Προς το περιεχόμενο

\\ Stop The Spam //


madsc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ήταν δόλωμα και μπορώ να σου πω πως κάποιοι θα την πάτησαν.

Το κακό είναι πως εκτός από το SMS, ήταν και Viber Aprroved.

Εφόσον δεν πάτησες κάτι και απλά έκανες delete δεν έχεις θέμα.

Αν έλεγε τίποτα για χρεώσεις, θα είχα κάνει άνω κάτω τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Λαμβάνω πριν λίγο SMS από 54303

PIN:  xxxx THΛ:2111881788 ΠAP:PAYDASH.XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS H 0.52EYPΩ ΩΣ 12SMS/EBΔ.MEΓIΣTH:6.24EYPΩ/EBΔ ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ.ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA GAMEMOB

απλα ανοιγοντας το SMS μου ερχερε στο καπάκι το επόμενο και εννοείται έχει φύγει όλο το υπόλοιπο μου. 

KAΛΩΣHΛΘEΣ ΣTHN GAMEMOB!PAYDASH 2111881788 XPEΩΣH:2.08EX3SMS H 0.52E ΩΣ 12SMS/EBΔ.MEΓ:6.24E/EBΔ+TYXON TEΛH KINHTHΣ ΔIAΓP: STOP GAMO ΣTO 54006 ΣYNΔP. YΠHPEΣIA

 

Δηλαδή έτσι απλά μας στέλνουν ένα SMS και με το που το ανοίγουμε κάνουμε subscribe? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το spooky της υπόθεσης είναι ότι νωρίτερα το πρωί Ελλάδα μια κλήση από κινητό Ελλάδας στην οποία με ενημέρωναν ότι χρεώθηκε η κάρτα τους από εμένα 85€ και όταν το έβαζαν στο ίντερνετ έβγαζε το νούμερο μου και απλά μου ζήτησε να επιβεβαιώσω το νούμερο μου. Να υποθέσω ότι κρατάνε αυτό το κομμάτι της συνομιλίας για να έχουν πάτημα αν θελήσω κινηθώ εναντίων τους λέγοντας ότι ουδέποτε δέχτηκα εγγραφή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Υπάρχει τρόπος να μπλοκάρω εισερχόμενα SMS τα οποία δείχνουν σαν αποστολέα ένα όνομα κι όχι αριθμό; Προφανώς δεν εννοώ αποθηκευμένη επαφή που δείχνει το όνομα αλλά ο αποστολέας να είναι πχ το όνομα μιας εταιρείας ή το όνομα ενός υποψηφίου στις εκλογές κλπ. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος φραγής για αυτά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Σήμερα είχα δύο τηλέφωνα που άρχιζαν από 216 ευτυχώς που ο θείος Γουγλις μου πέταξε Λιθουανία γιατί πάνω στη βιασύνη μου θα τον καλούσα πίσω να δω ποιος είναι.

Εύκολα την πατάς γιατί το μάτι μου δεν πήγε στο +216 που είναι κωδικός χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 27/8/2020 στις 4:46 ΜΜ, spamo είπε

Σήμερα είχα δύο τηλέφωνα που άρχιζαν από 216 ευτυχώς που ο θείος Γουγλις μου πέταξε Λιθουανία γιατί πάνω στη βιασύνη μου θα τον καλούσα πίσω να δω ποιος είναι.

Εύκολα την πατάς γιατί το μάτι μου δεν πήγε στο +216 που είναι κωδικός χώρας.

Εκεί βασίζονται.

Την επόμενη φορά προσπάθησε να απαντησεις ώστε να χρεωθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

^ Αυτό θα προσπαθήσω.

Εν τω μεταξύ, δίνω 12 € / 25 ημέρες και έχω 2-3GB σύνδεση για web, 1500 ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ (ανά λεπτό), 20 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ / week.. από αυτό το φοιτητικό της WIND. Το έχω κάτι 7 χρόνια τώρα και έχω ξεγνοιάσει..

 

Ούτε να με χρεώσουν μπορούν, ούτε άλλες ανάγκες έχω.. Αν έπιανε η WIND και σήμα καμπάνα στο εξοχικό μου συγκεκριμένα, θα ήταν ο αγαπημένος μου λογαριασμός*. Αν κάτι είναι πενταψήφιο, είπα, να μη σώσω να το καλέσω ποτέ από το κινητό μου και ανάγκη να είναι. ΑΝ είναι τόσο ανάγκη, πληρώνω cash στον διπλανό μου για ότι χρεώθηκε που κάλεσα από το κινητό του, και θα είμαι και μάγκας.

 

*Τώρα φυσικά είναι το νερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 25/11/2019 στις 1:08 ΜΜ, Finn είπε

Λαμβάνω πριν λίγο SMS από 54303

PIN:  xxxx THΛ:2111881788 ΠAP:PAYDASH.XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS H 0.52EYPΩ ΩΣ 12SMS/EBΔ.MEΓIΣTH:6.24EYPΩ/EBΔ ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ.ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA GAMEMOB

απλα ανοιγοντας το SMS μου ερχερε στο καπάκι το επόμενο και εννοείται έχει φύγει όλο το υπόλοιπο μου. 

KAΛΩΣHΛΘEΣ ΣTHN GAMEMOB!PAYDASH 2111881788 XPEΩΣH:2.08EX3SMS H 0.52E ΩΣ 12SMS/EBΔ.MEΓ:6.24E/EBΔ+TYXON TEΛH KINHTHΣ ΔIAΓP: STOP GAMO ΣTO 54006 ΣYNΔP. YΠHPEΣIA

 

Δηλαδή έτσι απλά μας στέλνουν ένα SMS και με το που το ανοίγουμε κάνουμε subscribe? 

Σε ποια εταιρία είσαι; Εγώ στην Q τα έχω απενεργοποιημένα, πρέπει να πας σε ένα κατάστημα ή να τους καλέσεις και να τους πεις να απαγορεύσουν οποιασδήποτε μορφής συνδρομή μέσω κινητού. Επίσης να ζητήσεις να σου βάλουν πίσω τα λεφτά που σου έφαγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Εμένα πριν τα Χριστούγεννα πήρε μια κοπέλα για Ρεύμα και όταν ξεκίνησε να μιλάει της λέω " κοπελιά μην κουράζεσαι γιατί εμείς δεν χρησιμοποιούμε ρεύμα ζούμε σε σπηλιά".

Η κακομοίρα χαιρέτησε και έκλεισε, οι δικοί μου που ήταν μπροστά στο τηλεφώνημα κόντεψαν να κατουρηθούν🥳😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...