Προς το περιεχόμενο

a8n32sli kai thermokrasies


devil_will_cry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι δύσκολο να σχεδιάσεις τη ροή του άερα.

 

Εισαγωγή αέρα απο το εμπρόσθιο μέρος του κουτιού, εξαγωγή κυρίως πίσω και πάνω (μιας και ο θερμός αέρας ανεβαίνει προς τα πάνω). Σημαντικό επίσης ειναι να έχουμε negative pressure στο κουτί, δηλ. περισσότερα fans εξαγωγής απο εισαγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pia einai ta exagwghs kai pia ta eisagwghs? sorry alla den ta polykatalabainw ayta.h plaka einai oti an anoixw to plaino toy koytioy h cpu peftei 8 bathmoys alla h motherboard arneite na pesei.den to katalabainw.re mpas kai mplokarei h x-fi ton aera ths 7800 poy einai akribws apo panw kai ginete panikos?

alla opoy kai na thn balw to idio tha ginei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τραβας καμια φωτο?Καλα στο δικο μου κουτι εχω κανει τρελες μοντιφες για να εχω καλη ροη αερα.Ειναι και που οι 2 GPU ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους.Οταν λεει ανεμιστηρακια εισαγωγης, εννοει αυτα που βαζουν αερα και το αντιστροφο.Εγω εχω ενα μπροστα που βαζει, ενα πλαινο που ριχνει αερα πανω στη cpu, και 2 πισω που βγαζουν εξω τον αερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ebala allo ena plaino kai katebhka 5 bathmoys sthn motherboard. koita exw dyo sta plagia ena pisw ena panw kai ena mprosta pisw apo toys sklhroys.ta kalwdia oso mporoysa ta mazepsa me piastrakia sharkoon alla den exw thn ypomonh na katsw na ta xanaftiaxw.apo oti eida h x-fi moy dinei 4 bathmoys kai h deyterh 7800 6 bathmoys. logiko.koinos an bgalw ayta ta dyo exw 33 osoys eixa palia. logiko moy akoygete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What I have found in all my reading and attempts to correct my problem is that my EVGA geforce 7800GTX card (installed in the blue pci-e x16 slot) had it's heat exhaust from its fan on the end of the card facing into the case. I found a post that descibed that the temperature probe on this mobo (a8n32-sli deluxe) is right near where the exhaust from the vid card is. The hot air from the vid card was blowing right over the temp sensor on the mobo and giving me an inflated temperature reading. I replaced the stock cooler with an arctic cooling NV silencer 5 rev3 which exhausts the hot air our the back of my case and my mobo temps dropped about 5 degrees.

xm. endiaferon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μια χαρα εισαι.Τωρα μαλιστα.Δοκιμασε να τα εχεις οπως εγω, δλδ ενα μπροστα χαμηλα να βαζει, ενα στο πλαι να ριχνει κρυο αερα πανω στην cpu και στις 2 gpu και 1/2 πισω να βγαζουν εξω το ζεστο αερα.

 

Υ.Γ. εμενα παλι μου αρχισε τις μ@λακιες το ανεμιστηρακι της Asus.Ολο εχω διακυμανσεις απο 0-5000rpm, εκει που κανονικα ειναι στις 8500rpm!Βαριεμαι να μπαινω στο ψαξιμο για aftermarket γ@μωτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...