπ μεσημεριατικα,ολο και καποιος θα την πληρωσει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους λεω ευγενικα οτι δεν ενδιαφερομαι...

σε μια περιπτωση μαλιστα σχετικα με κατι δωρεαν ταξιδια μου λεει η κοπελια μετα την αρνηση μου...

 

-μα καλα, δεν θελετε ενα δωρεαν ταξιδι...?

-οχι (της λεω) :mrgreen:

 

επισης τις περισσοτερες φορες, επειδη δεν θελω να τους ταλαιπωρω, τους λεω απο την αρχη οτι δεν ενδιαφερομαι... (ειναι κριμα πιστευω να τους αφησεις να σου πουν ολο το κατεβατο και μετα να τους ξενερωσεις λεγοντας οτι δεν ενδιαφερεσαι...:-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Λοιπόν παιδιά, να σας καταθέσω κι εγώ τη δική μου εμπειρία. Κι εμένα με παίρνουν συνέχεια τηλέφωνο, είτε για κάρτες, είτε για να μου πουν οτι κέρδισα κάτι, είτε βάζουν ηχογραφημένα μηνύματα προσφορών. Εν τω μεταξύ, στα ηχογραφημένα μηνύματα υπάρχει η επιλογή στο τέλος "αν δεν θέλετε να σας ξανακαλέσουμε πατήστε το 1".

 

Τις τελευταίες φορές, έχοντας διαβάσει εδώ για τη νομοθεσία που ισχύει τους υπενθυμίζω ευγενικά το τι ισχύει και παίρνω από ΟΛΟΥΣ την ίδια ακριβώς απάντηση: ότι επεξεργασία δεδομένων μου δεν γίνεται, καθώς η επιλογή των αριθμών που καλούν είναι τυχαία, κι έτσι δεν μπορούν να γνωρίζουν ποιοί αριθμοί έχουν συμπληρώσει την αίτηση-δήλωση που απαγορεύει σε τέτοιες εταιρίες να τους καλούν. Κι όλα αυτά περί ελεύθερης επικοινωνίας, ελευθερίας marketing, κλπ αναφέρονται όταν τους πιέσεις από κάποιους που σίγουρα γνωρίζουν το θέμα.

 

Με λίγα λόγια, επιμένουν οτι αν είναι τυχαία η επιλογή αριθμών, δεν διαπράττουν καμία παρανομία. Οι ειδικοί μας τι λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, να σας καταθέσω κι εγώ τη δική μου εμπειρία. Κι εμένα με παίρνουν συνέχεια τηλέφωνο, είτε για κάρτες, είτε για να μου πουν οτι κέρδισα κάτι, είτε βάζουν ηχογραφημένα μηνύματα προσφορών. Εν τω μεταξύ, στα ηχογραφημένα μηνύματα υπάρχει η επιλογή στο τέλος "αν δεν θέλετε να σας ξανακαλέσουμε πατήστε το 1".

 

Τις τελευταίες φορές, έχοντας διαβάσει εδώ για τη νομοθεσία που ισχύει τους υπενθυμίζω ευγενικά το τι ισχύει και παίρνω από ΟΛΟΥΣ την ίδια ακριβώς απάντηση: ότι επεξεργασία δεδομένων μου δεν γίνεται, καθώς η επιλογή των αριθμών που καλούν είναι τυχαία, κι έτσι δεν μπορούν να γνωρίζουν ποιοί αριθμοί έχουν συμπληρώσει την αίτηση-δήλωση που απαγορεύει σε τέτοιες εταιρίες να τους καλούν. Κι όλα αυτά περί ελεύθερης επικοινωνίας, ελευθερίας marketing, κλπ αναφέρονται όταν τους πιέσεις από κάποιους που σίγουρα γνωρίζουν το θέμα.

 

Με λίγα λόγια, επιμένουν οτι αν είναι τυχαία η επιλογή αριθμών, δεν διαπράττουν καμία παρανομία. Οι ειδικοί μας τι λένε;

 

tixea sigoura den tha ine apla to lene etsi gia na tin glitosoun.b.tixea i oxi dne exeis dikaioma na perneis ton allon efoson den thelei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Εμένα με ενοχλούσαν συστηματικά για μεγάλο χρονικό διάστημα. Από ένα σημείο και μετά δεν μιλούσα καθόλου και με το που τους άκουγα τους το έκλεινα στα μούτρα. Σταμάτησαν μετά από 10 μέρες περίπου, πράγμα που απέδειξε ότι υπάρχουν λίστες.

Επίσης ένας γνωστός μου είπε ότι η "προσφορά" θα τον ενδιαφέρει από το τέλος του χρόνου και μετά και για 4 μήνες είχε ησυχάσει. Επομένως είμαστε κάπου καταχωρημένοι - δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ειναι λιστα απλα δεν λενε οτι ειναι λιστα για να μην υπαρχει προβλημα.λενε οτι ειναι στην τυχη οποτε οτι δηθεν δεν ξερουν αν εχεις ζητησει εσυ η οχι να σε ενοχλουν.βεεβεα αμα το πας δικαστικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τωρα εμενα κατι "εχουν αναγκη για μια δουλεια" και "το ψωμι τους θελουν να βγαλουν" γιατι εμενα μου ακουγονται καπως?

 

Αμα ειναι ετσι, και ο μαφιοζος που παει και χτυπαει πορτες καταστηματων, λεγοντας στους ιδιοκτητες ότι αμα δεν παρουν την προσφορα, δεν θα τους αφησει σε ησυχια, την δουλεια του κανει ο ανθρωπος. Και μην νομιζετε ότι η βαση με την οποια γινεται η επιλογη (πχ εμεις που δεν απαντησαμε ποτε, σταματησανε να μας ενοχλουν) ειναι διαφορετικη. Ούτε η νομιμοτητα. Το επιπεδο ενοχλησης και οι απολαβες ισως.

 

Και το γεγονος οτι οι εν λογω εργαζομενοι ειναι αρκετα τεμπεληδες που ουτε κανα πτυχιο καταφεραν να βγαλουν στην ζωη τους, ουτε καμια κανονικη δουλεια δεν εχουν ορεξη να κανουν (γιατι δεν πανε να γινουν σερβιτοροι?) μου δινει αυτοματα το δικαιωμα να τους λεω ότι θελω. Λεω, ειναι φυσιολογικο να πληρωνετε καποιος για να παιρνει τηλεφωνα και να λεει μπαρουφες? Οχι...

 

Εγω αυτο που δεν καταλαβα ειναι με πιο δικαιωμα μπορουν να διεκπεραιωνουν υποθεσεις (αμα πεις το πολυποθητο ναι) από το τηλεφωνο, χωρις υπογραφη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...