Προς το περιεχόμενο

Guild Wars


jkdchamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To απογεύματάκι όταν θα μπω θα πω στα παιδιά να σας κάνουν invite. Πάντως το pvp στο gw για μένα είναι αξεπέραστο αλλά μου άρεσε και η campaign στο prophecy και στο factions. Ιδίως το δεύτερο για μένα είναι αριστούργημα καλητεχνικής δημιουργίας με την παραγκούπολη, την παγωμένη θάλλασα αλλά και το στοιχειωμένο δάσος. Φοβερό game και τότε που είχε βγει καιγόμασταν πάνω από 10 ώρες την μέρα για να δούμε τον κόσμο του.

Το gw2 δεν έχει σταματήσει αλλά συνεχίζετε η ανάπτυξή του κανονικά και όλοι μιλάνε για κυκλοφορία του μέσα στο 2011. Απλά η ncsoft μετά την μούφα που έφαγε με την κλοπή του κώδικα στο l3 ήθελε να ρίξει όλο το βάρος στην ανάπτυξη και στην προβολή του aion σαν το νέο της μεγάλο όνομα στο mmorpg.

 

To gw2 μπορεί να συνεχίζεται (development) αλλά το 2011 έχει αρχίσει να μου φαίνεται λίγο... ουτοπικό πια. Φοβάμαι ότι πάμε για τέλος '11, αρχές '12 στην καλύτερη. Γιατί το Aion δεν είναι παιχνίδι του τύπου "άντε το βγάλαμε και τελειώσαμε με δαύτο, πάμε παρακάτω τώρα". Υποστήριξη, διαφήμηση, content updates κλπ για τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας του ώστε να αρχίσει να 'τσουλάει μόνο του'. Εκτίμησή μου, έτσι. Οπότε, εκτός και αν έχουν ξεχωριστή ομάδα development για το gw2, δεν το βλέπω εφικτό για το '11.

 

Αυτά που έγραψες για το Factions δε, με τσάκισαν. Δεν ήξερα ποιο να πάρω πρώτο (expansion εννοώ) αλλά μάλλον αποφάσισα! Θυμάσαι αν υπάρχει σεναριακά και χρονολογικά εξάρτηση μεταξύ τους;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:10 ----------

 

Τι ακυρώθηκε και δε θα βγει τελικά;

 

@Daemonos:Πόσο πήγε το μαλλί αν επιτρέπεται γιατί στο link που έδωσες δε λέει τιμή.

 

ΟΧΙ, προς Θεού! Δεν ακυρώθηκε αλλά έφαγε μετάθεση... δυσμενή :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Διστυχός με καθυστερούν απο το eshop γιατί το ψάχνουν ακόμα.όπως και να έχει θα σας πώ απο εδώ για τους χαρακτήρες!

Και ναί όσο υπερβολικό και αν σας φαίνεται το παιχνίδι έφθασε τα 6 εκατομύρια κόσμο.

Πόσοι περίμεναν το 2ο μέρος το οποίο θα βγεί σίγουρα το 2011 (γιατί είναι πάρα πολύ καλό) αγοράζουν το 1ο.

Αν σκευτείτε οτι το eye of the nortη βγήκε το 2007 καλά είμαστε!

Άντε δεν βλέπω την ώρα να το ξεκινήσω!!!!(πάλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gw2 μπορεί να συνεχίζεται (development) αλλά το 2011 έχει αρχίσει να μου φαίνεται λίγο... ουτοπικό πια. Φοβάμαι ότι πάμε για τέλος '11, αρχές '12 στην καλύτερη. Γιατί το Aion δεν είναι παιχνίδι του τύπου "άντε το βγάλαμε και τελειώσαμε με δαύτο, πάμε παρακάτω τώρα". Υποστήριξη, διαφήμηση, content updates κλπ για τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας του ώστε να αρχίσει να 'τσουλάει μόνο του'. Εκτίμησή μου, έτσι. Οπότε, εκτός και αν έχουν ξεχωριστή ομάδα development για το gw2, δεν το βλέπω εφικτό για το '11.

 

Αυτά που έγραψες για το Factions δε, με τσάκισαν. Δεν ήξερα ποιο να πάρω πρώτο (expansion εννοώ) αλλά μάλλον αποφάσισα! Θυμάσαι αν υπάρχει σεναριακά και χρονολογικά εξάρτηση μεταξύ τους;

 

 

Σεναριακά αν θυμάμαι καλά είναι παραλληλος ο κόσμος του prophecy με αυτόν του factions αλλά σε άλλη ήπειρο. Για το invite που είχες πει πήγα να σε κάνουμε αλλά είσουν σε άλλο guild και δεν γινόταν. Αν μπω αργότερα θα σου δώσω ονόματα των officer να τους κάνεις pm όποτε μπεις για να σε κάνουν invite.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 04:04 ----------

 

Τα ονόματα των officer για invite είναι

Adanizyb Byz

Eladara Ole

King Shanka

 

αν τους βρεις μέσα κάνε pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεναριακά αν θυμάμαι καλά είναι παραλληλος ο κόσμος του prophecy με αυτόν του factions αλλά σε άλλη ήπειρο. Για το invite που είχες πει πήγα να σε κάνουμε αλλά είσουν σε άλλο guild και δεν γινόταν. Αν μπω αργότερα θα σου δώσω ονόματα των officer να τους κάνεις pm όποτε μπεις για να σε κάνουν invite.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 04:04 ----------

 

Τα ονόματα των officer για invite είναι

Adanizyb Byz

Eladara Ole

King Shanka

 

αν τους βρεις μέσα κάνε pm

 

Mea Culpa.

Μου διέφυγε εντελώς ότι θα υπήρχε conflict αφού δεν επιτρέπεται 'Guild grouping'. Θα τσεκάρω και με τους άλλους 3 να δω αν συμφωνούν να 'το διαλύσουμε' ώστε να έρθουμε μαζί σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες μετα και την απογοήτευση απο το warlager ειπα να ξαναδω το guild wars! όποιος θέλει ας με κάνει add είτε για βοήθεια είτε απλά για παρέα ign: hatori taichou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την καραμέλα έχω βαρεθεί να την ακούω. Μια ζωή να ψάχνετε για έτοιμα guild που κάνουν πράγματα όπως gvg, pve η δεν ξέρω τι άλλο. Για μένα είναι βασική αρχή όχι μόνο στα game αλλά γενικά και στην ζωή ότι αν θέλεις κάτι το οργανώνεις μόνος σου από την αρχή. Αν θέλεις gvg φτιάξε ένα team στους gree και παίξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την καραμέλα έχω βαρεθεί να την ακούω. Μια ζωή να ψάχνετε για έτοιμα guild που κάνουν πράγματα όπως gvg, pve η δεν ξέρω τι άλλο. Για μένα είναι βασική αρχή όχι μόνο στα game αλλά γενικά και στην ζωή ότι αν θέλεις κάτι το οργανώνεις μόνος σου από την αρχή. Αν θέλεις gvg φτιάξε ένα team στους gree και παίξε...

 

Καταρχήν τα games δεν είναι "όπως η κανονική ζωή"

Επίσης καταλαβαίνω τι λές γι αυτό και προσπαθήσαμε να φτιάξουμε απο την αρχή ένα team και στους DOWN και στους gree και στου Der το guild όταν πήγα. καιφτιάξαμε. μπορεί να μην "διακριθήκαμε" αλλά είμασταν πολύ καλή παρέα και περνούσαμε καλα. γιατί; γιατί είχαμε μία α διάθεση για pvp, είχαμε skills, και δεν το παίξαμε μάγκες. Τώρα μου λες μετά τρία χρόνια ότι είναι καραμέλα. μα μπήκα στους Gree που είναι όλοι πίσω. οι παλιοί μου είπαν πως δεν έχουν όρεξη για pvp απο την αρχή και οι νέοι με γράψαν....οπότε μάλλον δίκαιο είχα που έψαξα για νέο guild.

Κακά τα ΄ψεματα μπορεί να έχει κόσμο γενικά αλλά έλληνες πιά γιοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες! μπήκα τελικά!

Έχω ένα Guild δικό μου παλιό το οποίο ενδιαφέρομαι να το πουλήσω! Σε αυτούς που θα με βάλουν στο δικό τους!

Στο Game θέλω υποστίριξη σε PvP και Questing!

Παίζω με ενα φιλαράκι μου τώρα οπότε αν θα πάμε κάπου θα πάμε μαζί!

άν είστε μεγάλο Guild να μας πείτε!

Ποιά ελληνικά Guild Υπάρχουν?

Το όνομά μου In Game Είναι Daemonos Gr

Στείλτε όποτε θέλετε για ένα γειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

είπα και εγώ να το ξεκινήσω και πήγα και πήρα το guild wars prophecies αλλα έχει και ένα άλλο κουτί στο πακέτο που λέει starter pack...

έχω μπερδευτεί τι γίνετε?αυτό που πήρα είναι expansion?η απλά μου δίνη δώρο το starter pack να το δώσω σε κάποιον φίλο?

και κάτι ακόμα το game μπορώ να το εγκαταστήσω και σε άλλο pc? για account ένταξη μονο ένα φτιάχνεις αλλα θέλω να το έχω και στο άλλο pc στο εξοχικό με το ίδιο account γίνετε?

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικά γίνετε όπως και με όλα τα mmorpg. Mπορείς να εγκαταστήσεις δλδ το game και μετά με το account και το password να παίζεις από όπου θέλεις.

Δεν ξέρω αν έκανες καλά που πήρες μόνο το prophecies καθώς υπάρχει και πακέτο που περιέχει όλα τα expansion του guild wars.

Αν θέλεις ελληνικό guild κάνε pm στα ονόματα που έδωσα πιο πάνω. Πάντως και το prophecies είναι πανέμορφο game και για μένα το καλύτερο της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικά γίνετε όπως και με όλα τα mmorpg. Mπορείς να εγκαταστήσεις δλδ το game και μετά με το account και το password να παίζεις από όπου θέλεις.

Δεν ξέρω αν έκανες καλά που πήρες μόνο το prophecies καθώς υπάρχει και πακέτο που περιέχει όλα τα expansion του guild wars.

Αν θέλεις ελληνικό guild κάνε pm στα ονόματα που έδωσα πιο πάνω. Πάντως και το prophecies είναι πανέμορφο game και για μένα το καλύτερο της σειράς.

 

δηλαδή κάθε expansion είναι ξεχωριστός χώρος?δεν συναντιέσαι με τα αλλα expansion δηλαδή?

επίσης τα κατάφερα και μπήκα τελικά εκεί που φτιάχνεις τον χαρακτήρα τι διαφορα έχει το pvp με το pve? δηλαδή άμα διαλέξω pvp δεν θα exparo?! δεν το έχω πιάσει πολύ το νόημα...

αν μπορείς μια περίληψη το σκεπτικό δηλαδή με τα expansion κτλ.

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

όσο για το πακέτο με τα 3 δεν το ήξερα για άλλο πήγα και άλλο πράγμα πήρα...

a και κάτι άλλο τώρα που το θυμήθηκα κάθε expansion είναι συγκεκριμένα για το account που θα το βάλεις e? δηλαδή για δυο account θέλουμε δυο ίδια expansions?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα expansion είναι διαφορετικές περιοχές στο παιχνίδι που μπορείς να πας μόνο αν τα έχεις αγοράσει. Μπορείς να τα ξεκινήσεις από την αρχή φτιάχνοντας νέο χαρακτήρα η να πας με τον παλιό σου από το prophecy. Φτάνοντας αργότερα στο παιχνίδι σε ένα λιμάνι θα δεις θα υπάρχει στον χάρτη ένα καράβι που σε μεταφέρει σε αυτές τις περιοχές. Πάντως με όλους όσους βρίσκονται ingame ακόμα σε αυτές τις περιοχές που δεν έχεις εσύ πρόσβαση μπορείς να τους μιλήσεις αλλά και να συναντηθήτε.

Τα expansion τα βάζεις στο ήδη υπάρχον account σου και δεν χρειάζετε να κάνεις νέο. Θα δεις υπάρχει μια επιλογή για να προσθέσεις καινούργιο key.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα expansion είναι διαφορετικές περιοχές στο παιχνίδι που μπορείς να πας μόνο αν τα έχεις αγοράσει. Μπορείς να τα ξεκινήσεις από την αρχή φτιάχνοντας νέο χαρακτήρα η να πας με τον παλιό σου από το prophecy. Φτάνοντας αργότερα στο παιχνίδι σε ένα λιμάνι θα δεις θα υπάρχει στον χάρτη ένα καράβι που σε μεταφέρει σε αυτές τις περιοχές. Πάντως με όλους όσους βρίσκονται ingame ακόμα σε αυτές τις περιοχές που δεν έχεις εσύ πρόσβαση μπορείς να τους μιλήσεις αλλά και να συναντηθήτε.

Τα expansion τα βάζεις στο ήδη υπάρχον account σου και δεν χρειάζετε να κάνεις νέο. Θα δεις υπάρχει μια επιλογή για να προσθέσεις καινούργιο key.

 

μάλιστα.οποτε το starter pack θα το δώσω σε ένα φιλαράκι και την άλλη βδομάδα θα πάμε να πάρει το prophecies να συνεχίσουμε μαζί.

από ότι είδα είναι λίγο δύσκολο να βρείς name.. :P

τελικά η επιλογή για pve η pvp char τι είναι?τι αλλάζει δηλαδή?

και τέλος,τι λέτε να φτιάξω?

οι class είναι αυτές που βλέπω εκεί όταν πάω να φτιάξω χαρακτήρα? η εξελίσσονται μετά με τα lvl και πρέπει να διαλέξεις path?

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...