Προς το περιεχόμενο

Ποια ομαδα θα κατακτησει το champions League?


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ βλέπω τελικό Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός με 60000 γαύρους και βάζελους να εκστρατεύουν στο Παρίσι και τελικά να πλακώνονται μέσα στο γήπεδο και να διακόπτεται το ματς.

Ή μήπως να το αφήσουμε γιά του χρόνου που θα γίνει εδώ, γιατί που να τρέχουμε τώρα στα Παρίσια; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μαλλον Παρισι μιας κ οι Γαλλοι με της απεργιες κ τις πορειες ειναι φρεσκοι κ μπορουν να αντιμετωπισουν... Ειναι κ ζεστα τα τεθωρακισμενα κ οι μανικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα εγω θελω να το παρει η Villiareal την συμπαθω πολυ αυτην την ομαδα!!!!

 

 

Αφού χαζεύεις που χαζεύεις όλη την ημέρα στο νετ μπες και κανα http://www.sport24.gr να διαβάζεις τα νέα να μην σε κοροιδεύουν στο σχολείο... :-p

 

 

και το http://www.sportime.gr ειναι φοβερη ιστοσελιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα ο ολυμπιακος χαλαρα τελικο του χρονου..

 

Τους βασικούς θα τους βάλει ο Trond μόνο στο τελικό για να μη γίνει καμια γκέλα...αλλιώς θα παίζουμε με τη δεύτερη ομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, δε θέλω να το πάρει με τίποτα η Μίλαν! Ένα το κρατούμενο.

 

Η Μπάρτσα μου αρέσει, αλλά όλος αυτός ο ντόρος και η αντιμετώπιση από τα κανάλια makes me sick. Δεν το αντέχω όταν θεοποιούνται τα πάντα. Οπότε αν το πάρει, θα με ενοχλήσει που θα κάνουν σχόλια του τύπου "Ε μα βέβαια. Ήταν σίγουρο 100%. Αφού είναι η καλύτερη ομάδα του σύμπαντος και ποτέ δεν μπόρεσε κανείς να την αντιμετωπίσει" κτλ κτλ. Πάντως την θέλω στον τελικό (από την Μίλαν).

 

Η Άρσεναλ μου είναι κάπως συμπαθής φέτος, μια που απέκλεισε και την Ρεάλ (άλλη μεγάλη αγάπη κι αυτή). Δε θα με χαλάσει ιδιαίτερα να το πάρει.

 

Αλλά, η τελική επιλογή, νομίζω ότι είναι η Βιγιαρεάλ, με την οποία δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, άρα εκ των πραγμάτων γίνεται η αγαπημένη μου. Μου αρέσει επίσης το ότι είναι το "μη φαβορί". Γενικά έχω την ψυχολογία του να πηγαίνω με τον ηττημένο. Δηλαδή αν ξεκινήσει ο τελικός, και κάποια ομάδα νικάει 2-0, το πιο πιθανό είναι να υποστηρίξω μετά αυτόν που χάνει. Δε ξέρω γιατί. Μάλλον το βρίσκω πιο συναρπαστικό να έχω για ομάδα κάποια που προσπαθεί να κάνει άθλο, παρά αυτήν που είναι (θεωρητικά) σίγουρο ότι θα νικήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις τι μου την σπαει σε φαινομενα τυπου Μονακο,Βιγιαρεαλ και Εθνικη Ελλαδος...?Οτι ειναι διατοντες αστερες,οτι ειναι πολυ και θεμα τυχης(δηλαδη οταν κληρωνεται Τσελσυ-Μπαρτσα και Ρειντζερς-Βιγιαρεαλ υπαρχει περιπτωση πραγματικα ο νικητης του 2ου ζευγαριου να θεωρει οτι ειναι καλυτερος καποιων εκ των 2 του πρωτου επειδη θα παει ενα γυρω παραπερα?)Ασε που χανεται και η αιγλη ετσι(πχ το Μονακο-Πορτο πρεπει να ηταν ο πιο ξενερωτος τελικος εβερ)

 

Οταν εχουμε μια εκπληξη, προτιμω να ειναι αποτελεσμα μιας πορειας,οπως της Πορτο ή της Βαλενθια ή της Γαλατα στο ΟΥΕΦΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Barca - Arsenal βλέπω για τελικό αν και δε θα με χάλουσε όποια κι αν το σηκώσει εκτός από την Μίλαν... Δεν ξέρω γιατί αλλά τη μισώ αυτή τη γεροντοομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει τοσο με ηλικια(αν το σκεφτεις,Σεφτσενκο,Κακα,Ζεεντορφ,Νεστα,Γκατουζο δεν τους πηραν και τα χρονια) αλλα με το οτι,κατα την αποπψη μου,απο την Μιλαν,και μονο απο αυτη την ιταλικη ομαδα,εγω,ωσ παιδι που μεγαλωσα με ΦανΜπαστεν και Γκουλιτ και Μαλντινι και Ραικαρντ και Σαβισεβιτς και του υπολοιπους εχω πολυ περισσοτερες απαιτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις τι μου την σπαει σε φαινομενα τυπου Μονακο' date='Βιγιαρεαλ και Εθνικη Ελλαδος...?Οτι ειναι διατοντες αστερες,οτι ειναι πολυ και θεμα τυχης

 

Οταν εχουμε μια εκπληξη, προτιμω να ειναι αποτελεσμα μιας πορειας,οπως της Πορτο ή της Βαλενθια ή της Γαλατα στο ΟΥΕΦΑ[/quote']

 

I know. Αλλά εξακολουθεί να μου αρέσει αυτή η φάση. Η αγαπημένη μας φράση που λέμε με τον πατέρα μου όταν βλέπουμε ποδόσφαιρο, είναι "βάλτε το ρε παιδιά να γελάσουμε λίγο". Και αναφερόμαστε για παράδειγμα στην Μπενφίκα έναντι της Μπαρτσελόνας όταν το σκορ ήταν 1-0. Πολύ γουστάρουμε να την πατάνε μεγάλες ομάδες, ακριβώς επειδή την ψώνισαν και χαλάρωσαν!

 

εννοείτε ότι είναι ΠΑΡΑ πολύ θέμα τύχης, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Παιχνίδι είναι και γι'αυτό παίζουμε. Αλλιώς ας δίναμε κατ'ευθείαν το κύπελλο στον καλύτερο, να τελειώνουμε. Αυτή η νοοτροπία με ενοχλεί και στην Ελλάδα. Ο άλλος έλεγε ότι κακώς (λόγω διαιτητή) έμεινε ο Ολυμπιακός με 10 παίκτες στο Ολυμπιακός-Λάρισα του κυπέλλου, γιατί λέει τώρα μπορεί να αποκλειστεί, ενώ είναι καλύτερη ομάδα. Ε, άμα ήταν έτσι ρε παιδιά να μην παίζαμε και καθόλου.

 

Συμφωνώ βέβαια ότι προτιμώ να υπάρχει πορεία από πίσω και να μην είναι τόσο πολύ θέμα τύχης.

 

Α! Και να διαφωνήσω για την Εθνική Ελλάδος. Τα παιδιά παίξανε με Γαλλία (προηγούμενοι πρωταθλητές), Τσεχία (κατα γενική ομολογία, την καλύτερη ομάδα του euro) και Πορτογαλία (πλεονέκτημα έδρας). Μόνο τυχεροί δεν ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Εθνικη

 

Αλλα βλεπεις ρε παιδι μου οτι δεν υπαρχει συνεχεια.Εν ολιγοις πεσαμε οπως και να το κανεις σε ενα μουφα τουρνουα με ομαδες αρκετα κουρασμενες.Πχ τετοια Γαλλια ειναι για γελια...

Δεν σου λεω οτι το πηρανε απο τυχη,το πηρανε λογω ικανοτητας να εκμεταλλευτουν τις ευνοικες συγκιριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, για εθνική τι να πει κανείς...

Δεν ξέρω "πως" το πηρανε και ούτε λέω ότι δεν το χάρηκα αλλά εκτος από το Γιαννακόπουλο δεν έχω ξαναδεί κανένα από εκείνη την ομάδα να παίζει μπάλα της πρόκοπης και μερικοί δεν εχουν ξαναπαίξει καν από τότε (Δέλλας, Καψής, Βρύζας)...

Η όλη υπόθεση προσωπικά μου ψιλοβρωμάει αλλά το πήραμε και αυτό έγραψε η ιστορία...

Και κακώς, πολύ κακώς έμεινε ο γερμαναράς... Ας μου την πει όποιος θέλει, εγώ ποτέ δεν τον πήγαινα και μπράβο του γι'αυτό που έκανε αλλά ώρα του είναι να ξεκουμπιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά' date=' για εθνική τι να πει κανείς...

Δεν ξέρω "πως" το πηρανε και ούτε λέω ότι δεν το χάρηκα αλλά εκτος από το Γιαννακόπουλο δεν έχω ξαναδεί κανένα από εκείνη την ομάδα να παίζει μπάλα της πρόκοπης και μερικοί δεν εχουν ξαναπαίξει καν από τότε (Δέλλας, Καψής, Βρύζας)...

Η όλη υπόθεση προσωπικά μου ψιλοβρωμάει αλλά το πήραμε και αυτό έγραψε η ιστορία...

Και κακώς, πολύ κακώς έμεινε ο γερμαναράς... Ας μου την πει όποιος θέλει, εγώ ποτέ δεν τον πήγαινα και μπράβο του γι'αυτό που έκανε αλλά ώρα του είναι να ξεκουμπιστεί.[/quote']

 

Έλεος ρε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα... μας έδωσαν την μεγαλύτερη χάρα στην ιστορία του Ελληνικού Αθλητισμού χαρές που αμφιβάλω εαν θα ξαναζήσουμε και εμείς βλεπουμε παντού φαντάσματα...

Επειδή ξέφυγε το θέμα Barca και τα μυαλά στα κάγκελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρκουτς,ξερεις γιατι το ψιριζουμε?Γιατι ηρθε απο το πουθενα,δεν ηταν μια πορεια οπως της Πορτο ας πουμε πυ εβλεπες οτι επι 3 χρονια ανεβενε σκαλι-σκαλι

 

Η Εθνικη απο το πουθενα ξαφνικα οχι απλα περασε Γιουρο,οχι απλα περασε απο τον ομιλο,οχι απλα κερδισε τους πρωταθλητες Ευρωπης,οχι απλα κερδισε την καλυτερη ομαδα του τουρνουα,αλλά πηρε το τροπαιο απενατι στους οικοδεσποτες Πορτογαλους.Και μαλιστα χωρις να παιζει καμια μπαλαρα.Δηλαδη και την Τσεχια μεχρι τους 8 ή τους 4 την ειχανε αλλα με τετοια μπαλα που επαιζε δεν θα ηταν εκπληξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...