Προς το περιεχόμενο

Μου έστειλε εξώδικο η Forthnet...να τους κάνω και εγω μια μηνυση??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια λύση που σκέφτομαι είναι ΕΕΤΤ, Γραμματεία καταναλωτή και ΙΝΚΑ για να μην περάσει αψήφιστα και να μην ταλαιπωρηθούν ποτέ πάλι άλλοι συνδρομητές.

 

Pedia oi miniseis opws egrapse kai o overlord ksexaste to. Auto pou malon mporei na ginei einai to parapanw apo ton kathenas sas pou perase tetio xouneri adika oste na min to ksanapathi allos ellinas pelatis ths forthnet sto mellon. Opws episis eseis pou ta pernate auta ta eksodika otan teliosi i sindromi sas na sikothite na figete, doksa ton theo iparxoun polles eteries kai me prosfores megales pleon kai otan sas paroun tilephono gia na sas poun gia tin ananeosi na tous ta pite xima ton logo opou feugete. Oste na mathoun oi eteries oti exoume dinami kai na sebonte tous pelates tous. :evil:

 

Eilikrina de perimena tetio pragma apo tin forthnet tin theorousa sobari eteria opou sebete ton pelati ths. Omws exei katantisei vivodi no2 ton Ianouario sernomaste kai trexane gia anabathmiseis kai tora kontaroxtipiounte gia to pios exei to xirotero logistirio ...... egw tha skeutw sobara otan ton ioulio liksi i sindromi mou pantos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Diladi polu apla na skupsoume kai na mas mamisoun kai na poume kai euxaristw? Mpa den 8a parw... an mou er8ei kana xarti egw 8a to trabhxw kai sto eurwpaiko dikasthrio, to na ka8omai kai na perimenw thn moira mou kai na sugxwrw tis etaireies (pou an egw hmoun la8os 8a pa8aina ta xilia miria) den einai sthn nootropia mou! Etsi eixa kanei kai me ena magazi pou arniotan thn egguhsh enos prointos kai me ena aplo thl sto inka ola 3eka8arisan kai phra olo to poson pisw parolo pou to eixa duo xronia ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όποτε έχω τέτοια προβλήματα στα οποία γνωρίζω ότι έχω δίκιο καταφεύγω στην απλή μέθοδο...."Γεια σας είμαι ο ταδε ανηψιός του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου........" Τ-Ε-Λ-Ο-Σ

 

10 μέρες πριν χρησιμοποίησα την παραπάνω μέθοδο και το πρόβλημα μου (άσχετο με την forthnet) διευθετήθηκε σε λιγότερο από 2 λέπτα!!!!!!!

 

Feel the power, η οικογένεια τριανταφυλλόπουλου σε περιμένει στις τάξεις της!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αυτη ειναι η επιστολη που αναγκαστηκα σημερα να συνταξω και να στειλω στην Forthnet αφου πριν λιγες μερες ελαβα ειδοποιηση για οφειλη μου απο 2ετιας που αφορα παραδοξως ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ πακετο.

Διαβαζοντας θα καταλαβετε τι εχει γινει και για τι ειδους εταιρια προκειται!

 

Προς: Forhtnet A.E.

Κοιν.: Δικηγορικο Γραφειο "Γιαννης και Μαρια Νικολαιδη και Συνεργατες"

 

Θεσ/νικη, 29/11/2008

 

Αγαπητε κυριε/κυρια,

Την Τεταρτη 26/11/2008 ελαβα εγγραφο απο το δικηγορικο γραφειο με το οποιο συνεργαζεστε σχετικα με υποτειθεμενη οφειλη μου προς την Forthnet απο 2ετιας.

Τοτε ημουν συνδρομητης σε προπληρωμενο ανα εξαμηνο πακετο internet με γραμμη ΑΡΥΣ. Τονιζω οτι εδω και δυο χρονια δεν υπαρχει συνδρομη Forthnet στο ονομα μου καθως η γραμμη εχει αλλαξει εδω και δυο χρονια σε 2play στο ονομα πια του πατερα μου και οχι στο δικο μου.

Συνεπως η υποτειθεμενη οφειλη αφορα ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ συνδρομη την οποια εξ' ορισμου εφοσον ειναι ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ δεν ειναι δυνατον να την χρωσταω! Τονιζω επισης οτι καμμια αλλη ενοχληση δεν ειχα απο την Forthnet σχετικα με την υποτειθεμενη αυτη οφειλη ουδεποτε!

Για αυτον τον λογο, επικοινωνησα με το Τμημα Εξυπηρετησης και η υπαλληλος με διαβεβαιωσε οτι δεν εχω οφειλη. Ωστοσο μου ειπαν οτι το αρμοδιο τμημα (Λογιστηριο) θα επικοινωνουσε μαζι μου την επομενη μερα (Πεμπτη). Επικοινωνησα με το εν λογω δικηγορικο γραφειο οπου επισης μου υπσχεθηκαν οτι θα με ενημερωναν κατοπιν συνεννοησεως με την Forthnet. Μεχρι και σημερα, περιττο να σας πω οτι καμμια ενημερωση δεν ελαβα.

Σημερα λοιπον το πρωι με δικη μου πρωτοβουλια και προκειμενου να ληξει η ιστορια ξαναεπικοινωνησα με το Τμ. Εξυπηρετησης οπου σημερα (οχι ομως και την Τεταρτη) ο υπαλληλος βρηκε οτι εκκρεμουν ως ανεξοφλητα δυο παραστατικα το ενα απο 23/7/2006 για το ακολουθο εξαμηνο και το αλλο απο 23/01/2007 για το ακολουθο εξαμηνο.

Ο υπαλληλος βρηκε ως λυση οτι θα επρεπε να παρουσιασω την ΑΠΟ 2ΕΤΙΑΣ αποδειξη πληρωμης ή να πληρωσω την οφειλη, μη κατανοωντας, και εδω δεν μπορω να το τονισω αρκετα, οτι αφορα ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ πακετο το οποιο εαν δεν ειχα ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ η Forthnet δεν θα μου παρειχε καμμια υπηρεσια!

Μετα απο ερευνα τελικα μπορεσα να βρω την αποδειξη πληρωμης, την οποια και επισυναπτω στην παρουσα επιστολη, προς την Forthnet μεσω της Τραπεζας Πειραιως στις 19/07/2006 που αφορα την συνδρομη μου για την περιοδο 23/07/2006 - 23/01/2007.

Νομιζω οτι η αποδειξη αυτη ειναι αρκετη ωστε να αρχισετε να αμφιβαλετε για το λογιστηριο σας και οχι για την φερεγγυοτητα μου!

Επιφυλλασομαι βεβαιως καθε νομιμου δικαιωματος μου για την ταλαιπωρια που υφισταμαι και απαιτω την εγγραφη επιβεβαιωση (με e-mail) απο την Forthnet οτι δεν εκκρεμει καμμια οφειλη μου προς εκεινη, καθως και την πιστωση του υποτειθεμενου ποσου οφειλης (124.72 ευρω) στον λογαριασμο 2play που αφορα την γραμμη ********** την οποια χρησιμοποιω τωρα, σε ενδειξη αναγνωρισης από την Forthnet της ταλαιπωριας στην οποια αδικα υποβαλλομαι. Διαφορετικα με την ληξη αυτης της ιστοριας θα λαβετε την αιτηση φορητοτητας μου προς αλλη εταιρια για οσες γραμμες χρησιμοποιω της Forthnet (σε αλλα ονοματα) καθως ειμαι πολλαπλως απογοητευμενος απο τις υπηρεσιες, την εξυπηρετηση και την αντιμετωπιση της Forthnet προς τους πελατες της!

 

Με αγανακτηση,

Πετρακης Δημητριος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σειρά μου να το ξεθάψω και να σας πώ ότι τον Νοέμβριο του 2008 έλαβα το ίδιο γελοίο "γράμμα" και μετά απο τηλ. επικοινωνία με την κα Βασιλική Ρούτση(αφού παίζαμε κρυφτούλι καθώς είτε δεν ήταν στο γραφείο της είτε η θυρίδα της με τα μυνήματα ήταν πλήρης) πήρα οδηγίες να στείλω ένα fax με την απόδειξη πληρωμής ώστε να κλείσει η υπόθεση, όπως και έκανα(αν και ένιωσα τελείως βλάκας να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας)

Χθές 10 Μαρτίου του 2009 έλαβα ξανά απο το ίδιο δικηγορικό(ο θεος να το κάνει) γραφείο "Γιάννης και Μαρία Νικολαΐδη και Συνεργάτες

Εταιρεί Δικηγόρων

Αλεξάνδρου Σούτσου 24, 106 71 Αθήνα" το ίδιο γράμμα με το ίδιο περιεχόμενο. Δεύτερη φορά ένιωσα αηδία για τα ζώα που παίζουν με την υπόληψή μας, για δεύτερη φορά τους έψαλα στα κεφαλονίτικα και για δεύτερη φορά χάλασα τη διάθεσή μου.

Πείτε μου, τι θα κάνατε στη θέση μου?

 

Α. Ξανά την ίδια διαδικασία, με τελικό αποτέλεσμα την αποστολή του fax(σαν να είμαστε ακόμα στα 90's)

Β. Θα τους "γράφατε" εκεί που γράφετε όλα τα ζώα του Ελλαδιστάν και θα περιμένατε να σας "έσερναν" στα δικαστήρια.(κάτι που αποκλείεται τελικά να κάνουν)

Γ. Θα τους κάνατε μια επίσκεψη με το λυσσασμένο σκύλο σας και θα τον αμολάγατε ενώ κρατάγατε ανά χείρας την handycam ώστε να εμφανισθεί στο youtube το θεάρεστο έργο του.

Δ. Θα ξεκίναγατε νόμιμες ενέργειες προστασίας του ονόματός σας με τη βοήθεια άλλου δικηγόρου.

Ε. Θα μετακομίζατε στην Κεφαλονιά και θα βρίσκατε την ησυχία σας.

Επεξ/σία από BadCluster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ελεος πια

τι καθεσαι και ασχολεισαι;

εγω δεν θα ξαναεστελνα απολυτος τιποτα

ας κανουν μυνημη/αγωγη οπου θα παρουσιαστεις με την αποδειξη σου (ουτε δικηγορο δεν θες) και θα τους ξεφτιλισεις εντελως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Kε Πετράκη το ίδιο έχει συμβεί και σε μένα.

Επιστολή από δικηγορικό γραφε'ίο Μαρία Νικολαϊδη ...

Ζητούν λεφτά για υπηρεσίες που δεν παρείχαν.

Ποια ήταν η εξέλιξη παρακαλώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώωωωωρααα;

φίλε για λίγες μέρες δεν τον πρόλαβες, και δυστυχώς ... στον Κορυδαλλό δεν έχουν ιντερνετ.

 

αυριο που θα του πάω τσιγάρα, θελεις να του πώ κάτι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τον nick ασε που δεν εχω και σκυλο να αμολυσω...

καλα ήμουνα teledome φαλιρησε

πηγα forthnet δεν ειχα τηλ και νετ

και γυρισα ΟΤΕ

λετε να του συμβει τπτ

εχω ενα φιλο που με ψηνει για netone

δεν σφαξανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...