Προς το περιεχόμενο

AMG Styles in iTunes tags - My software for OSX


Snolly

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα , σημερα μετα τη δουλεια θα το εγκαταστησω :D Ενα μεγαλο μπραβο στον Snollygoster :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Loipon, to dokimasa kai se pollous de mou vgazei apotelesmata. Episis, an epilekseis perissotera apo ena mp3 sto itunes kai meta patiseis "Get Artist" to kanei mono gia ena mp3. To idaniko tha itan na to kanei gia one-by-one ola ta mp3 ppu exo epileksei. H idea einai polu kali, apla epeidi den vgazei panta apotelesmata, mipos prepei na vreis alli pigi pliroforion?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to dokimasa kai mou arese o tropos pou skeftikes na kanei ta info!me vasi ton xrono pou to skeftikes to dimiourgises pistevo oti se ligo xroniko diastima 8a kaneis kati poli kalo!xerome pantos pou atoma san esena exoun tis dinatotites ala kai to 8aros kai 8rasos mazi na prospa8isis!opoia voi8eia 8eleis pantos edw eimai se oso afora... dokimes:)

nase kala

p.s to 8rasos kai 8aros paei sto oti kaneis program gia mac users pou 3ereis oti sini8os exoun apetisis :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τα σχόλια.

 

Το έχω βελτιστοποιήσει αρκετά από το πρωί σκέφτηκα πως είναι καλό στο πεδίο comment να βάζει τα moods με τον ίδιο τρόπο που βάζει τα styles στο grouping.

 

Δεν βγάζει για όλους τους καλλιτέχνες γιατί πολύ απλά αν κάνεις search στο allmusic με το όνομα του καλλιτέχνη (που δεν φέρνει πληροφορίες) δε σε πάει κατευθείαν στη σελίδα του αλλά σε μια λίστα με πιθανά hits για να διαλέξεις. Στους καλλιτέχνες που το search σε πάει κατευθείαν στη σελίδα τους δουλέυει.

 

Επίσης ναι όταν διαλέγεις πολλούς σου φέρνει μόνο τον τελευταίο αλλά μπορεί να γράψει tags σε πολλούς (παίρνει από ένα γράφει σε πολλά).

 

Αναμείνατε σύντομα νέα έκδοση.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iTagProperly v0.03 (Universal Binary)

 

 

Changelog:

 

- Γράφει τα styles στο grouping και τα moods στο comments.

- Αν ΔΕΝ βρεί πληροφορία για τον καλλιτέχνη κάντε paste στο πεδίο URL το URL που πηγαίνει κατευθείαν στη σελίδα του καλλιτέχνη και επιλέξτε Get Info From: URL (αυτό θα το αυτοματοποιήσω κάπως θέλω ιδέες)

- Μικρά bugfixes

 

http://rapidshare.de/files/17592673/iTagProperly_v0.03_UB.zip.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

v0.1

 

Γιά ρίξτε μια ματιά...

 

Σε περίπτωση που δεν βρει αποτελέσματα επιστρέφει ένα URL.

Με ENTER στο πεδίο σας πηγαίνει στα πιθανά αποτελέσματα.

Κάντε δεξί κλικ - copy link στο επιθυμητό αποτέλεσμα και paste στο URL. Μετά Get Info (source: URL) και φέρνει την επιθυμητή πληροφορία.

 

+ fixes

 

http://rapidshare.com/files/22752397/iTagProperly.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ξεθάβω λίγο το topic για να πω ένα ευχαριστώ στο Snollygoster! :)

 

Μόλις χθες το βράδυ αξιώθηκα να χρησιμοποιήσω το προγραμματάκι. Δούλεψε αρκετά καλά αν και στα τραγούδια που έκανα την 1η δοκιμή δεν βρήκε μόνο του το url του καλλιτέχνη από το AMG (δοκίμασα μερικά τραγούδια των Pink Floyd). Όταν όμως έβαλα εγώ με το χέρι το url, διάβασε σωστά τα styles και τα moods. Επίσης σωστά ενημέρωσε το iTunes.

 

Συνολικά, το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν πως κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης του iTunes δεν έχει κάποιο progress indicator (μόνο τον κλασσικό κύκλο που γυρίζει). Έτσι, ειδικά αν προσπαθείς να ενημερώσεις πολλά τραγούδια μαζί, δεν έχεις κάποια ένδειξη αν προχωράει κανονικά η διαδικασία ή αν έχει κολλήσει το πρόγραμμα.

 

Παρ' όλα αυτά, το βρήκα πολύ χρήσιμο και θα συνεχίσω την οργάνωση της βιβλιοθήκης μου με την πολύτιμη βοήθεια του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το ανεβάσεις κάπου αλλού εκτός του rapidshare, γιατί δεν μου το δίνει? Φυσικά μπορώ να σου στείλω και email address να μου το στείλεις. Thx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το ξέρω, είμαι αδικαιολόγητος, αλλά από λάθος έσβησα το πρόγραμμα. :(

Όποιος έχει την καλοσύνη ας το ανεβάσει ξανά κάπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... Σαν να το ανακάλυψα λίγο αργά αυτό το thread. Πάντως αν συνεχίσεις την ανάπτυξη, φίλε snollygoster, θα το ψάξω οπωσδήποτε το προγραμματάκι σου. Το tagging είναι όντως ένα από τα προβλήματα του iTunes (παρ'όλο που προφανώς είναι στα συν του προγράμματος ότι έχει τη δυνατότητα αυτή). Το να κάθεσαι να κάνεις tag ένα ένα τα κομμάτια και να πρέπει ταυτόχρονα να σκέφτεσαι σε τι κατηγορία τοποθετείς (γιατί στην τελική είναι και υποκειμενικό) το κάθε κομμάτι κλπ κλπ είναι μεγάλη τυραννία.

Η ιδέα σου είναι πολύ καλή και χρήσιμη και αν το κυνηγήσεις θα σε βοηθήσω κι εγώ όσο περισσότερο μπορώ με τις δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι σε πελάτη αυτή τη στιγμή και στο σπίτι δεν έχω internet καθώς είμαι στην αναμονή από ΟΤΕ σε Τελλάς. Όποιος το έχει ας το ανεβάσει διαφορετικά θα το ανεβάσω εγώ αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...