Προς το περιεχόμενο

Πόσοι απο εσάς δηλώσατε βλάβη γραμμής σε κάποιον ISP και ποιά ήταν η κατάληξη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και ένα μήνα ακριβώς έχω 512 απο τη HOL με συμβόλαιο 6+6. Η ταχύτητες πάιζαν απο 45 εως 53 kB/sec. Χωρίς να είναι τέλειες μπορούσαν να χαρακτηριστούν ικανοποιητικές, δεδομένου πάντα της κατάστασης που επικρατεί στηνΕλλάδα ανφορικά με το DSL...:( Τις 2 τελευταίες ημέρες ξαφνικά, η σύνδεση μου τα φτυσε...Κυριολεκτικά όμως.Μιλάμε για test απο το server της FOrthnet με αποτελέσματα της τάξης του 140 kai 160 kb/sec.:evil: Μιλάμε για τραγικά νούμερα...:cry: Τρελάινομαι και δηλώνω βλάβη στη HOL.Μιλάω με τεχνικό,κατεβάζω το αρχειάκι απο το fttp της HOL για να τσεκάρω ταχύτητα( έπιανα maximum 25) τους στέλνω με επισύναψη τ'αποτελέσματα.Σημείωση ότι Kaspersky και ad aware δείχνουν ότι είμαι απόλυτα καθαρός...Μου απαντούν οτι θα ενημερώσουν τον ΠΟΤΕ.

 

Εδώ λοιπόν θέλω τη βοήθεια σας...Να μου πείτε πως χειριστείκατε εσείς την ανάλογη δική σας περίπτωση και ποιό ήταν το αποτέλεσμα( εαν φτιάχτηκε το πρόβλημα,εαν αδιαφόρησαν...)

 

Πείτε προκειμένου να δω τι μπορώ να κάνω...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα το τέστ και έχω 0% απώλεια...τι παίζει σε αυτή τη περίπτωση?Πάντως δείχνει να έχει ζωντανέψει λίγο η γραμμούλα , χωρίς να πηγαίνει όπως θα έπρεπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν απο μια ώρα έπεσε η γραμμή τελίως.πέρνω στην τεχνική υποστήριξη της HOL μου επιβεβαιώνουν πως έχει δωθεί βλάβη στο κύκλωμα μου, και μου λέει ο τεχνικός να βγάλω το router απο τη μπρίζα για κανα 10λεπτο...Σκέφτηκα απο μέσα μου, οτι λέει βλακείες, αλλά πάνω στην απόγνωση το έκανα και αυτό.Ε λοιπόν, όταν το ξανάνοιξα,συνδέθηκα κανονικά και κατέβασα 2-3 αρχειάκια της τ'αξης των 2-3 mb το καθένα και χτυπούσα σταθερά 50kb/sec...τι να πώ.Βέβαια να σημειώσω ότι μετά απο την συνομιλία με τον τεχνικό, άλλαξα και ip( τα προβλήματα είχαν εμφανιστεί με την προηγούμενη αλλαγή) και όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι τώρα...Όχι τίποτα άλλο, θα γίνω ρόμπα και στον ΠΟΤΕ όταν θα τσεκάρουν τη γραμμή μου και δε θα με πιστεέυει άνθρωπος όταν( που εύχομαι να μη ξανασυμβει) δηλώσω βλάβη...Μάλλον με πρόδωσε το speedtouch.Σ'αυτο καταλήγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...