Προς το περιεχόμενο

Τεχνική υποστήριξη Πλαισίου: 3 λαλούν και 2 χορεύουν


Orestis_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασε που λέτε προχθές κάποιο παιδί (όχι από Πλαίσιο) έναν επεξεργαστάκο, μία μητρική και ένα τροφοδοτικούλι (Tagan) για να κάνει μία αναβάθμιση.

 

Τα συνδέει λοιπόν και πάει ν' ανάψει το PC, το οποίο δεν ξεκινά καθόλου.

 

Φορτώνεται λοιπόν το μηχάνημα και πάει (άγνωστο γιατί) στο Πλαίσιο (Πάτρα).

 

Λίγες ώρες αργότερα, μου αναφέρει ότι στο Πλαίσιο του είπαν πως το τροφοδοτικό μάλλον έχει πρόβλημα και του χρέωσαν και 15 ευρώ έλεγχο. Κατόπιν αυτού, είπα να ρίξω και εγώ μία ματιά, μέσω της οποίας ανακάλυψα το μεγαλείο των τεχνικών του Πλαισίου:

 

1) Ο τεχνικός, είχε (κάπως) καταφέρει να βιδώσει το εξωτερικό υποστεγάκι των καρτών πάνω από το πλαϊνό panel του κουτιού.

 

2) Το περίφημο πρόβλημα του τροφοδοτικού ήταν ότι εκτός από το 20-πινο βυσματάκι στη μητρική, ο τεχνικός δεν θεώρησε σκόπιμο να συνδέσει και το 4-πινο (το περίφημο P4).

 

Θέλω να πιστεύω ότι το πρόβλημα οφείλεται σε άχρηστο τεχνικό και όχι σε ζήτημα αθέμιτου ανταγωνισμού (δεν το πήρες από εμάς άρα σε γράφουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Aλλο ενα thread με αποκαλυπτικο περιεχομενο για το Πλαισιο...Εγω παντως μεχρι στιγμης οτι προβλημα ειχα με καποιο hardware απο το Πλαισιο, λυθηκε αμεσως αφου πολυ απλα καναν 5λεπτο ελεγχο και μου το διναν καινουριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... kai meta to xanapoulousan se agores stin eparxia me apostoles courier, opos se mena...

Mou eixe erthei diskos 200aris sta Trikala me anoixto sakoulaki (olokliro) pou den ton diavaze o H/Y..

Otan piga thessaloniki mou ton alaxan me new (sfragismeno)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαίσιο είναι ένα μαύρο χάλι

 

απορώ πώς υπάρχουν άτομα που ψωνίζουν απο το πλαίσιο

 

άλλη μία απόδειξη ότι ο Νεοέλληνας είναι σαν το γίδι, πάει εκεί που του λένε στις διαφημίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι τα περισσοτερα προβληματα μπορουν να λυθουν και σε μαγαζια που εχουν ιδιωτες. Με το συν, νομιζω οτι αποκτας και μια προσωπικη επαφη που καποιες φορες μπορει να φανει χρησιμη. Ενω με το πλαισιο ειναι μια απροσωπη επαφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

users πραγματικά απορώ αν έχεις κάποια στοιχεία/εμπειρίες που σου επιτρέπουν να βγάζεις αυτό το συμπέρασμα για ενα απο τα παλαιότερα καταστήματα του χώρου...

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές απο Πλαίσιο,υπήρξαν και φορές που δεν εξυπηρετήθηκα σωστά,αλλά τις περισσότερες όλα ήταν μια χαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι τα περισσοτερα προβληματα μπορουν να λυθουν και σε μαγαζια που εχουν ιδιωτες. Με το συν, νομιζω οτι αποκτας και μια προσωπικη επαφη που καποιες φορες μπορει να φανει χρησιμη. Ενω με το πλαισιο ειναι μια απροσωπη επαφη.

 

Μέχρι να αποκτήσεις την προσωπική επαφή όμως χρειάζεται να περιμένεις τουλάχιστον 1 εβδομάδα για να αποσταλεί το χαλασμένο στην αντιπροσωπεία να επισκευαστεί/αλλαχτεί και να γυρίσει. Αφού μπορείς να έχεις όλα αυτά χωρίς την προσωπική επαφή γιατί να κουράζεσαι αν κάνεις γνωριμίες προκειμένου να σε εξυπηρετήσουν όπως όφειλαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαίσιο είναι ένα μαύρο χάλι

 

απορώ πώς υπάρχουν άτομα που ψωνίζουν απο το πλαίσιο

 

άλλη μία απόδειξη ότι ο Νεοέλληνας είναι σαν το γίδι' date=' πάει εκεί που του λένε στις διαφημίσεις[/quote']

se parakalo na mazepseis tis ekfraseis sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλη μία απόδειξη ότι ο Νεοέλληνας είναι σαν το γίδι, πάει εκεί που του λένε στις διαφημίσεις

 

m' auto 8a symfwnhsw apolyta. trano paradeigma to kainourio polykatasthma hlektronikwn (mm) eidwn sth 8essalonikh pou trexan oloi san ta palaba na prolaboun tis baftismenes prosfores.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...