Προς το περιεχόμενο

AGP believer


wgibson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτά που λέτε με βάλατε σε σκέψεις. Έχω μία Matrox G550 και σκέφτομαι την αγορά μιας AGP μόνο και μόνο για να μη μείνω με την Matrox μέχρι το πέρασμα σε PCI-E.

 

Υπάρχει βέβαια η λύση του μεταχειρισμένου' date=' αλλά ψάχνω κάτι συγκεκριμένο (βλ. passive cooling) άρα οι επιλογές μου θα είναι κάπως περιορισμένες.

 

Δεδομένου ότι η αναβάθμιση σε PCI-E δε σκοπεύω να γίνει σχετικά σύντομα (>1 χρόνο), τι έχετε να προτείνετε σε passive cooled AGP?

 

Τα μοναδικά requirements [b']εύκολο, αξιόπιστο και ποιοτικό tv-out[/b] (βλ. matrox) και dvi

 

Η πλήρης υποστήριξη Vista και MacOS θα είναι ένα bonus :)

Thanks :D

 

Exontas gia perrisotero apo ena xrono sto pc mou mia Matrox G200(prin arketo kairo) mporo na po oti duskola tha vreis kapoia nea karta grafikon pou na exei antistoixi poiotita apeikonisis(xromata,crispness,ktl).Otan tin allaksa kai pira mia geforce2 mx 400 gia na paizo paixnidia sxedon eklapsa apo tin diafora(pros to xeirotero) alla ekana tin kardia mou petra paizontas polles-Polles ores gia na ksexasto.Meta tin mx400 pira mia 9250(256MB) kai thimithika tis kales meres tis matrox paizontas unreal2 me full grafika kai kathara xromata.Akolouthise mia 9550(128MB) tis gigabyte(gpu=250@410/ram=200@260) kai paizei mia xara sto deutero pc tis upografis ola ta paixnidia SIMERA@1024x768 me kapoies paraxoriseis.Tora exo mia X800(pci-e) kai eimai polu euxaristimenos.I epomeni tha einai sigoura ati kai sigoura tis seiras x1900(se kana 6mino).

Theoro loipon tin epilogi mias ATI agp os monodromo gia sena.Mia api tis parakato kartes mporei na sou kanei,rikse mia matia.

 

http://www.msystems.gr/v_products.asp?v_Cat=1640&v_Item=3035

 

http://www.msystems.gr/v_products.asp?v_Cat=1640&v_Item=3468

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
min mou sygkrineis anomoia pragmata dioti oi PCI kartes pou les apexoun poly apo tis AGP se sygkrish me tis PCI EXPRESS.

 

΄Οταν έγινε η μετάβαση από PCI σε ΑGP οι διαφορές ήταν αμελητέες στην αρχή. Το επιπλέον εύρος του PCIe δεν φαντάζομαι να κάνει ιδιαίτερη διαφορά ούτε στο μέλλον γιατί περιορίζουν άλλοι παράγοντες, το bi-directional streaming όμως συν τω χρόνω θα δείξει διαφορές.

 

kai ta provlimata ton PCI EXPRESS eponymon kataskeaston kai eponymon mhxanimaton ta exo synantisei arketes fores stin douleia mou opote exo enan perissotero logo.

 

Ποιά προβλήματα ακριβώς; Οι αοριστίες αυτές δεν μου λένε τίποτα όπως και το επάγγελμα ή η εμπειρία σου. Και εγώ και ο Κοmbatant κάνουμε μια πολύ συγκεκριμένη δουλειά (η οποία αναφέρθηκε ήδη από άλλο χρήστη) και είμαι σίγουρος ότι και εκείνος θα ήθελε να μάθει σε τι προβλήματα ακριβώς αναφέρεσαι, αλλά με λίγο παραπάνω λεπτομέρεια και μια πιθανή εξήγηση.

 

Θα βγάλουμε τώρα τις επαγγελματικές μας ταυτότητες, τα πιθανά πτυχία και τις άλλες ενασχολήσεις να τις μετρήσουμε ή θα καθορίσουμε εμπεριστατωμένα ισχυρισμούς όσο πιο αναλυτικά γίνεται για τα υποτιθένα προβλήματα;

 

kai den eimai piso stin texnologia apla exo pio sykratimeni tsepi kai den ta skorpao xoris logo apodeixh oti exo spiti mou 4 desktop pc kai 1 laptop alla agorasmena me poly psaximo kai ola douleuoun xoris to paramikro problima.

 

To τι έχεις ή κάνεις με τα λεφτά σου δεν είναι και ούτε θα πρέπει να είναι αντικείμενο συζήτησης. Μπράβο σου λοιπόν που δουλεύουν χωρίς πρόβλημα το ίδιο ισχύει και για τα δικά μου συστήματα PCIe αλλά και AGP.

 

apla prosexo ti agorazo den agorazo paraloga pragmata dioti na agoraseis mia karta grafikon 400 euro kai pano gia games einai YPERVOLH pare mia konsola tha einai poly kalyteri.

 

Η κονσόλα είναι για πολύ συγκεκριμένη χρήση και έχει εντελώς διαφορετικές ιδιότητες/δυνατότες από ένα gaming PC. Tα του Καίσαρος Καίσαρη και ο καθένας επιλέγει αυτό που καλύπτει τις ανάγκες του καλύτερα.

 

Το αν για κάποιον άλλον όμως κάτι είναι υπερβολή ένα high end PC, άφησέ το να το κρίνει εκείνος ο οποίος διαθέτει και τα χρήματά του για να καλύψει τις δικές του ανάγκες τις οποίος ΕΚΕΙΝΟΣ ξέρει καλύτερα από τον καθένα.

 

΄Οσοι πετάμε τα λεφτά μας όπως λες σε high end PC έχουμε αρκετά υψηλότερες απαιτήσεις όσων αφορά την ποιότητα απεικόνισης από μια κονσόλα. Τέλος αν κάποιο PC είναι προβληματικό δεν έχει καμία σημασία τι δίαυλο γραφικών έχει ή πόσο ακριβή είναι η κάρτα γραφικών που έχει. Προβληματικό μπορεί να είναι και ένα budget PC των 500€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sevasth h apopsi sou alla epeidi tyxainei kai exo 4 desktop pc spiti apo ta opoia ena einai me PCI Express kai stin ergasia mou ano ta 100 PC exo mia kalyteri empeiria pano se auto to thema giati ta PC file mou stin ergasia einai eponymon kataskeuaston kai eponyma eksarthmata kai oxi tis plakas kai an deis ti kollhmata trone ta pc me ta PCI EXPRESS se sxesh me ta pc me tis AGP tha anatheoriseis tis apopsis sou vevaia sto spiti den exo antimetopisei provlima oute me tis AGP oute me tin mia kai monadiki PCI Express pou exo sto synolo ton 4 desktop pc mou.

Με φόβο να ακουστώ υπερβολικός θα σου πω "μονάχα 100;" Η δουλειά μου είναι να τεστάρω hardware και να γράφω reviews, και από τα χέρια μου έχουν περάσει και περνάνε hardware και hardware. Σίγουρα δεν αμφισβητώ την δεδομένη εμπειρία που έχεις από τα συγκεκριμένα μηχανάκια με τα οποία έχεις επαφή, αλλά μην απορρίπτεις άκριτα αυτό που σου λέμε τόσο εγώ όσο και ο Αίλουρος - ιδιαίτερα μιλώντας για τον εαυτό μου, όντας moderator σε ένα από τα πιο πολυπληθή και γνωστά forums στον κόσμο τα ματάκια μου έχουν δει τα άπειρα όσον αφορά το AGP και τα διάφορα "implementations" του που κυκλοφορούσαν κατά καιρούς.

 

Πίστεψέ με, το PCI-e μπροστά του δεν πιάνει μια, τουλάχιστον σε αυτό τον τομέα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου εξηγήσει κάποιος τι διαφορά θα μπορούσε να κάνει στην σταθερότητα ενός συστήματος αν έχει δίαυλο AGP ή PCIe και το συζητάμε.

 

΄Ισα ίσα το αντίθετο όταν πρόκειται για κάρτα γραφικών που τραβάει αρκετή ενέργεια που είναι σαφώς προτιμότερος ο PCIe δίαυλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστώ πολύ kkarab :D

Η συγκεκριμένη 9600 Pro looks tempting...

 

Κάποια σχόλια πάνω στο tv-out μιας και είχες matrox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

oso gia an to eimai piso stin texnologia tha sou anafero oti exo spiti 4 pc + 1 laptop ta opoia ektos to paron einai P4 kai AMD kai stin ergasia mou eimai ypeuthinos gia 120 pc texnologias P3 , P4 , AMD opote den eimai piso stin texnologia.

 

5 pc se 1 spiti kai meta mas les oti den xodeyeis lefta :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo pci-x se agp kai to anapodo
... Allo to PCI-X ki allo to PCIe, mhn ta mperdeyoume, einai kati to entelws asxeto ki anti8eto kai san texnologia kai san poiothta ylopoihshs...

 

@CUE 8a sou synistousa na meineis MONO stis Matrox. Eixa mia Radeon 9800Pro All-In-Wonder, alla to TV-Out pou evgaze htan epieikws aparadekto se sxesh me thn Marvel G450 e-TV pou eixa (ki exw akomh).Epishs exw mia Parhelia (mia P750 pou eixa thn poulhsa epeidh xreiazomoun reysto) kai mia G550. Se plhroforw oti akoma kai stis nees seires twn Radeon DEN prokeitai na vreis toso kalo DualHead h' TV-Out. H Matrox ekseidikeyetai se aytous tous dyo tomeis, opws kai sthn poiothta apeikonishs, prosferontas apsoges epaggelmatikes lyseis, xwris na thn noiazoun fps kai gaming performance.

Opoios sou arnh8ei ta anwterw, tote sigoura den eixe pote tou Matrox kai den prokeitai pote na katalavei. Ennoeitai oti me to na eixe Matrox o filos, tou filou, tou kouniadou, ths 3hs pe8eroksaderfhs kapoiou, DEN mas odhgei se symperasmata alh8h... Matrox for ever loipon, afou tis exeis dokimasei eisai hdh katoxos G550... ;)

 

Ylopoihsh se PCIe:

*Matrox Millenium P650 (Parhelia LX) PCIe

*Matrox Parhelia APV PCIe

 

Ylopoihsh se AGP:

* Matrox Millenium P650 (Parhelia LX) AGP8x

* Matrox Millenium P750 (Parhelia LX) AGP8x

* Matrox Parhelia 512 128MB AGP8x

* Matrox Parhelia 512 256MB AGP8x

 

Ylopoihsh se PCI-X (server PCI extended gia osous to mperdeyoun):

*Matrox Parhelia DL256 PCI-X

*Matrox Parhelia HR256 PCI-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

oso gia an to eimai piso stin texnologia tha sou anafero oti exo spiti 4 pc + 1 laptop ta opoia ektos to paron einai P4 kai AMD kai stin ergasia mou eimai ypeuthinos gia 120 pc texnologias P3 ' date=' P4 , AMD opote den eimai piso stin texnologia.

 

5 pc se 1 spiti kai meta mas les oti den xodeyeis lefta :-D[/quote']

 

Ela file mou kai omos den exo ksodeupsei xrimata parapano apo 1500 euro synolo kai gia ta 5 giati apla den ta exo agorasei einai paraxorisi apo tis douleies pou exo kanei mexri kai simera ta 1500 euro apla einai gia exartimata pou tous exo foresei.

 

episis tha ithela na sou anafero gia na min me les ypervoliko tin xrisimothta ton 5 pc loipon to 1 pc tha kanei to "taratsa pc (p4)" gia to WIFI syntoma pou tha stiso

1 pc tha kanei ton server tou diktyou mou (p4) (foraei linux) 1 pc (p3) to exo gia internet kai games 1 pc (p4) episis gia internet kai games + to laptop

 

pisteuo na se kalypsa entelos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φόβο να ακουστώ υπερβολικός θα σου πω "μονάχα 100;" Η δουλειά μου είναι να τεστάρω hardware και να γράφω reviews' date=' και από τα χέρια μου έχουν περάσει και περνάνε hardware και hardware. Σίγουρα δεν αμφισβητώ την δεδομένη εμπειρία που έχεις από τα συγκεκριμένα μηχανάκια με τα οποία έχεις επαφή, αλλά μην απορρίπτεις άκριτα αυτό που σου λέμε τόσο εγώ όσο και ο Αίλουρος - ιδιαίτερα μιλώντας για τον εαυτό μου, όντας moderator σε ένα από τα πιο πολυπληθή και γνωστά forums στον κόσμο τα ματάκια μου έχουν δει τα άπειρα όσον αφορά το AGP και τα διάφορα "implementations" του που κυκλοφορούσαν κατά καιρούς.

 

Πίστεψέ με, το PCI-e μπροστά του δεν πιάνει μια, τουλάχιστον σε αυτό τον τομέα :)[/quote']

 

ela den eipa oti den pisteuo tis empeiries sas mias kai apo oso katalavei ergazeste se periodiko pliroforikis kai se analogo forum apla katathesa oti apo auta pou exoun dei ta matia mou stin ergasia mou ta perissotera provlimata thes asymvatothtas hardware thes kollhmata ta exo synantisei me mhxanakia p4 kai pci express kai oxi me p4 kai agp kai milao gia eponyma pc kai gia efarmoges sxediastikes , grafikon , ktl kai oxi games.

 

episis den eimai apolytos stis apopseis mou apla episimano oti me osa exoun dei ta matia mou sta xronia pou ergazomai se auton ton tomea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν έγινε η μετάβαση από PCI σε ΑGP οι διαφορές ήταν αμελητέες στην αρχή. Το επιπλέον εύρος του PCIe δεν φαντάζομαι να κάνει ιδιαίτερη διαφορά ούτε στο μέλλον γιατί περιορίζουν άλλοι παράγοντες' date=' το bi-directional streaming όμως συν τω χρόνω θα δείξει διαφορές.

 

Ποιά προβλήματα ακριβώς; Οι αοριστίες αυτές δεν μου λένε τίποτα όπως και το επάγγελμα ή η εμπειρία σου. Και εγώ και ο Κοmbatant κάνουμε μια πολύ συγκεκριμένη δουλειά (η οποία αναφέρθηκε ήδη από άλλο χρήστη) και είμαι σίγουρος ότι και εκείνος θα ήθελε να μάθει σε τι προβλήματα ακριβώς αναφέρεσαι, αλλά με λίγο παραπάνω λεπτομέρεια και μια πιθανή εξήγηση.

[/quote']

 

file mou sou anafera akrivos ti provlimata exo synantisei stin ergasia mou einai provlimata asymvatotitas ylikou (hardware) kai mysthria kollhmata ta opoia ola lythikan me analoges epemvaseis eite se morfi update bios eite allagis tou provlimatikou ylikou kai ola auta eginan se pc me p4 me pci express ta perissotera kai ligotera se pc me p4 kai agp kai i douleia tous einai sxediastika programmata p.x autocad , programmata sxediasis selidon , programmata epeksergasias grafikon kai oxi games.

 

Θα βγάλουμε τώρα τις επαγγελματικές μας ταυτότητες, τα πιθανά πτυχία και τις άλλες ενασχολήσεις να τις μετρήσουμε ή θα καθορίσουμε εμπεριστατωμένα ισχυρισμούς όσο πιο αναλυτικά γίνεται για τα υποτιθένα προβλήματα;

 

sygnomi alla mallon me pareksigises den diafimisa ton eauto mou ti ptyxia exo kai alla pragmata pou anafereis apla logo oti i ilikia mou eimai 34 sta 35 opote sigoura sto antikeimeno mou ta PC kai INTERNET oso afora tin ELLADA exo arketh empeiria bebaia akoma mathaino kanenas den mporei na pei oti ta kserei ola kai oti einai teleios apla ego episimana ta provlimata pou exo synantisei periliptika kai oxi me leptomeries an theleis leptomeries na sou doso tous katasteuastes ton pc na stis poun an theloun.

 

dioti ego den kataskeuasa ta sygkekrimena pc ego eimai autos pou ta agorase kai elyse monos tou tis perissoteres fores ta provlimata tous oste na einai xrisima stin ergasia mou an kai ores ores tha proteimousa na min einai eponyma mhxanhmata alla "NONAME".

 

To τι έχεις ή κάνεις με τα λεφτά σου δεν είναι και ούτε θα πρέπει να είναι αντικείμενο συζήτησης. Μπράβο σου λοιπόν που δουλεύουν χωρίς πρόβλημα το ίδιο ισχύει και για τα δικά μου συστήματα PCIe αλλά και AGP.

 

Η κονσόλα είναι για πολύ συγκεκριμένη χρήση και έχει εντελώς διαφορετικές ιδιότητες/δυνατότες από ένα gaming PC. Tα του Καίσαρος Καίσαρη και ο καθένας επιλέγει αυτό που καλύπτει τις ανάγκες του καλύτερα.

 

Το αν για κάποιον άλλον όμως κάτι είναι υπερβολή ένα high end PC, άφησέ το να το κρίνει εκείνος ο οποίος διαθέτει και τα χρήματά του για να καλύψει τις δικές του ανάγκες τις οποίος ΕΚΕΙΝΟΣ ξέρει καλύτερα από τον καθένα.

 

Οσοι πετάμε τα λεφτά μας όπως λες σε high end PC έχουμε αρκετά υψηλότερες απαιτήσεις όσων αφορά την ποιότητα απεικόνισης από μια κονσόλα. Τέλος αν κάποιο PC είναι προβληματικό δεν έχει καμία σημασία τι δίαυλο γραφικών έχει ή πόσο ακριβή είναι η κάρτα γραφικών που έχει. Προβληματικό μπορεί να είναι και ένα budget PC των 500€.

 

den eipa oti petate ta lefta sas na me sygxoreis an katalaves kati tetoio apla eipa oti theoro ypervolh na dosei enas anthropos to mhniatiko tou (400-700 euro)gia na agorasei mia karta grafikon me skopo mono ta paixnidia kalytera na parei mia konsola apo tis teleutaies pou exoun vgei pio liga tha tou kostisei auto eipa ego.

 

an to portofoli kapoiou antexei to na exei ena high end pc i dream pc opos to leo ego magkia tou ego den dino mia periousia gia na exo kata ta legomena sas ena "high end" pc to opoio i diarkeia zohs me ta simerina dedomena ta opoia gnorizete kai eseis den tha einai parapano apo 6 mhnes kai mporei na exo ta trella provlhmata.

 

oso afora to atomo mou ego vadizo symfona me tis anagkes pou exo kai symfona me tin tsepi mou (asxeta ti mistho pairno stin ergasia mou pou p.x tha mporousa na exo kai mhxanhma arketon xiliadon euro leme tora) giati stin alithini zoh yparxoun kai alles anagkes oxi mono ta pc.

 

eseis mporeite na dinete olo to merokamato enos xronou einai dikaioma sas den sas to afairese kaneis auto to dikaioma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διευκρίνησες όμως γιατί είσαι τόσο σίγουρος πως φταίει η παρουσία διαύλου PCIe για τα προβλήματα στα PC της δουλειάς... πως είσαι σίγουρος πως αν είχαν διαύλο AGP με αντίστοιχη κάρτα γραφικών δεν θα παρουσίαζαν τα ίδια προβλήματα;

 

Κάτι άλλο... μπορώ να υποθέσω πως τα περισσότερα από τα 100 PC που αναφέρεις φορούν την ίδια Μ/Β;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ela den eipa oti den pisteuo tis empeiries sas mias kai apo oso katalavei ergazeste se periodiko pliroforikis kai se analogo forum apla katathesa oti apo auta pou exoun dei ta matia mou stin ergasia mou ta perissotera provlimata thes asymvatothtas hardware thes kollhmata ta exo synantisei me mhxanakia p4 kai pci express kai oxi me p4 kai agp kai milao gia eponyma pc kai gia efarmoges sxediastikes ' date=' grafikon , ktl kai oxi games.

 

episis den eimai apolytos stis apopseis mou apla episimano oti me osa exoun dei ta matia mou sta xronia pou ergazomai se auton ton tomea.[/quote']

 

΄Οχι δεν εργαζόμαστε σε περιοδικό πληροφορικής (ο περιοδικός τύπος της πληροφορικής και όχι μόνο στην Ελλάδα είναι να μην πω τι είναι σε σχέση με την διαδικτυακή αρθοργραφία). Ο Kombatant είναι beta tester για την ΑΤΙ, αρθογραφεί στο δίκτυο και υποστηρίζει (εθελοντικά από ότι γνωρίζω) τους χρήστες. Ο αντίποδας από το αντίπαλο δέος θα ήμουν εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AIlure και Kombatant εχω βαρεθει να βλεπω τις φρασεις τυπου "Να μην ακους εμενα και τον Ailuro που ξερουμε περισσοτερα" κτλ κτλ κτλ.

Ειλικρινα κουραστικα και καλο θα ηταν να κοπουν τετοιου ειδους υπεροπτικες φρασεις καθως παρα πολλα ατομα εδω μεσα συμπεριλαμβανομενου και μενα εκαναν καποτε και κανουν την δουλεια του τεχνικου αλλα ποτε δεν εχει ακουστει καποιος αλλος να λεει τετοια πραγματα.

Εγω φυσικα τονιζω και υπερασπιζομαι τα λεγομενα μου αλλα ποτε επειδη εγω ειμαι πιο εμπειρος στον τομεα του Hardware αλλα επειδη τυγχανει να βλεπω αυτα που υπερασπιζομαι.

Beta testers ειδικα της ΑΤΙ υπαρχουν πολλοι, λιγοτεροι θα ελεγα για την Nvidia που εκει βγαζω το καπελο στον Ailuro. Απο την αλλη ποσσοι ακομα θα ηταν Beta testers ΑΝ ειχαν ασχοληθει ? Αυτο ειναι ενα θεμα που κανεις δεν εβαλε κατω να σκεφτει. Με την ιδια λογικη ομως εχω κανει Beta test δεκαδες παιχνιδια αλλα αναγνωριζω πως το ιδιο μπορει να κανει καποιος που θα αποφασισει να αφιερωσει χρονο για το συγκεκριμενο θεμα.

Bottom Line αυτο το στυλακι ειμαι εγω , εμεις και κανεις αλλος καλο θα ηταν να μην υπαρχει γιατι υποβαθμιζει ολο το υπολοιπο Forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou sou anafera akrivos ti provlimata exo synantisei stin ergasia mou einai provlimata asymvatotitas ylikou (hardware) kai mysthria kollhmata ta opoia ola lythikan me analoges epemvaseis eite se morfi update bios eite allagis tou provlimatikou ylikou kai ola auta eginan se pc me p4 me pci express ta perissotera kai ligotera se pc me p4 kai agp kai i douleia tous einai sxediastika programmata p.x autocad , programmata sxediasis selidon , programmata epeksergasias grafikon kai oxi games.

 

Πράγμα που εγώ όλως περιέργως δεν συνάντησα σε συστήματα PCIe σε μεγαλύτερο βαθμό από ότι σε συστήματα AGP, oύτε καν στην δεύτερη δουλειά μου όπου όλως παραδόξως διδάσκονται και τα επαγγελματικά προγράμματα στα οποία αναφέρεσαι.

 

Λες και δεν υπάρχουν τυχών ασυμβατότητες σε συστήματα AGP και δεν χρειάζονται ποτέ BIOS updates.

 

sygnomi alla mallon me pareksigises den diafimisa ton eauto mou ti ptyxia exo kai alla pragmata pou anafereis apla logo oti i ilikia mou eimai 34 sta 35 opote sigoura sto antikeimeno mou ta PC kai INTERNET oso afora tin ELLADA exo arketh empeiria bebaia akoma mathaino kanenas den mporei na pei oti ta kserei ola kai oti einai teleios apla ego episimana ta provlimata pou exo synantisei periliptika kai oxi me leptomeries an theleis leptomeries na sou doso tous katasteuastes ton pc na stis poun an theloun.

 

Το τοποθέτησα σε άλλη βάση: είναι παντελώς αδιάφορο τι είναι ή τι κάνει ο καθένας και η ηλικία του (και είμαι και 2 χρόνια μεγαλύτερός σου), αλλά μόνο αυτά τα οποία γράφει. ΄Οσο πιο συγκεκριμένα, εμπεριστατωμένα και αναλυτικά είναι αυτά τόσο περισσότερη αξία παίρνουν, ασχέτως τι είναι ή τι κάνει ο καθένας μας. Μέχρι τώρα εξακολουθώ να μην διαβάζω τίποτε άλλο παρά αοριστίες που δεν εμπεριστατώνονται από τίποτα συγκεκριμένο.

 

 

den eipa oti petate ta lefta sas na me sygxoreis an katalaves kati tetoio apla eipa oti theoro ypervolh na dosei enas anthropos to mhniatiko tou (400-700 euro)gia na agorasei mia karta grafikon me skopo mono ta paixnidia kalytera na parei mia konsola apo tis teleutaies pou exoun vgei pio liga tha tou kostisei auto eipa ego.

 

Οι κονσόλες είναι και θα είναι για χαμηλές απαιτήσεις. ΄Οτι πληρώνεις παίρνεις.

 

an to portofoli kapoiou antexei to na exei ena high end pc i dream pc opos to leo ego magkia tou ego den dino mia periousia gia na exo kata ta legomena sas ena "high end" pc to opoio i diarkeia zohs me ta simerina dedomena ta opoia gnorizete kai eseis den tha einai parapano apo 6 mhnes kai mporei na exo ta trella provlhmata.

 

Αν έχεις τρελλά και ακαθόριστα προβλήματα τότε λυπάμαι που θα το ξαναπώ αλλά το πρόβλημα εντοπίζεται κατά πάσα πιθανότητα μεταξύ της καρέκλας γραφείου και του πληκτρολογίου.

 

oso afora to atomo mou ego vadizo symfona me tis anagkes pou exo kai symfona me tin tsepi mou (asxeta ti mistho pairno stin ergasia mou pou p.x tha mporousa na exo kai mhxanhma arketon xiliadon euro leme tora) giati stin alithini zoh yparxoun kai alles anagkes oxi mono ta pc.

 

Καμία διαφωνία. Ωστόσο σε σχέση με άλλα hobby το PC gaming δεν είναι καν το ακριβότερο. Εδώ ο καθένας θέτει τις προταιρεότητές του και αποφασίζει ανάλογα. Τίποτα το μεμπτό εδώ. Τα προβληματικά high end PC αδυνατώ να δω μόνο και ελπίζω να μην πρόκειται για την ψυχολογία της Αλεπούς του Αισώπου εδώ.

 

eseis mporeite na dinete olo to merokamato enos xronou einai dikaioma sas den sas to afairese kaneis auto to dikaioma.

 

Κάνω απόσβεση πολύ πριν φτάσω στην επόμενη αναβάθμιση μέσω των διαφόρων ενασχολήσεών μου. Και αυτό όμως είναι άσχετο με το ουσιαστικό θέμα εδώ.

 

Πόσες XBox360 έχεις δοκιμάσει μέχρι στιγμής και πόσες δεν κρασάρανε λόγω υπερθέρμανσης σε αντιδιαστολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AIlure και Kombatant εχω βαρεθει να βλεπω τις φρασεις τυπου "Να μην ακους εμενα και τον Ailuro που ξερουμε περισσοτερα" κτλ κτλ κτλ.

Ειλικρινα κουραστικα και καλο θα ηταν να κοπουν τετοιου ειδους υπεροπτικες φρασεις καθως παρα πολλα ατομα εδω μεσα συμπεριλαμβανομενου και μενα εκαναν καποτε και κανουν την δουλεια του τεχνικου αλλα ποτε δεν εχει ακουστει καποιος αλλος να λεει τετοια πραγματα.

 

Απαντώ σε έναν χρήστη που έχει κάνει σημαία την επαγγελματική του ιδιότητα τόσο στην υπογραφή του όσο και στα γραφόμενά του χωρίς ωστόσο ο φίλτατος να μου αναφέρει αναλυτικά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει.

 

΄Οταν εδώ ο άλλος κάνει σημαία την ιδιότητα για να εμπεριστατώσει αυτά που ισχυρίζεται (τα γενικά και αόριστα) ' date=' τότε λογικό και επόμενο είναι να αντιδράσω ανάλογα.

 

[b']Κράτα λοιπόν την μικρή σου προσωπική βεντέτα κάτα μέρος και πες μου γιατί συστήματα PCIe έχουν περισσότερα υποτιθέμενα προβλήματα από συστήματα AGP και ειδικά όταν μιλάμε για high end συστήματα.[/b]

 

 

Εγω φυσικα τονιζω και υπερασπιζομαι τα λεγομενα μου αλλα ποτε επειδη εγω ειμαι πιο εμπειρος στον τομεα του Hardware αλλα επειδη τυγχανει να βλεπω αυτα που υπερασπιζομαι.

Beta testers ειδικα της ΑΤΙ υπαρχουν πολλοι, λιγοτεροι θα ελεγα για την Nvidia που εκει βγαζω το καπελο στον Ailuro. Απο την αλλη ποσσοι ακομα θα ηταν Beta testers ΑΝ ειχαν ασχοληθει ? Αυτο ειναι ενα θεμα που κανεις δεν εβαλε κατω να σκεφτει. Με την ιδια λογικη ομως εχω κανει Beta test δεκαδες παιχνιδια αλλα αναγνωριζω πως το ιδιο μπορει να κανει καποιος που θα αποφασισει να αφιερωσει χρονο για το συγκεκριμενο θεμα.

 

Δεν θέτω την σχέση μου με την NVIDIA σε συζήτηση αυτή την στιγμή και καθόλου με εσένα. Η δουλειά που κάνω εγώ δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το τι κάνεις εσύ είτε θέλεις να το χωνέψεις είτε όχι. Ούτε το μέγεθος του focus group ξέρεις ούτε ποιός είναι καν ο σκοπός του και με τι κριτήρια η ίδια η NVIDIA επιλέγει και γιατί.

 

Bottom Line αυτο το στυλακι ειμαι εγω , εμεις και κανεις αλλος καλο θα ηταν να μην υπαρχει γιατι υποβαθμιζει ολο το υπολοιπο Forum.

 

Μου είναι αδιάφορο τι και ποιός είσαι και τι κάνεις. Αν θέλεις απάντησε στο highlighted part παραπάνω για να παραμείνεις και ontopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...