Προς το περιεχόμενο

Πολεμικές Τέχνες


NINJA_MOUSE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι διαφορετικό:

Ξέρει κανείς αν η asics onitsuka tiger συνεχίζει να βγάζει το μοντέλο παπουτσιών ειδικά για πολεμικές τέχνες; Έψαξα στη Θεσσαλονίκη και βρήκα ξεχασμένο ένα ζευγάρι σε άσπρο χρώμα αλλά τα χρειάζομαι σε μαύρο.

Ομολογώ ότι σε e-shops δεν έψαξα αρκετά.

Διαφορετικά σε ποια άλλη εταιρία μπορώ να βρω κάτι ανάλογο; Έχω ακούσει για αντίστοιχα της adidas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 837
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η adidas έχει πολλά παπούτσια ειδικά για πολεμικές τέχνες. Και με κορδόνια και χωρίς κορδόνια. Ελαφριά, χαμηλά, και με πάτο που πατάνε άριστα στο ταπί που έχουν συνήθως …

Κάποια παλιά είναι τα adi lux. Και αυτά σε στοκ θα τα βρεις. Έχει και κάποια ποιο παλιά μοντέλα. Δεν θυμάμαι names. Επίσης δεν γνωρίζω τι νέο έχει κυκλοφορήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Aikido έχει ασχοληθεί κανείς; Λέει τίποτα; Σκέφτομαι εδώ και λίγο καιρό να ασχοληθώ με κάποια πολεμική τέχνη αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι 15 σκεφτομαι να ασχοληθω με καποιο αθλημα...

συγκκριμενα σκεφτομαι για kickboxing.

εκει που θα γραφτω,οι προπονησεις ειναι για να μαθεις κινησεις κ οχι για πρωταθλιτισμο,ετσι δλδ ωστε να πειραματιστω...

 

απ ο,τι εχω δει ,μ αρεσει αρκετα το kick...τι εχετε να πειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειτε τιποτα παιδια και για το Τακεβοντο πυο εχει δοξασει την Ελλαδα, δασκαλος του Μουρουτσου ηταν καποτε ο δοσκαλος μαστερ Παναγιωτης Δικαιος...ειναι γνωστος μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εγω ασχολουμαι με το muaythai και το valetudo.στις προηγουμενες σελιδες λενε μερικα ατομα οτι κανουν διαφορες πολεμικες τεχνες.κατα την γνωμη μου δεν το θεωρω σωστο αυτο.εγω πιστευω οτι πρεπει οταν αρχιζεις μια πολεμικη τεχνη να την συνεχιζεις μεχρι να τιν τελιοπισεις.Με το kick box ασχολιομουνα 1.5 χρονο αλλα μετα απο καποια στιγμη βαρεθηκα γιατι δεν υπαρχει ποικοιλια κινησεων.εγω προσωπικα συστηνω για ορθια μαχη και αμυνα το muaythai και για μαχη κατω με λαβες ριψεις σπασιματα κτλ το valetudo.:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτήσω κάτι: πώς γίνεται να λες ότι πρέπει να ασχολούμαστε με μία πολ.τέχνη μέχρι να την τελειοποίησουμε ενώ εσύ ασχολείσαι με 2; (εκτός κι αν μου διαφεύγει κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στο εξηγησω γιατι το ειπα λαθος.λοιπον εγω κανω muaythai.το valetudo

ειναι αναγκαστικο να το κανω για τους αγωνες που θελω να κανω γιατι αν δεν το μαθω πιθανον να φαω πολυ ξυλο.οταν ειπα πιο πανω οτι δεν πρεπει να κανεις πολλες πολεμικες τεχνες εννοω οτι π.χ θα ειναι μ@λ@κια να συνδιασεις το ταε κβον ντο με μουαι ται γιατι ειναι εντελος διαφορετικα τα χτιπηματα τους.εγω που λεω οτι κανω αυτα τα δυο, η κυρια πολ.τεχνη που κανω ειναι το μουαι ται απλα της προσθετω καποιες ριψεις παραπανω δεν προσπαθω να τελοιοπησω και τις δυο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι καλυτερο ως προς τι ρε μεγαλε;

εμεις θα σου πουμε αν θες να χασεις λιπος,να βαλεις μυς, να αυξησεις εκρηκτικοτητα,να αυξησεις δυναμη κτλ;

Αν δε ξερεις εσυ ο ιδιος τι θες τοτε ποιος ξερει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι καλυτερο ως προς τι ρε μεγαλε;

εμεις θα σου πουμε αν θες να χασεις λιπος,να βαλεις μυς, να αυξησεις εκρηκτικοτητα,να αυξησεις δυναμη κτλ;

Αν δε ξερεις εσυ ο ιδιος τι θες τοτε ποιος ξερει;

 

ποιο ταιριαζει στο σωματοτυπο μου ρε μεγαλε.δυναμη και εκρηξη εχω και σου γραφω οτι ειναι μυικα τα κιλα διαβασε τι γραφω πρωτα. η καθε πολεμικη τεχνη δεν ταιριαζει σε ολους εκτος και αν θελεις να κοροιδευεις τον εαυτο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το valetudo είναι μέρος του muay thai. OK το έπιασα. Έχει μόνο ρίψεις ή και λαβές/κλειδώματα;

 

Οχι φιλε μου το βαλετουντο δεν ειναι μερος του μουαι ται.Ναι εχει ριψεις λαβες κλειδωματα.Αν εχεις δει αγωνες UFC ή Pride ειναι αναγκαιο να ξερεις και μια πολ.τεχνη για ορθια μαχη και μια για μαχη κατω.Αυτο εννοω.Εσυ ασχολεισαι με καμια πολ.τεχνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να ρωτησω εγω. για καποιον που ειναι 1.85 87 κιλα ως επι το πλειστον μυικα τι ειναι καλυτερο το μουι ται η το κικ μποξινγκ?

 

Και στα δυο αμα εχεις μυικα κιλα ειναι καλο.τωρα με το τι αου αρεσει πρεπει να δοκιμασεις και τα δυο.το μουαι ται ειναι πολυ πιο επικυνδινο και εχει πιο πολυ ποικιλια κινησεων.το κικ μποξ εχει τις ιδιες κινησεις και απλα με καθε προπονηση τις τελιοπεις.εγω εκανα κικ κποξ αλλα μετα απο καποιο καιρο αφου εβλεπα οτι η προπονηση δεν αλλαζει βαρεθηκα και πιστευω οτι και εσυ θα βαρεθεις μετα απο καποιο καιρο.εγω σου προτεινω μουαι ται η αν δεν σου αρεσει και αυτο πηγαινε σε καποιο ειδος καρατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...