Προς το περιεχόμενο

ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ Greeklish


equilibrium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα μας ρωτησατε αν θελουμε να γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες?

ολα ποια σας πειραζουν.

εγω γουσταρω να γραφω σε gkreeklish, δεν εχω το δικαιωμα αυτο, οπως και ο καθε ενας εδω?

το site ειναι αρκετα καλο αλλα ....! ενα μεγαλο αλλα! :evil:

θα ηθελα και αλλοι χρηστες να διατυπωσουν την αποψη τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξυπνο συνονόματε :-P

Πέρ' από την πλάκα, γιατί τέτοια αντίδραση κατά των ελληνικών, ειδικά όταν η απαγόρευση αυτή αφορά ένα μικρό κομμάτι του insomnia;

Δηλαδή, σε περίπτωση που ο Hal απαγορεύσει τα greeklish σε όλο το forum, τί θα γίνει; της Γαλλίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι αποκλειστικα ρε φιλε κατα των ελληνικων.

απλα να εχουμε την επιλογη να γραφουμε οπως θελουμε και κοσμια.

που ειναι το κακο?

 

marios1957 καντο εσυ και εγω ακολουθω.:twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μας ρωτησατε αν θελουμε να γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες?

ολα ποια σας πειραζουν.

εγω γουσταρω να γραφω σε gkreeklish' date=' δεν εχω το δικαιωμα αυτο, οπως και ο καθε ενας εδω?

το site ειναι αρκετα καλο αλλα ....! ενα μεγαλο αλλα! :evil:

θα ηθελα και αλλοι χρηστες να διατυπωσουν την αποψη τους...[/quote']

 

Συμφωνώ. Εγω θέλω να γράφω με κυριλλικο. Εχει το δικαίωμα ο HAL να μου το αρνηθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βαρεθεί να διαβάζω αυτό το επιχείρημα στα διάφορα fora που κατά καιρούς έχω συμμετάσχει. Γιατί τόση αφέλεια ρε παιδιά? Έχει κανείς την εντύπωση πως βιώνει κάποιου είδους δημοκρατία σε ένα διαδικτυακό ιστότοπο που ανήκει σε άλλους και διαμορφώνεται σύμφωνα με τις επιθυμίες και τις αποφάσεις πρωτίστως αυτών των τελευταίων?

 

Φυσικά κι ο HAL κι ο κάθε HAL ως admin στην τελική είναι αρμόδιος να αποφασίσει τι θα πράξει και τι θα αλλάξει στο χώρο που όλοι φιλοξενούμαστε κι αν δε γουστάρει δε ρωτάει και κανέναν (με ό,τι συνεπάγεται αυτό σε επίπεδο διατήρησης του αρμονικού κλίματος). Το να σου παράσχει ενίοτε το δικαίωμα να συμμετάσχεις στις αποφάσεις, μετρώντας τις αντιδράσεις μέσω δημοψηφισμάτων είναι παραχώρηση κι όχι υποχρέωσή του.

 

Αν αύριο μεθαύριο αποφασίσουν πως θα επιτρέπεται η χρήση της αραμαϊκής και μόνο, το καλύτερο που έχει να κάνει ο καθένας εξ ημών που διαφωνούν είναι να αποχωρήσει διακριτικά για άλλες πιο αρεστές και φιλόξενες παραλίες. Όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς για να επαναστατούμε απέναντι σε μια καθεστηκυΐα τάξη που πλάσαμε με τη φαντασία μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blueviper το επιασες το νοημα και θεωρω σωστα αυτα που λες.

 

μου λετε ομως για αραμαικα, κυριλλικα και οτι σας κατεβει στο κεφαλι για να πειτε απλα κατι. τα ελληνικα και τα greeklish γιατι δεν μπορουν να συνυπαρξουν και να διαλεγει το καθε μελος εδω πως θελει να γραψει?

γιατι αλλοι κανονες στο ενα μερος του site και αλλοι στο υπολοιπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μας ρωτησατε αν θελουμε να γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες?

ολα ποια σας πειραζουν.

εγω γουσταρω να γραφω σε gkreeklish' date=' δεν εχω το δικαιωμα αυτο, οπως και ο καθε ενας εδω?

το site ειναι αρκετα καλο αλλα ....! ενα μεγαλο αλλα! :evil:

θα ηθελα και αλλοι χρηστες να διατυπωσουν την αποψη τους...[/quote']

Το ότι εγώ διαφωνώ με την χρήση κεφαλαίων στους τίτλους των topics σου φαίνεται περίεργο ? Φανερώνει ότι φωνάζεις σε ένα forum κάτι που μπορεί να θέλεις να δείξεις και εσύ αλλά δεν επιτρέπεται αν θέλεις να γίνει μια σωστή συζήτηση που κυρίαρχα θα είναι τα επιχειρήματα και όχι ποιός φωνάζει περισσότερο.

 

Δεν είναι θέμα δικό σου μόνο αλλά και των υπολοίπων που διαβάζουν τα μηνύματα σου. Περισσότερα στη συζήτηση που έχει ξεκινήσει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...