Προς το περιεχόμενο

Duke Nukem Forever


HellasVagabond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο το game? Αναλογως τι περιμενες απο αυτο. Εγω περιμενα να ειναι το κλασσικο old school Duke. Το αποτελεσμα μου θυμισε mod για το Half-life 1.

 

Ουτε τα γραφικα μου αλλαξαν την γνωμη ουτε το αδιανοητο θεμα με τα δυο οπλα. Το μεγαλο στοιχημα που εχασε ηταν η καρδια του παιχνιδιου. Δεν ειναι δυνατον να υπαρχει στον τιτλο η λεξη "DUKE NUKEM" και το παιχνιδι να μην ξεχειλιζει απο εχθρους. Το να λυνεις εναν γριφο, να πηγαινεις πανω κατω χιλιομετρα για να συναντησεις αλλον ενα γριφο και μετα μια χουφτα απο εχθρους, οχι δεν το δεχομαι.

 

To pace του παιχνιδιου ειναι ιδιο με του Ηalf Life. Τι ειχαν στο μυαλο τους οι τυπαδες της 3D Realms? Ας εφτιαχναν καποιο αλλο franchise και ας αφηναν τον Duke οπως ηταν. Ή θα μπορουσαν να κανουν τους γριφους προαιρετικους: να λυνοταν ο καθε γριφος με μια απλη ρουκετια ή με τον τροπο που 'σκαρφιστηκαν' οι προγραμματιστες. Oι γριφοι θα επρεπε να ηταν κομπαρσοι στο παιχνιδι.. οχι οι πρωταγωνιστες.

 

Ελπιζω η Gearbox στο επομενο παιχνιδι να τα σκεφτει ολα αυτα γιατι ο Randy δηλωνε φανατικος του Duke.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 548
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 μήνες μετά...

Παιδιά μόλις τελείωσα το παιχνίδι,μπορεί να μην είναι σαν τα παλιά αλλά μια χαρά είναι γενικά και κατά την γνώμη μου πολύ διασκεδαστικό (ειδικά εκεί που γίνεσαι μικροσκοπικός) και μερικά bosses ήταν αρκετά δύσκολα (όπως ο octabain king) γενικά δεν συμφωνώ καθόλου με τα reviews ,εγώ του βάζω 7.5/10.

 

Τα μειονεκτήματα του είναι κυρίως τα γραφικά(ειδικά στην 1η πίστα) και megafail είναι ο τελικός εχθρός που με μόλις 2 προσπάθειες (η 1η από μαλ@κία δική μου) τον σκότωσα και γενικά κατά την γνώμη μου ήταν πολύ εύκολος και από διάρκεια επίσης αρκετά καλό είναι (10 ώρες περίπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

New DLC time for DNF.

 

Coming next Tuesday, Dec 13th, Duke Nukem Forever: The Doctor Who Cloned Me.

Brand new single player content for DNF. Releasing on PC for only 9.99 on STEAM.

 

Duke Nukem Forever’s new Add-On Content, Duke Nukem: The Doctor Who Cloned Me is bursting with all of the over-the-top Duke goodness fans love. Deep in the heart of Area 51, Dr Proton has been hatching his evil plan. Fueled by new ego boosts, Duke is ready to take on evil clones, aliens queens and anything else that comes his way in order to save the world and his babes!

 

ss-01.jpg

ss-02.jpg

ss-03.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Σπέρεεεεςςςς....

Λίγο αργά δεν το θυμήθηκα το DNF? :P

Anyway, το βρήκα χτες με 9,99 και είπα να το προσθέσω στην συλλογή μου... το πρόβλημά μου είναι ότι έχω τρελά frame drops όταν βγαίνουν εχθροί στο παιχνίδι. Έχω κάνει Update το παιχνίδι μέσω steam, επίσης έχω δοκιμάσει όλα τα settings από low μέχρι ultra και δεν άλλαξε τίποτα...

Το σύστημα μου είναι το εξής:
cpu: FX8150, ram: 16gb DDR3 @1600, gpu: HD7870 ghz edition.

Υπερκαλύπτω άνετα τα requirments... Επίσης έχω τα catalyst 13.1 περασμένα που απ'ότι είδα στο site της AMD είναι τα τελευταία. Ξέρει κανείς τι παίζει/είχε παρομοιο πρόβλημα κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπέρεεεεςςςς....

 

Λίγο αργά δεν το θυμήθηκα το DNF? :P

 

Anyway, το βρήκα χτες με 9,99 και είπα να το προσθέσω στην συλλογή μου... το πρόβλημά μου είναι ότι έχω τρελά frame drops όταν βγαίνουν εχθροί στο παιχνίδι. Έχω κάνει Update το παιχνίδι μέσω steam, επίσης έχω δοκιμάσει όλα τα settings από low μέχρι ultra και δεν άλλαξε τίποτα...

 

Το σύστημα μου είναι το εξής:

cpu: FX8150, ram: 16gb DDR3 @1600, gpu: HD7870 ghz edition.

Υπερκαλύπτω άνετα τα requirments... Επίσης έχω τα catalyst 13.1 περασμένα που απ'ότι είδα στο site της AMD είναι τα τελευταία. Ξέρει κανείς τι παίζει/είχε παρομοιο πρόβλημα κανείς?

Βάλε τον 13.3 beta 3 driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τον 13.3 beta 3 driver.

 

Τον έβαλα... Υπάρχει σαφής βελτίωση αλλά δεν έχει λυθεί το πρόβλημα... Απενεργοποίησα και όλα τα enhancements που είχε on το ccc. Και πάλι όμως ώρες ώρες είναι unplayable το παιχνίδι. Για να καταλάβεις κολλάνε ακόμα και τα intro video...

 

Υ.Γ. παίζει να φταίει το ότι έχω win8 x64?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...