Προς το περιεχόμενο

\\ Stop The Spam //


madsc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράφτηκα στις υπηρεσίες της αρχής προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Εκεί βρήκα αυτό:

 

Αίτηση εγγραφής στη λίστα του Άρθρου 13 

Εγγραφής στο Μητρώο Προσώπων που δεν επιθυμούν να περιλαμβάνονται σε αρχεία, τα οποία έχουν ως σκοπό την προώθηση προμήθειας αγαθών ή την παροχή υπηρεσιών εξ΄αποστάσεως.

 

attachicon.gifdpa.JPG

Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Το παρακάτω είναι από SPAMMER.

Ήμουν σε δίλημμα αν έπρεπε να γελάσω ή να βάλω τα κλάματα :-D :cry: :

 

Από: "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ" <[email protected]>
Προς: "info"
Θέμα: Νέο μήνυμα
Ημ/νία: Τρί, Απρ 19, 2016 14:36

Please enter your message here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το παρακάτω είναι από SPAMMER.

Ήμουν σε δίλημμα αν έπρεπε να γελάσω ή να βάλω τα κλάματα :-D :cry: :

 

Από: "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ" <[email protected]>

Προς: "info"

Θέμα: Νέο μήνυμα

Ημ/νία: Τρί, Απρ 19, 2016 14:36

 

Please enter your message here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Τι γλώσσα είναι?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παρόμοιο περιστατικό με αυτά που έχετε αναφέρει, είχα με την εταιρεία Telebox με έδρα στην Κύπρο.

Δέν είχε γίνει ποτέ εγγραφή στις υπηρεσίες του.Ήρθαν χρεωμένοι οι λογαριασμοί 2 κινητών τηλεφώνων.

Το θέμα λύθηκε σε χρονικό διάστημα 20 ημερών με καταγγελία στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Παρόμοιο περιστατικό με αυτά που έχετε αναφέρει, είχα με την εταιρεία Telebox με έδρα στην Κύπρο.

Δέν είχε γίνει ποτέ εγγραφή στις υπηρεσίες του.Ήρθαν χρεωμένοι οι λογαριασμοί 2 κινητών τηλεφώνων.

Το θέμα λύθηκε σε χρονικό διάστημα 20 ημερών με καταγγελία στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών.

 

 

Μολις μου εφαγε η συγκεκριμενη εταιρια 2 ευρωπουλα και κατι ψιλα απο τη καρτα με τα γνωστα μυνηματα,για το γαμωτο φιλε,τι ενεργειες εκανες?το σχετικο e-mail ηδη εφυγε απο τη μερια μου σε αυτους ,μετα ?Αυριο το πρωι παω για φραγη πενταψηφιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φραγή πενταψήφιων, καταγγελία στη ΕΕΤΤ (έχει φόρμα στο site τους) και επικοινωνία με τον πάροχό σου.

Η Amaze εμένα μου έκανε εγγραφή και μου χρέωσε 6€ για 3 SMS.

Η Voda με ενημέρωσε πως θα κόψει πιστωτικό.

Αλλά στο κράτος που ζούμε δεν περιμένω κάτι περισσότερο.

Τα λαμόγια εξακολουθούν να υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εκανα σημερα φραγη και μου ηρθε γρηγορα απαντηση στο e-mail που εστειλα χθες απο την εταιρια,με το κλασσικο copy-paste e-mail απαντηση "μας πηρατε χαμπαρι" και σημερα με πηραν απο την εταιρια οτι θα μου πιστωθει ο χρονος πισω,για να δουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα και από μένα. Πριν μερικές ημέρες πρόσεξα ένα μήνυμα στο viber από κάποιον αποστολέα Akazoo. Μην γνωρίζοντας τι είναι  το έσβησα αμέσως όμως συνέχιζε να έρχεται και τις επόμενες μέρες. Δυστυχώς δεν το έχω πλέον μιας και πιστεύοντας πως είναι απλά κάποια εταιρία που συνεργάζεται με το viber, είπα "no prob, καιρός να πάω στο what's app", και το έσβησα μαζί με το viber. Το θέμα όμως είναι πως τώρα μου ήρθε και σε SMS το οποίο και παραθέτω. Αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικό ας με διαφωτίσει.

 

82f80fc5273143139ee6b17fdcfd3f96.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...