Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

καλημερα.καταρχας αυτα που λες φιλε μου ειναι ανοησιες .εγω κανω χρονια ληψη συμπληρωματων κ μπορω να σε επιβαιβαιωσω οτι ειμαι πιο υγειης απο πολλους εδω μεσα.δεν λεω υπαρχουν και τα κοινως μουφα που κυκλοφορουν α;λλα ελεος.οι περισοτερα κραζουν την μυηκη αναπτυξη κ την φοβουνται σαν τον διαολο το λιβανι.ας σοβαρευτουμε λιγο κ να σκεφτουμαι οτι για να παρεις την ημερισια ληψη πτωτεινης που σου χρειαζεται πρεπει να εισαι παμπλουτος αλλιως πρεπει να χρησιμοποιεις τις κλασικες καυαρες πρωτεινες για τις καυημερινες διατροφικεσ σου αναγκες.ας παψη να γινεται ολο αυτο το πραγμα.και το καπνισμα βλαπτει κ τα ναρκωτικα κ τα γλυκα βλαπτουν αλλα δεν ειδα να γινεται καμια εξτρατια κατα αυτων οπως των συμπληρωματων.ας σκεφτουμαι καπως λογικακ ας μην λεμε οτι ακουμε στις ειδησεις κ απο ανοητουσ γιατρους οι οποιοι η κοιλια τους κοντευει να ακοθμπηση το πατωμα

 

Υπογράφει ο επισημος αντιπρόσωπος συμπληρωμάτων διατροφής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας αυτα που λες φιλε μου ειναι ανοησιες .εγω κανω χρονια ληψη συμπληρωματων κ μπορω να σε επιβαιβαιωσω οτι ειμαι πιο υγειης απο πολλους εδω μεσα
μου θυμιζει το

 

:-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ απο ανοητουσ γιατρους οι οποιοι η κοιλια τους κοντευει να ακοθμπηση το πατωμα

 

Ναι,άλλα αυτοί βγάλανε ένα Πανεπιστήμιο,κερδίζουν πιο πολλά χρήματα απο σένα και εν δυνάμει κρατάνε την ζωή σου στα χέρια τους...

 

 

Πώς σου φάνηκε;:rolleyes:Not bad, για έναν σαπιοκοιλιά βιβλιοφάγο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάπου διάβασα οτι λέει η χρόνια λήψη συμπληρωμάτων έχει αρνητικές επιδράσεις στις επιδόσεις ορθογραφίας και γραμματικής.

 

μου θυμιζει το

:-)

χαχαχαΧαχαΧαχαχαΧΑ:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όντως θα μπορούσες να το επιβεβαιώσεις ; :P[/QU

 

δειξε μου ερευνα που η πρωτεινη βλαπτει...ναι μπορει να προκαλεσει υπερβολικη αναπτυξη ογκου και να γινεις hulk..ας μην τρελαθουμε δεν ειναι αασ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:33 ----------

 

Υπογράφει ο επισημος αντιπρόσωπος συμπληρωμάτων διατροφής

 

οχι υπογραφη καποιος που εχει κανει χρονια βαρη και ξερει κατι παραπανω απο θεματα συμπληρωματων...παιρνα απο το bodybuilding.gr και θεσε τις αποριες σου και αυτα που λες...και τα λεμε

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:37 ----------

 

Ναι,άλλα αυτοί βγάλανε ένα Πανεπιστήμιο,κερδίζουν πιο πολλά χρήματα απο σένα και εν δυνάμει κρατάνε την ζωή σου στα χέρια τους...

 

 

Πώς σου φάνηκε;:rolleyes:Not bad, για έναν σαπιοκοιλιά βιβλιοφάγο

 

ναι απο τους διαιτολογους κρεμεται η ζωη μου omg τι αλλο θα ακουσω...κανεναν διαιτολογο παντως δεν εχω δει με κοιλιακους...πως γινεται αυτο...:-D:-D:-D

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:54 ----------

 

virgo, εισαι εκτος τοπου και χρονου. To τι ειναι αθλημα και τι δεν ειναι δε θα το κρινεις εσυ,εχει ηδη κριθει. και ειτε σαρεσει ειτε οχι to bodybuilding ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ.\Και επισης αν νομιεις οτι φαρμακο περνουν μονο τα μπιλντερια τοτε εισαι πολυ βαθια νυχτωμενοι. Ξερω ποδοσφαιριστες, κολυμβιτες, ατομα που κανουν στοιβο κ.α. που περνουν φαρμακο.\

Τα αναβολικα δε χρησιμοποιυνται μονο για να χτισεις μυς αλλα και για ταχυτητα ,για οπερισοτερη επιθετικοτητα σε πολεμικες τεχνες,σε πολλα αλλα.

 

Υπηρξα moderator στο bodybuilders.gr και τωρα ειμαι σε ενα πολυ πιο αξιολογο φορουμ bodyandmind.gr.

 

 

Και ξαναλεω, virgo, νομιεις οτι ιδιες αναγκες εχει ενας κακομοιρης 50-60 κιλα με καποιον 100+ κιλα; πρεπει να ριξεις πολλυυυυ διαβασμα ακομα.Αλλιως μη λες ασυναρτησιες.

 

συμφωνω...+1000

:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όντως θα μπορούσες να το επιβεβαιώσεις ; :P[/QU

 

δειξε μου ερευνα που η πρωτεινη βλαπτει...ναι μπορει να προκαλεσει υπερβολικη αναπτυξη ογκου και να γινεις hulk..ας μην τρελαθουμε δεν ειναι αασ

 

Εγώ άλλο ρώτησα να μας επιβεβαιώσεις. Αλλά φαίνεται πως κάτι άλλο έχεις στο μυαλό σου όταν έγραφες οτι πιστεύεις οτι είσαι ο πιο υγιής από πολλούς απο εδω μέσα. Αναρωτήθηκα τι σε κάνει το πιστεύεις αυτό ' date=' πολύ περισσότερο δε σχετικά με τον ψυχολογκό τομέα. :P

 

 

 

[/color']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ άλλο ρώτησα να μας επιβεβαιώσεις. Αλλά φαίνεται πως κάτι άλλο έχεις στο μυαλό σου όταν έγραφες οτι πιστεύεις οτι είσαι ο πιο υγιής από πολλούς απο εδω μέσα. Αναρωτήθηκα τι σε κάνει το πιστεύεις αυτό ' date=' πολύ περισσότερο δε σχετικά με τον ψυχολογκό τομέα. :P

 

 

 

[/color']

 

δες το απλα ποσοι χρηστες ασχολουνται με τα PC απο το πρωι εως το βραδυ? ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν ατομα που τρωνε πανω απο 10 ωρες την μερα πανω σε ενα pc...αυτο νομικζεις δεν ειναι καταστροφικο για την υγεια απο καποιον που περνει συμπληρωματα και γυμναζεται ?αμεσως σου απεδειξα οτι ειμαι ποιο υγειης απο αυτους...δες και το αλλο..ποσοι καπνιζουν απο εδω μεσα?αρα ειμαι πολυ ποιο υγειης κ απο αυτους...και αλλα τοσα απλα παραδειγματα..και δεν καταλαβαινω γιατι προσβληθηκες ειπα οτι ειμαι πολυ ποιο υγειης απο πολλους απο εδω μεσα και δεν ειπα για σενα συγκεκριμενα...οποιος εχει την μυγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δες το απλα ποσοι χρηστες ασχολουνται με τα PC απο το πρωι εως το βραδυ? ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν ατομα που τρωνε πανω απο 10 ωρες την μερα πανω σε ενα pc...αυτο νομικζεις δεν ειναι καταστροφικο για την υγεια απο καποιον που περνει συμπληρωματα και γυμναζεται ?αμεσως σου απεδειξα οτι ειμαι ποιο υγειης απο αυτους...δες και το αλλο..ποσοι καπνιζουν απο εδω μεσα?αρα ειμαι πολυ ποιο υγειης κ απο αυτους...και αλλα τοσα απλα παραδειγματα..και δεν καταλαβαινω γιατι προσβληθηκες ειπα οτι ειμαι πολυ ποιο υγειης απο πολλους απο εδω μεσα και δεν ειπα για σενα συγκεκριμενα...οποιος εχει την μυγα....

 

Σε λίγο θα μας ζητήσεις να βγάλουμε τα μόριά μας κοινή θέα, να τα μετρήσουμε!

 

Όπως και να έχει,το οτι βρίσκεσαι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ, δέν σημαίνει απαραίτητα οτι ανήκεις στην "ομάδα" ή οποιαδήποτε ομάδα με τα πιο υγιή/δυνατά άτομα.Ούτε αυτό σημαίνει οτι τρώμε 10 ώρες την ημέρα παρέα με το keyboard, καπνίζοντας μανιωδώς.Με την ίδια λογική, θα μπορούσα να υποστηρίξω οτι στο παρόν φορουμ δέν υπάρχουν χρήστες που παίζουν βιολί,ή γυναίκες...ή gay...:X

 

Γι'αυτό καλό είναι να ξεκαβαλήσεις την αγριοκαλαμία που ανέβηκες,αφού σύμφωνα με τον νόμο των πιθανοτήτων πάντα υπάρχει κάποιος πιο ψηλός/δυνατός/γρήγορος/έξυπνος/υγιής/όμορφος/με μεγαλύτερα φρύδια απο εμάς.

 

Υπογράφει κάποιος που γυμνάζεται και δέν παίρνει συμπληρώματα διατροφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα μας ζητήσεις να βγάλουμε τα μόριά μας κοινή θέα, να τα μετρήσουμε!

 

Όπως και να έχει,το οτι βρίσκεσαι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ, δέν σημαίνει απαραίτητα οτι ανήκεις στην "ομάδα" ή οποιαδήποτε ομάδα με τα πιο υγιή/δυνατά άτομα.Ούτε αυτό σημαίνει οτι τρώμε 10 ώρες την ημέρα παρέα με το keyboard, καπνίζοντας μανιωδώς.Με την ίδια λογική, θα μπορούσα να υποστηρίξω οτι στο παρόν φορουμ δέν υπάρχουν χρήστες που παίζουν βιολί,ή γυναίκες...ή gay...:X

 

Γι'αυτό καλό είναι να ξεκαβαλήσεις την αγριοκαλαμία που ανέβηκες,αφού σύμφωνα με τον νόμο των πιθανοτήτων πάντα υπάρχει κάποιος πιο ψηλός/δυνατός/γρήγορος/έξυπνος/υγιής/όμορφος/με μεγαλύτερα φρύδια απο εμάς.

 

Υπογράφει κάποιος που γυμνάζεται και δέν παίρνει συμπληρώματα διατροφής.

 

μα δεν ειπα οτι ειμαι ο καλυτερος απο ολους εδω μεσα μα και φυσικα υπαρχουν ποιο ικανα και ποιο υγειη ατομα απο εμενα...απλα υποστηριξα οτι τα συμπληρωματα δεν ειναι κατι κακο..αυτο προσπαθω να εξηγησω αλλα δεν...σου ανεφερα καποια απλα παραδειγματα...απλα μπηκα στο φορουμ ειδα την κουβεντα οπως και πολλα αλλα μελοι και υποστηριζω την αποψη μου...οπως δεν κατηγορω εγω καποια πραγματα τα οποια δεν μου αρεσουν ετσι κ οποιοσδηποτε αλλος να μην κατηγορει τα ατομα που ασχολουνται με το ββ..απλο,λυτο και κυριως κατανοητο και δεν δεχομαι να κραζουν μερικοι τα συμπληρωματα ανιδεα ατομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να πάρεις συμπληρώματα;; Μπορεις να βρεις ολα τα στοιχεια που θελεις στις τροφές.. Αλλά εκείνος ο δρόμος ειναι ο δυσκολος για να φουσκώσεις αμεσα θελει συμπληρώματα.. και δωσε πρωι - μεσημερι - βραδυ πρωτεινη να γινουμε θηρια..

 

Επίσης τι θα πει πιο υγιής; πιο φουσκωμένος; Υπάρχει δείκτης υγείας; Και γιατί να είσαι πιο υγιείς; Επειδη σηκώνεις μπαρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να πάρεις συμπληρώματα;; Μπορεις να βρεις ολα τα στοιχεια που θελεις στις τροφές.. Αλλά εκείνος ο δρόμος ειναι ο δυσκολος για να φουσκώσεις αμεσα θελει συμπληρώματα.. και δωσε πρωι - μεσημερι - βραδυ πρωτεινη να γινουμε θηρια..

 

Επίσης τι θα πει πιο υγιής; πιο φουσκωμένος; Υπάρχει δείκτης υγείας; Και γιατί να είσαι πιο υγιείς; Επειδη σηκώνεις μπαρες;

 

μπορεις να βρεις ολα τρα στοιχεια στις τροφες λες...ναι αν εχεις πολλα λεφτα και χρονο κ ορεξη να τρως ενα κιλο κρεας την μερα τοτε μπραβο σου...και ολα τα υπολοιπα φαγητα που απαιτουνται για να υπαρχει μυικη αναπτυξη..εμεις μιλαμε συγκεκριμενα για το ββ πισω απο το οποιο υπαρχει ολοκληρη ιδεολογια και ειναι δυσκολο για πολλους να την ακολουθησουν..και ναι για το ββ ο στοχος ειναι το κυνιγη της μυικης μαζας με οσο το δυνατον λιγοτερο λυπος πανω σου..και η πρωτεινη και τα αμινοξεα δεν σε φουσκωνουν..ειναι συμπληρωματα το λεει και η λεξη σου συμπληρωνουν την τροφη...τιποτα περισοτερο τιποτα λιγοτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε πρωτεινη και αμινοξεα χωρις να κοψεις υδατανθρακες και ετοιμασου να παρεις καινουρια ρουχα xxl.. Δεν ειναι κακο να παρεις συμπληρωματα κακο ειναι να μην προσπαθησεις να το κανεις με φυσικο τροπο (για μενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειπα οτι ειμαι ο καλυτερος απο ολους εδω μεσα μα και φυσικα υπαρχουν ποιο ικανα και ποιο υγειη ατομα απο εμενα...απλα υποστηριξα οτι τα συμπληρωματα δεν ειναι κατι κακο..αυτο προσπαθω να εξηγησω αλλα δεν...σου ανεφερα καποια απλα παραδειγματα...απλα μπηκα στο φορουμ ειδα την κουβεντα οπως και πολλα αλλα μελοι και υποστηριζω την αποψη μου...οπως δεν κατηγορω εγω καποια πραγματα τα οποια δεν μου αρεσουν ετσι κ οποιοσδηποτε αλλος να μην κατηγορει τα ατομα που ασχολουνται με το ββ..απλο,λυτο και κυριως κατανοητο και δεν δεχομαι να κραζουν μερικοι τα συμπληρωματα ανιδεα ατομα..

 

Υπαρχουν απο εντελως ακινδυνα συμπληρωματα διατροφης που οσοι ασκουνται σε εξαντλητικους ρυθμους και ασχολουνται επαγγελματικα με καποιο αθλημα πρεπει να παιρνουν, συμπληρωματα που παιρνει καποιος για τη μοστρα κ μονο και ειναι ακινδυνα οπως κ συμπληρωματα που ειναι θανατηφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου

1. αν λαμβανει καποιος πρωτεινη σε σωστες δοσεις και ποσοτητες τις σωστες ωρες

2. αν τα συμπληρωματα πρωτεινων που λαμβανει ειναι ΚΑΘΑΡΕΣ πρωτεινες (υπαρχουν τυποι και τυποι συμπληρωματων πρωτεινων)

3. αν συνοδευονται τα παραπανω απο σωστη γυμναστικη

 

-->Δεν δημιουργει προβλημα στην υγεια του. Δεν το λεω υποθετικα η στην τυχη, εχω ψαξει λιγο το συγκεκριμενο ζητημα οταν με ενδιεφερε. Ουτε το θεωρω επιλιψημο η αξιο (αρνητικου) σχολιασμου απο αλλους.

 

Ωστοσο ειναι γεγονος οτι σε ασφαλες συμπερασμα δεν μπορει να καταληξει κανεις, ουτε οι μεν που θεωρουν οτι κανουν κακο τα συμπληρωματα πρωτεινης, ουτε οι δε που θεωρουν οτι δεν κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...