Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

βιταμινες εννουμε centrum πχ?

 

τι ωφελη (εμφανη) εχουν αυτες?

 

Εμφανή καμία. Εαν κάνεις μια ισορροπημένη διατροφή και τρώς κανα 2 φρούτα την ημέρα δεν χρειάζεται να πάρεις πολυβιταμίνες.

Εαν τώρα δεν σου αρέσουν τα φρούτα και λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνεις να τρως σωστά, πάρε.. απο το τίποτα, καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ, είναι δυνατό να πάθεις δηλητηρίαση από υπερβολική κατανάλωση νερού.(..)

 

True ! βασικά αυτό μου θυμίζει τον τροπο με τον οποίο ενας καθηγητής φαρμακολογίας οριζε την έννοια της τοξικότητας μιας ουσίας , σε ένα νοτκυμαντερ που έβλεπα. Για την φαρμακολογία μια οποιοδήποτε ουσία είναι ή και όχι εν δυναμη τοξική αναλογα τον τρόπο με τον οποίο χρησιμοποιείται. Οταν εμπλεκονται τώρα και οι αλεργικές αντριδράσεις μάλλον μπερδευεται το πραμα , έχω φίλο που έχει κάποιο είδος αλεργικής αντίδρασης όταν τρώει ψάρια και όταν παίρνει ασπιρίνη ενώ έχω ακούσει και για αλεργική αντίδραση σε κάποιες κάψουλες βιταμινών ορισμένων εταιριών.

 

Είχα επισκεφτει κάποια στιγμή ένα ενδοκρινολογο για κάτι εξετάσεις και με ρώτησε ποιες βιταμινες παίρνω ακριβώς , όλα παιζουν. Γενικά όμως με τις βιταμινες είναι εξαιρετικά σπάνιο να πάθεις κάτι αν δεν τις τρώς με τον κουβά , αν δεν έχεις κάποια ιδιαιτερότητα ,αλλά και πάλι είναι πολύ ευκολο να τις προμηθευτείς απο την ισσοροπημένη διατροφή, so whats the point αν δεν έχεις τρελά ωράρια στην ζωή σου ώστε να μην προλαβαίνεις ουτε νερό να πιείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε ενδιαφέρει η ταπεινή μου γνώμη, μην πάρεις τιποτα, το πολύ πολύ καμιά βιταμίνα άλλωστε οι γυναίκες τρελένονται για τους απλά γραμμομένους και όχι για τους φουσκωτούς, οι φουσκωτοι είναι δυστυχώς για λύπηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε ενδιαφέρει η ταπεινή μου γνώμη, μην πάρεις τιποτα, το πολύ πολύ καμιά βιταμίνα άλλωστε οι γυναίκες τρελένονται για τους απλά γραμμομένους και όχι για τους φουσκωτούς, οι φουσκωτοι είναι δυστυχώς για λύπηση

 

Σε ποιον ακριβως απαντας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε ενδιαφέρει η ταπεινή μου γνώμη, μην πάρεις τιποτα, το πολύ πολύ καμιά βιταμίνα άλλωστε οι γυναίκες τρελένονται για τους απλά γραμμομένους και όχι για τους φουσκωτούς, οι φουσκωτοι είναι δυστυχώς για λύπηση

 

Ισως καποιοι να εχουν αλλες προτεραιοτητες (π.χ. καλυτερη υγεια) απτο τι αρεσει στα κοριτσακια.

Δεν εννοω οτι πιο "φουσκωτος" = καλυτερη υγεια αλλα απλα ηθελα να αναφερω οτι δεν κανουμε τα παντα με πρωτο κριτηριο τι λενε τα κοριτσακια. Εχουμε και πιο σημαντικες βλεψεις μερικοι ξες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερωτηση σχετικα με τα συμπληρωματα πρωτεινης..

 

Πριν παω στο γυμναστηριο βαζω σε ενα μπουκαλακι το γαλα και την πρωτεινη οποτε εχω ετοιμη την δοση μολις τελειωσω την γυμναστικη.. Καποιος μου ειπε οτι αυτο δεν ειναι καλο γιατι αυτες τις περιπου 2 ωρες, το συμπληρωμα χανει καποιες ουσιες καθως μενει εκτος ψυγειου (και στην υγρασια των αποδυτηριων).. Ισχυει αυτο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ειναι απο την στιγμη που θα φτιαξεις το ροφημα της πρωτεινης σου να το πιεις μεσα σε 20 λεπτα.Αλλωστε αυτο γραφουν και πολλες συσκευασιες πρωτεινων.Γιατι δεν βαζεις σε διαφορετικο μπουκαλι το γαλα απο την σκονη και να τα ανακατεβεις μολις τελειωνεις την προπονηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση σχετικα με τα συμπληρωματα πρωτεινης..

 

Πριν παω στο γυμναστηριο βαζω σε ενα μπουκαλακι το γαλα και την πρωτεινη οποτε εχω ετοιμη την δοση μολις τελειωσω την γυμναστικη.. Καποιος μου ειπε οτι αυτο δεν ειναι καλο γιατι αυτες τις περιπου 2 ωρες, το συμπληρωμα χανει καποιες ουσιες καθως μενει εκτος ψυγειου (και στην υγρασια των αποδυτηριων).. Ισχυει αυτο;;

 

σκετη παρτη σε ενα σεικερ και βαλε νερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...