Προς το περιεχόμενο

Rome: Total War - Alexander


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

His upcoming military campaign of epic conquests, Rome: Total War – Alexander for the PC, will be available for purchase via download on Totalwar.com and SEGA.com on June 19, 2006. Total War fans will not want to miss this new campaign to dominate the ancient world.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
den mporo na egatastiso to rtw alexander mou zitai to patch 1.3 eno to egatasto molis pao na egatastiso to pexnidi mou bgazi minima kai den proxorai an den egatastiso to patch an mpori kapios na me boi8isi

To ΒΙ δεν είναι απαραίτητο.

Το τελευταίο Patch που έχει βγει είναι το 1.5 για το Rome και το 1.6 για το BI, ψάξε για αυτό.

Τί εννοείς egatasto; Ελπίζω όχι εγκαθιστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otan protoepexa to rome total war (to proto) entiposiasika apo grafika kai alla, to BI me apogoiteuse sto scenario tou (to theorisa anousio xoris polles allages), elpizo me to alexander na epanelthei, alla apo edo kai ekei ematha oti ena grigoro scenario me kapoies allages alla kata vathos mia apo ta idia, fantasteite oti evgala to BI kai xanaevala to proto, apla apogoitetika :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις πως θελει το τελαυταιο update του Rome για να μπει?

Δεν ξέρω, δεν το έχω παίξει το Alexander. To πλήρωσα 13.35 ευρώ για downloading από το site τους, το κατέβασα με το ταπεινό κατεβαστήρι μου, αλλά για να το παίξω στο καλό μου μηχάνημα ήθελε και Internet activasion (δεν έχω internet εκεί) , κάτι που δεν γραφόταν πουθενά. Τους ζήτησα τα λεφτά μου πίσω και τα πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ρε παιδια δε μου αρεσε καθολου η χρηση καμερας στο rome total war γι αυτο και δε το εχω παιξει σχεδον καθολου παρολο που μου αρεσουν τα strategy.Ειμαι ο μονος που τον ενοχλει η χρηση καμερας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ρε παιδια δε μου αρεσε καθολου η χρηση καμερας στο rome total war γι αυτο και δε το εχω παιξει σχεδον καθολου παρολο που μου αρεσουν τα strategy.Ειμαι ο μονος που τον ενοχλει η χρηση καμερας?

Μάλλον ναι!

Τι να κάνεις, strategy είναι και πρέπει να έχεις όσο γίνεται μεγαλύτερη εποπτεία του χώρου. Βέβαια έχει δίκιο, η κάμερα στα Rome δεν είναι πραγματικά ελεύθερη και θα έπρεπε να σου πειτρέπει πολύ μεγαλύτερο zoom out αλλά δεν πειράζει, ας υπάρχει και κάτι που να χρειάζεται βελτίωση στο Medieval 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, δεν το έχω παίξει το Alexander. To πλήρωσα 13.35 ευρώ για downloading από το site τους, το κατέβασα με το ταπεινό κατεβαστήρι μου, αλλά για να το παίξω στο καλό μου μηχάνημα ήθελε και Internet activasion (δεν έχω internet εκεί) , κάτι που δεν γραφόταν πουθενά. Τους ζήτησα τα λεφτά μου πίσω και τα πήρα.

 

Πράγματι... θλιβερη η ιστορια σου...

Ομως πως εισαι τοτε σιγουρος,εφοσον δεν το εχεις σεταρει, πως δεν χρειαζεται το ΒΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι... θλιβερη η ιστορια σου...

Ομως πως εισαι τοτε σιγουρος' date='εφοσον δεν το εχεις σεταρει, πως δεν χρειαζεται το ΒΙ??[/quote']

Έχω το Rome Gold edition, που είναι ένα DVd με ενωμένα το Rome και το BI. To Rome από το DVD του είναι πατσαρισμένο στην 1.5 και το BI στην 1.6. Δεν είδα να αναφέρει πουθενά ότι χρειάζεται το BI. Άλλωστε, και τα δύο expansions είναι, δεν νομίζω να είναι απαραίτητο να έχει κανείς και τα δύο expansions.

H εγκάτάσταση του alexander γίνεται κανονικά, αλλά μόλις πάω να το τρέξω, μου λέει ότι θέλει σύνδεση με το site της εταιρείας.

 

Εχθές αργά το βράδυ το κατάφερα να το τρέξω. Τί να πω, ξεπέτα μου φάνηκε. Έχεις μόνο 100 turns για να καταφέρεις ό,τι και ο Μέγας Αλέξανδρος, ο χάρτης είναι απαίσια σχεδιασμένος και αμυδρά θυμίζει τον πραγματικό, γενικά ένα σωρό λεφτά για το τίποτα. Το ηγεμονία: πόλεις-κράτη που ετοιμάζουν κάποιοι Έλληνες φαίνεται πολύ-πολύ καλύτερο.

Α, και βέβαια τα προβλήματα συνεχίζονται, ενώ παίζει κανονικά, μόλις πάει να αρχίσει η μάχη σε real time, με πετάει στο desktop. Αρκετά ασχολήθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανεις...(μη σκας για μια Μ******)

Ομως τι εννοεις με αυτο που ειπες:

Το ηγεμονία: πόλεις-κράτη που ετοιμάζουν κάποιοι Έλληνες φαίνεται πολύ-πολύ καλύτερο.

Ειναι καποιο game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για ένα toταλ conversion που ετοιμάζει μία ομάδα Ελλήνων για το Rome. Θα έχει σχέση με τον πελοποννησιακό πόλεμο και από όσα έχω διαβάσει θα περιλαμβάνει μόνο τον χάρτη του ελλαδικού χώρου, με όλες τις πόλεις στα αρχαία τους ονόματα, όλες τις μονάδες φτιαγμένες από την αρχή κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και βέβαια τα προβλήματα συνεχίζονται, ενώ παίζει κανονικά, μόλις πάει να αρχίσει η μάχη σε real time, με πετάει στο desktop. Αρκετά ασχολήθηκα...

 

Μα καλά έχεις 1024MB KINGSTON DDR400 και την MSI GEFORCE 6800GT και τολμάει να σε πετάει από το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...