Προς το περιεχόμενο

Poll:Ti hardware sas exei xalasei mexri stigmis sto sustima sas (i sta anekathen)


Marker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο θέμα.

 

Στο desktop:

 

2 σκληροί RAID 0 (owned!) IBM DeskStar (γνωστοί και ως "DeathStar"' date=' ελλατωματικοί απο το εργοστάσιο, χαλάσαν εκτός εγγύησης. Μέσος όρος ζωής απο την IBM περίπου 4-6 μήνες! ο_Ο) - Ποτέ ξανά IBM/Hitachi HDDs...

 

[/quote']

Autes an thymamai kala itan oi gnostes seires IBM 60GXP kai 75GXP. I seires 120GXP kai meta den eixane provlimata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Autes an thymamai kala itan oi gnostes seires IBM 60GXP kai 75GXP. I seires 120GXP kai meta den eixane provlimata

 

Ακριβώς. Παρ' όλα αυτά γενικά οι δίσκοι της ΙΒΜ δεν είχαν και τη καλύτερη φήμη όσον αφορά την αξιοπιστία τους...

 

Το φιάσκο με τους δίσκους αυτούς ηταν που ώθησε την ΙΒΜ να πουλήσει το HDD manufacturing department στην Hitachi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mesa se 7 xronia pou eimai xrhsths (ypologistwn diefkrinizw) kai afou exw allaksei 4 pc eftixws gia emena kai thn tseph mou mono

 

1 othoni CRT Philips 107sx (eixe faei omws anelehth xrhsh kai polles wres anoixth)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......

Στο φορητό (Toshiba Satellite 2800-600):

 

Μετά απο άπειρα κοπανήματα κατα τη διάρκεια LAN gaming ο σκληρός βάρεσε μπιέλα. Αλλάχθηκε και ο υπολογιστής άντεξε 2 χρόνια ακόμα οπου και τα φτυσε εντελώς. Πουλήθηκε για ανταλλακτικά.

den ksanapairnw metaxeirismena :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. 2-3 flopy drives μέχρι που βαρέθηκα και δεν ξαναππηρα :confused:
  2. Το πρώτο μου τροφοδοτικό 235w τελικά δεν άντεξε και τά'φτυσε :cry:
  3. To plextor dvd-rw μου ευτυχός μέσα στην εγγύηση και μου το άλλαξαν.:-D
  4. Μερικά ποντικάκια. 3-4 νομίζω τον αριθμό. Συνήθως κάποιο κουμπί τους είχε πρόβλημα. Κάνα δύο από αυτά ήταν microsoft. Ποντίκι της δεν θα ξαναπάρω.:mrgreen:
  5. Ένας δίσκος wd 10γίγα ο πρώτος μου. Μετά από τόσα φορμάτ επί εποχής win 98 και ένα σωρό partition ε καλά έκανε και πήγε για ξεκούραση. Ήταν για πειράματα άλλωστε. :)

  • Η 15άρα μου οθόνη crt δεν λέει να καεί. Πως τις καίτε ρε παιδιά; :mrgreen: Γιατί όσο υπάρχει δεν λέω να πάρω άλλη !!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε

1) amstrad 6128 (floppy)

2)amiga 500 ram+floppy

3)amstrad PC1512 (m/b)

4)transend m/b 815 για pentium III

5)2 sdram 256 (ευτυχως lifetime)

6)3d blaster Ti4600 vga

6)Intel P3 866

7)albatron 865 pro m/b

8)P4 2,6 fsb 800 (Λογω βλακειας του Πλαισιου που εδινε κολλα για θερμοαγωγιμη παστα)

9)chaintech fx5700 256 vga

10)hdd wd bb20

12)hdd wd jb80

 

Με βλεπω καταζητουμενο...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. HDD 20MB - (:) πολύ παλιά, τότε με τα τόξα κλπ)

2. Στον ίδιο PC (Nec V20/8Mhz) ένα πληκτρολόγιο 84 Πλήκτρων

3. HDD 4,3 GB (Αγορασμένος '97 ή '98 χάλασε το '03)

4. CD-ROM Mitsui 24x

5. Πολύ πρόσφατα 1 Floppy

 

μόνο αύτά από δικά μου. Στα χέρια μου "έπεσαν" ακόμα hardware που δούλευα στη δουλειά :

 

1. HDD 8GB (δε θυμάμαι μάρκα)

2. Ένας P3/400 - Τα πάντα μόνο το tower γλίτωσε :) - Βάζω το καλώδιο δτροφοδοσίας και "πήρε φωτιά" το PSU - Κάηκαν φυσικά όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε

 

8)P4 2' date='6 fsb 800 (Λογω βλακειας του Πλαισιου που εδινε κολλα για θερμοαγωγιμη παστα)

 

[/quote']

 

Άντε μετά να εμπιστευτείς το πλαίσιο....Εμένα αν μου είχε τύχει κάτι τέτοιο θα τους έβαζα τον επεξεργαστή...αντε μην πω τώρα...και μαζί και με την κόλλα...:twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mia xara einai to plaisio re.auta einai memonomena peristatika.

prin kana 5oro,mou xalase(+1 sti lista!),to xeiristirio apo ta creative inspire 5.1 5900.

ti kanoume?exeis akoma eggiisi to pc,den kserw an perilamvanei kai ta ixeia mesa.pou tha vroume xeiristirio kainourio?auto to ensyrmato pou exei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tha grapsw mono toys teleytaios dyo treis mhnes gia na gelasete. dyo a8n32 sli deluxe. dyo dyphrinoys o enas 3800 kai o allos 4600.dyo sklhroys.kati hxeia altec lansing ta pio akriba poy exei to plaisio den thymamai montelo.mia 7800gt. thelete kai alla?twra mporeite na gelasete oso thelete.kala moy eipe o allos gia eyxaileo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...