Προς το περιεχόμενο

DSL, Vivodi + άλλα..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ακούστε πως εχει η κατάσταση. Μένω Θεσσαλονικη και συμφωνα με την σελιδα της vivodi εχω καλυψη απο το δικτυο της(οχι ακριβως εκει που μενω αλλα ενα σπιτι 300 μετρα παραπερα, δεν ειναι προβλημα ε; )

 

"DSL Κάλυψη

Κάλυψη πρόσβασης DSL από τη Vivodi Telecom

 

Υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL2+ πρόσβασης (Αστικό κέντρο : ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ) μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της Vivodi Telecom"

 

Στο σπίτι μου όμως ΔΕΝ εχω ενεργοποιημένο τηλέφωνο. Ειμαι και φοιτητης btw.. Εαν παρω το φοιτητικο πακέτο της vivodi (129 ευρω), χωρίς να ενέργοποιησω το τηλεφωνο (μην πληρωνω και παγια του οτε), ειμαι καλυμένος για ενα χρονο dsl, χωρίς αλλα έξοδα; Η δεν δουλευει έτσι; :)

 

Τhanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για την καθυστερρηση..

 

Γιατι χρειαζεται σταθερο; Αυτο δεν ειναι το θεμα με την vivodi; Να μην μπλεκουμε με οτε και να χρησιμοποιουμε το δικτυο της;

Για τα 300μ, θα βαλω ενα τηλ. αλλου στην πολυκατοικια να δουμε τι θα βγάλει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i adsl den einai ksexwristi grammi pou sou pernaei o ote 'h i vivodi 'h kapoios allos... apla ginetai mia rythmisi stin idi yparxousa tilefwniki grammi sou kai mporeis na exeis internet+tilefwno... gia na valeis adsl loipon, prepei na exeis sigoura, toulaxiston pstn grammi sto spiti sou, energopoiimeni...

 

to thema me ti vivodi "na mi mplekeis me ton ote" einai allo... apla, mporeis na kaneis mia aitisi sti vivo kai na sou dwsei ayti noumero kai grammi... kai pleon tha eisai sto internet me paroxo vivodi kai grammi pali tis vivodi kai to tilefwno sou tha einai elafrws diaforetiko apo ta ypoloipa tis thessalonikis... genikws aytos einai kai o kalyteros syndiasmos gia to cube (ap'oso kserw)... to pagio tis grammis den to glytwneis pantws, tsampa xairesai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο σπίτι σου υπάρχει κατανεμητής του ΟΤΕ (έστω και έξω ή και σε διπλανό σπίτι) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Οι κατανεμητές βγάζουν πάντα έξτρα γραμμές. H vivodi θα παραγγείλει τη γραμμή στον ΟΤΕ για σένα και απο εκεί και πέρα θα τη διαχειρίζεται αυτή. Εσύ θα πληρώνεις μόνο vivodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i adsl den einai ksexwristi grammi pou sou pernaei o ote 'h i vivodi 'h kapoios allos... apla ginetai mia rythmisi stin idi yparxousa tilefwniki grammi sou kai mporeis na exeis internet+tilefwno... gia na valeis adsl loipon' date=' prepei na exeis sigoura, toulaxiston pstn grammi sto spiti sou, energopoiimeni...

 

to thema me ti vivodi "na mi mplekeis me ton ote" einai allo... apla, mporeis na kaneis mia aitisi sti vivo kai na sou dwsei ayti noumero kai grammi... kai pleon tha eisai sto internet me paroxo vivodi kai grammi pali tis vivodi kai to tilefwno sou tha einai elafrws diaforetiko apo ta ypoloipa tis thessalonikis... genikws aytos einai kai o kalyteros syndiasmos gia to cube (ap'oso kserw)... to pagio tis grammis den to glytwneis pantws, tsampa xairesai[/quote']

 

Allo to pagio tou ote kai allo tis vivodi .

sti vivodi plironeis to pagio tis adsl grammis . oso gia to pagio tou tilefono nomizo pos isxyei to 9.52euro to mina me 8 ores dorean kliseis.opote i diafora einai emfanis !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παγιο τηλεφωνου εχω την εντυπωση ειναι παραπάνω..Δεν θα κολλησουμε εκει βεβαια..

Οσο για διαθεσιμοτητα, χρησιμοποιωντας το νουμερο του γειτονα εβγαλε οτι το δικτυο της vivodi υποστηριζεται. Αρα μολις ενεργοποιησω το τηλ. ειμαι οκ να βαλω ιντερνετ..(right,ε; )

 

Thanks σε ολους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου στην Αθήνα που πήγε σε καινούργιο σπίτι (διαμέρισμα) που δεν είχε ποτέ τηλέφωνο έκανε αίτηση στην ViVodi κατευθείαν και έβαλε ADSL & DSL Phone (2 γραμμές), χωρίς αυτός να μπερδευτεί με τον πΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου στην Αθήνα που πήγε σε καινούργιο σπίτι (διαμέρισμα) που δεν είχε ποτέ τηλέφωνο έκανε αίτηση στην ViVodi κατευθείαν και έβαλε ADSL & DSL Phone (2 γραμμές), χωρίς αυτός να μπερδευτεί με τον πΟΤΕ.

 

To θεμα ηταν να μην πληρωνω γενικως παγια, ουτε στον οτε ουτε στην vivodi.

 

Απο δω, δεν εβαλε κανενας απο Θεσσαλονικη vivodi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...