Προς το περιεχόμενο

MediaMarkt Θεσσαλονίκης


ntountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που αξίζει είναι πως τα περισσότερα είδη μπορείς να τα δεις ανοιχτά (και πολλά σε λειτουργία).

 

Για παράδειγμα, μπορείς να δεις όλα τα πληκτρολόγια, ποντίκια, ηχεία υπολογιστή, ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές, MP3 players ανοιχτά κι έτσι να μπορείς να διαλέξεις καλύτερα. Μπορείς να τα δεις και συγκρίνεις όλα, να παίξεις με τα μενού τους και τις λειτουργίες τους, να δεις το βάρος, το μέγεθος τους, αν σε βολεύει η χρήση τους κλπ.

 

Αυτό είναι σίγουρα καλύτερο σε σχέση με την συνηθισμένη κατάσταση στα ελληνικά μαγαζιά που είτε έχουν μόνο ένα-δύο μοντέλα από κάθε είδος είτε σε βάζουν να διαλέξεις κάτι από κατάλογο και να το παραγγείλεις χωρίς να το έχεις δει ανοιχτό...

 

Φυσικά, καλό είναι αφού διαλέξεις αυτό που θέλεις, να κάνεις και μια σύγκριση τιμών γιατί, όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, το Mediamarkt δεν είναι παντού και πάντα το φθηνότερο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αυτη τη μανια παντως, να στιβαζονται ανθρωποι εξω απο μαγαζια, να περιμενουν και να μαλωνουν μεταξυ τους (για το ποιος θα μπει πρωτος) για να αγορασουν, ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ. Λες και η καταναλωση θα τους λυσει τα προβληματα.. ακομα κι αν γλυτωσουν μερικα ευρω....

 

ο,τι βλεπουμε στο αμέρικα και γελαμε,τα ιδια κανουμε κι εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη μανια παντως, να στιβαζονται ανθρωποι εξω απο μαγαζια, να περιμενουν και να μαλωνουν μεταξυ τους (για το ποιος θα μπει πρωτος) για να αγορασουν, ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ. Λες και η καταναλωση θα τους λυσει τα προβληματα.. ακομα κι αν γλυτωσουν μερικα ευρω....

 

Einai auto pou lene "O Ellhnas Peinaei"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι αυτή η μανία να προλάβουμε πρώτοι το "καινούριο". Και στο Mediamarkt της Αθήνας τα ίδια γίνονταν την πρώτη εβδομάδα. Αν πας τώρα, ακόμα και Σάββατο, η κίνηση είναι πολύ λιγότερη (ίσως λίγο παραπάνω από την αντίστοιχη σε ένα Κωτσόβολο, Κορασίδη κλπ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Mediamarkt στο μόνο που μπορεί να εξυπηρετήσει είναι να βιάζεσαι να αγοράσεις κάτι, να μην μπορείς να το βρεις στο πλαίσιο και να μην μπορεις να περιμένεις 2 εργασιμες απο e-shop.Πήγα εχτές και οι τιμές στους η/υ ήταν απαραδεκτες. Καλώδιο ethernet 2m 9.99(πλαίσιο 1,75). σετ πληκτρ-mouse-remote της LOGITECH (Cordless DESKTOP S510 MEDIA REMOTE) 72,53 στο infoshop.gr και το ίδιο 145 περίπου ευρώ στο mediamarkt. Έλεος ειπαμε να βγάλουν κέρδος αλλά πόσο; Ευτυχώς πρόλαβα να πάρω ενα dvd audioline me 15 ευρώ, αν και για να το καταφέρω ποδοπατήθηκα και σπρώχτηκα αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο το ότι η εργασία μου βρίσκεται κοντά στο συγκεκριμένο κατάστημα είχα την δυνατότητα να πάω νωρίς. 08:15 ήμουνα στην είσοδο μαζί με ένα αρκετά μεγάλο μπούγιο. Είπα και εγώ να πάρω ένα από αυτά τα DVD των 9 εύρο , αλλά μου θύμισε η όλη φάση το χιαχμαν που παίζαμε στο δημοτικό σχολείο. Και έτσι αποχώρησα. Το κατάστημα σε γενικές γραμμές δεν είναι κάτι ιδιαίτερο εάν εξαιρέσουμε τις πρόσφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη μανια παντως' date=' να στιβαζονται ανθρωποι εξω απο μαγαζια, να περιμενουν και να μαλωνουν μεταξυ τους (για το ποιος θα μπει πρωτος) για να αγορασουν, ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ. Λες και η καταναλωση θα τους λυσει τα προβληματα.. ακομα κι αν γλυτωσουν μερικα ευρω....

 

ο,τι βλεπουμε στο αμέρικα και γελαμε,τα ιδια κανουμε κι εδω[/quote']

 

Ναι ρε παιδιά, δηλαδή ΠΟΙΟΙ πήγαν και το γέμισαν 8 η ώρα το πρωί; Δεν πήγαν στις δουλειές τους και πήγαν να ψωνίσουν; Και παρά την (δικαιολογημένη) γκρίνια για χαμηλά εισοδήματα, ανεργία, κ.τ.λ. γέμισε ένα μαγαζί που πουλάει ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ; Δηλαδή πεινάμε και παίρνουμε τον εξωτερικό σκληρό που έχει σε προσφορά;

 

Οι οικονομολόγοι σκίζουν τα πτυχία τους κι αναλαμβάνουμε εμείς οι ψυχολόγοι ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο το ότι η εργασία μου βρίσκεται κοντά στο συγκεκριμένο κατάστημα είχα την δυνατότητα να πάω νωρίς. 08:15 ήμουνα στην είσοδο μαζί με ένα αρκετά μεγάλο μπούγιο. Είπα και εγώ να πάρω ένα από αυτά τα DVD των 9 εύρο , αλλά μου θύμισε η όλη φάση το χιαχμαν που παίζαμε στο δημοτικό σχολείο. Και έτσι αποχώρησα. Το κατάστημα σε γενικές γραμμές δεν είναι κάτι ιδιαίτερο εάν εξαιρέσουμε τις πρόσφορες.

 

 

φίλοι μου και μένα η δουλειά μου είναι δίπλα και μια που βρέθηκα εκεί 7.30 το πρωι , μπήκα (μαζί με άλλα 60 περίπου άτομα που περίμεναν !) . το μαγαζί δεν είχε και τίποτα το σπουδαίο . εκτός από ένα "κράχτη" που είχαν (dvd player audioline just 15euro !!! σκοτώνονταν ποιός θα πρωτοπάρει !!!) εγώ τις μόνες προσφορές αξίας που βρήκα ήταν ένα bluetooth kit for pc (10euro) και μια οθόνη flat for pc samsung 17'' (199euro) or benq 19'' (222euro) .

(το κατάστημα δεν είναι και πολύ μεγάλο , αλλά με τον πανικό που γινόταν ίσως να μου ξέφυγε και κάτι που δεν είδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είπαμε δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Όσο για το συνωστισμό υπάρχει και η λογική εξήγηση βεβαίως. Όταν χρειάζεσαι κάτι και έχει εγκαίνια ρισκάρεις και πηγαίνεις μήπως και τύχει να είναι ο κράχτης μια πιθανότητα στις τόσες βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Το σίγουρο ήταν ότι για να γίνει ντόρος θα υπήρχαν οι κράχτες. Και μη φοβάστε εδώ στο forum τα λέμε όλα παραπέρα όμως θα πει ο ένας στον άλλο ξέρεις πήρα από mediamarkt dvd player 10 ευρώ και έτσι θα δουλέψει η διαφήμιση. Πέρα όμως από αυτό αυτός που όντως χρειαζότανε dvd player νομίζω άξιζε 10 λεπτά ταλαιπωρία στην είσοδο και άλλα 5 στην έξοδο για να γλυτώσει 30 και 40ευρώ. Για τους υπόλοιπους εντάξει εγώ τουλάχιστον μισή ώρα έχασα όλη και όλη αφού ήμουνα στα Καρφουρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα το ιδιαιτερο.....ακομα και οι προσφορες του ηταν μαλλον νορμαλ για εγκαινεια,αλλα και για τον ογκο του.......τιποτα το φοβερο...πολυ βαβουρα για το τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το bluetooth kit για το PC ξερετε αν υπαρχει ακομα?

 

πρέπει να υπάρχει γιατί δεν το πήρε χαμπάρι ο πολύς ο κόσμος . μην το πολυαργήσεις όμως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...