Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

Παιδιά, χρεάζομαι βοήθεια :lol:

 

Εδώ και 6-7 μήνες, από τον περασμένο Ιούνιο συγκεκριμένα, κάνω γυμναστική, και συγκεκριμένα το πρόγραμμα που περιγράφω εδώ (Post #9): http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=235246

 

Αρχικά βέβαια έκανα λίγο, απλά για να χάσω μερικά κιλά, και να κάνω φυσική κατάσταση, αλλά εδώ και 3 βδομάδες., έχω ξεκινήσει και κάνω κάθε μέρα γυμναστική, και έχω εντάξει στο πρόγραμμα, βάρη και κάθε είδους άσκηση (1:30 ώρα την μέρα περίπου). Το θέμα μου είναι πως θα ήθελα κάποιο προιόν, που απλά θα βοηθούσε την ανάπτυξη των μυών, δεν θέλω να γίνω bodybuilder, ούτε να "φουσκώσω", απλά να αυξηθούν λίγο, μια ιδέα που λέμε, οι μυς μου. Έχετε να προτείνετε κάποιο τέτοιο προιόν? Επειδή είμαι πολύ περίεργος στο φαγητό, η διατροφή μου δε βοηθάει καθόλου σ αυτόν τον τομέα... {κυρίως φρούτα, ψωμί και γαλακτοκομικά, πολύ λίγο κρέας, {μόνο μπιφτέκι τρώω}} οπότε νομίζω θα χρειαστώ κάτι τέτοιο...

 

Έχω χάσει 17 κιλά από το καλοκαίρι, πλέον έχω απλώς 3 κιλά πάνω από το κανονικό, αλλα θα ήθελα να χάσω και αυτό το έστω και λίγο λίπος, οπότε θα ήθελα κάτι όχι παχυντικό (με μηδενικό λίπος δλδ αν είναι δυνατόν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο λαθος που κανεις ειναι οτι πας καθε μερα. καθε μερα πανε μονο οι επαγγελματιες. μην κουραζεις τους μυς σου γιατι μετα συστελλονται. κατα τα αλλα ετσι οπως τα γραφεις με μπερδευεις. Καλα ξερω τι θελεις αλλα θα βγει ο φιντελιο και θα με κραξει παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο λαθος που κανεις ειναι οτι πας καθε μερα. καθε μερα πανε μονο οι επαγγελματιες. μην κουραζεις τους μυς σου γιατι μετα συστελλονται. κατα τα αλλα ετσι οπως τα γραφεις με μπερδευεις. Καλα ξερω τι θελεις αλλα θα βγει ο φιντελιο και θα με κραξει παλι.

 

Είμαι παντελώς άσχετος με το θέμα, γ αυτό έγραψα ότι θεώρησα σχετικό... σόρρυ :-D

 

¨Εκανα αρκετούς μήνες προετοιμασία πριν αρχίσω να πηγαίνω κάθε μέρα... Είναι κακό δλδ? :confused:

 

Υ.Γ. τι είναι δλδ ο fidelio? γιατρός? διαιτολόγος? γυμναστής? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι παντελώς άσχετος με το θέμα, γ αυτό έγραψα ότι θεώρησα σχετικό... σόρρυ :-D

 

¨Εκανα αρκετούς μήνες προετοιμασία πριν αρχίσω να πηγαίνω κάθε μέρα... Είναι κακό δλδ? :confused:

 

Υ.Γ. τι είναι δλδ ο fidelio? γιατρός? διαιτολόγος? γυμναστής? :lol:

 

οταν κουραζεις πολυ τους μυς απλα δεν αναπτυσονται. προσπαθησε να εχεις ενα προγραμμα σε στυλ δευτερα τριτη- τεταρτη οφφ- πεμπτη παρασκευη η οπως εσυ νοιωθεις καλυτερα και τις μερες που δεν γυμναζεις μυικες ομαδες πηγαινε για τρεξιμο .Παντως μην υπερβαινεις σε καμια περιπτωση τις 4 μερες εκγυμνασης των μυων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάρχην να πω οτι δεν ειμαι διατροφολογος ουτε τπτ σχετικο.. Απο αυτα που ξερω, πρεπει να πω οτι πρεπει να αρχισεις να τρως περισσοτερη πρωτεινη.. Αυτη την βρισκεις σε κρεας, ψαρια, αυγα, γαλακτοκομικα προιοντα.. Όποτε ή αρχιζεις να τρως περισσοτερο κατι απο αυτα ή παιρνεις καποιο συμπληρωμα πρωτεινης (εινα ψιλοακριβα να ξερεις).. Το ποιο απο ολα οσα υπαρχουν, δεν ειμαι καταλληλος να στο προτεινω.. Και την πρωτεινη που θα παρεις μεσα στην μερα, πρεπει να την μοιρασεις.. Δλδ δεν εχει νοημα να παρεις (υπερβολικα μιλωντας) 5 δοσεις απο το συμπληρωμα μαζεμενες.. Δεν θα μπορεσει ο οργανισμος σου να το απορροφησει.. Καθε 3 ωρες περιπου τρωγε κατι σχετικο..

 

Ας συμπληρωσει καποιος που γνωριζει περισσοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μου είναι πως θα ήθελα κάποιο προιόν, που απλά θα βοηθούσε την ανάπτυξη των μυών, δεν θέλω να γίνω bodybuilder, ούτε να "φουσκώσω", απλά να αυξηθούν λίγο, μια ιδέα που λέμε, οι μυς μου.

Το πρόγραμμα που ακολουθείς θε σε φέρει στο επιθυμητό αποτέλεσμα. :shock:

Έχετε να προτείνετε κάποιο τέτοιο προιόν?
Save your money

Το πρόγραμμα που ακολουθείς θε σε φέρει στο επιθυμητό αποτέλεσμα. :shock:

Επειδή είμαι πολύ περίεργος στο φαγητό, η διατροφή μου δε βοηθάει καθόλου σ αυτόν τον τομέα... {κυρίως φρούτα, ψωμί και γαλακτοκομικά, πολύ λίγο κρέας, {μόνο μπιφτέκι τρώω}} οπότε νομίζω θα χρειαστώ κάτι τέτοιο...

Αμα δεν αλλάξεις την διατροφή όσο και να ακολουθείς το πρόγραμμα δεν θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα :shock:
Έχω χάσει 17 κιλά από το καλοκαίρι,
Συγχαρητήρια για τα 17 κιλά , λίγοι καταφέρνουν και συνειδητοποιούν τους στόχους τους.
οπότε θα ήθελα κάτι όχι παχυντικό (με μηδενικό λίπος δλδ αν είναι δυνατόν).
ημιπαχα κρέατα , όσπρια , γαλακτοκομικά , αυγά , βρώμη , δημητριακά , φρούτα , λαχανικά ... αυτά δεν μου έρχεται κάτι άλλο πρόχειρο στο νου. :rolleyes:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fidelio γνωριζεις κατι γι'αυτο που ρωτησα στην προηγουμενη σελιδα;;

 

ναι ρε σου ειπα και εγω πριν πρεπει να το καταναλωνεις αμεσως μολις το φτιαξεις. Μην λες στον φιντελιο για τετοια θα παθει κραμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα που ακολουθείς θε σε φέρει στο επιθυμητό αποτέλεσμα. :shock:

Save your money

Το πρόγραμμα που ακολουθείς θε σε φέρει στο επιθυμητό αποτέλεσμα. :shock:

Αμα δεν αλλάξεις την διατροφή όσο και να ακολουθείς το πρόγραμμα δεν θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα :shock:

Συγχαρητήρια για τα 17 κιλά , λίγοι καταφέρνουν και συνειδητοποιούν τους στόχους τους.

ημιπαχα κρέατα , όσπρια , γαλακτοκομικά , αυγά , βρώμη , δημητριακά , φρούτα , λαχανικά ... αυτά δεν μου έρχεται κάτι άλλο πρόχειρο στο νου. :rolleyes:

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές... Μάλλον η αγορά ακυρώνεται :P

 

Σχετικά με αυτό που είπε ο 1980, για το "κάθε μέρα γυμναστική" έχεις κάποιο σχόλιο? Thnx :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο ειναι αυτο που ειπε ο 1980.Εφοσον δεν κανεις πρωταθλητισμο η κατι αναλογο δεν υπαρχει λογος να καταπονεις τους μυς σου καθημερινα.Για τα συπληρωματα που ανεφερες μην νομιζεις οτι κανουν θαυματα,απλα συπληρωνουν οπως λεει και το ονομα τους την διατροφη σου.Να εισαι σιγουρος οτι η σωστη διατροφη και η καλη προπονηση ειναι αυτα που θα σου δωσουν το αποτελεσμα που επιθυμεις.Απλα τα συπληρωματα τα χρησιμοποιουμε επειδη δεν ειναι ευκολο να λαμβανουμε τις στιγμες που χρειαζεται οπως μετα την προπονηση την απαρατητη ποσοτητα π.χ. πρωτεινης απο το φαγητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λες στον φιντελιο για τετοια θα παθει κραμπα.

 

injury-sports-thumb2055061.jpg

 

Γιατι; Ο Fidel ειναι κατα των συμπληρωματων;;

"...και ο τέταρτος άγγελος σάλπισε και σκοτείνιασε ο ήλιος κατά ένα τρίτο και η σελήνη και τα άστρα και η ημέρα σκοτείνιασε κατά ένα τρίτο και το ίδιο και η νύχτα. "

 

Σχετικά με αυτό που είπε ο 1980, για το "κάθε μέρα γυμναστική" έχεις κάποιο σχόλιο? Thnx :mrgreen:

 

Όσο η ένταση της προπόνησης σου δεν είναι υψηλή και όσο δεν στρεσάρεις τον οργανισμό σου , μπορείς να κάνεις το σπορ σου ή την γυμναστική σου όποτε επιθυμείς και όποτε σε ευχαριστεί . Αντίθετα ,αν καταπονείς αρκετά το σώμα σου χρειάζεσαι ξεκούραση , είναι γεγονός ότι η αποκατάσταση είναι μέρος του τρίπτυχου προπόνηση /διατροφή/ αποκατάσταση, . . ενός ωφέλιμου και μακρόπνοου πλάνου για την φυσική σου κατάσταση.

Σημειωτέων οτι η υπερκόπωση , η σχετική δυσθυμία και αποστροφή για την άσκηση είναι αποτέλεσμα της μερικής ξεκούρασης. Επρεπε να πω τόσα πολλά για να καταλήξω οτι ο 1980 ..καλά τα λέει; :shock: :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο η ένταση της προπόνησης σου δεν είναι υψηλή και όσο δεν στρεσάρεις τον οργανισμό σου , μπορείς να κάνεις το σπορ σου ή την γυμναστική σου όποτε επιθυμείς και όποτε σε ευχαριστεί . Αντίθετα ,αν καταπονείς αρκετά το σώμα σου χρειάζεσαι ξεκούραση , είναι γεγονός ότι η αποκατάσταση είναι μέρος του τρίπτυχου προπόνηση /διατροφή/ αποκατάσταση, . . ενός ωφέλιμου και μακρόπνοου πλάνου για την φυσική σου κατάσταση.

Σημειωτέων οτι η υπερκόπωση , η σχετική δυσθυμία και αποστροφή για την άσκηση είναι αποτέλεσμα της μερικής ξεκούρασης. Επρεπε να πω τόσα πολλά για να καταλήξω οτι ο 1980 ..καλά τα λέει; :shock: :-)

 

Μα δεν νιώθω υπερκόπωση με αυτή τη γυμναστική... Εδώ και 2 βδομάδες κάνω κάθε μέρα αυτό το πρόγραμμα, και εκτός απο το ότι "πιάστηκα" λίγο στην αρχή, δεν έχω τώρα κανένα πρόβλημα, ούτε νιώθω κούραση, πόσο μάλλον υπερκόπωση... :shock:

Λογικό είναι πάντως, αν φτάσω κάποια στιγμή κοντά στα "όρια" μου, να κάνω ένα ρεπό... Αλλα οκ, θα το ρίχνω τις Κυριακές στον ύπνο... κάτι παραπάνω (ελπίζω) ξέρετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν νιώθω υπερκόπωση με αυτή τη γυμναστική... Εδώ και 2 βδομάδες κάνω κάθε μέρα αυτό το πρόγραμμα, και εκτός απο το ότι "πιάστηκα" λίγο στην αρχή, δεν έχω τώρα κανένα πρόβλημα, ούτε νιώθω κούραση, πόσο μάλλον υπερκόπωση... :shock:

Λογικό είναι πάντως, αν φτάσω κάποια στιγμή κοντά στα "όρια" μου, να κάνω ένα ρεπό... Αλλα οκ, θα το ρίχνω τις Κυριακές στον ύπνο... κάτι παραπάνω (ελπίζω) ξέρετε :P

 

Εσυ μπορει να μην νοιωθεις κοπωση σε επιπεδο ενεργειας αλλα ο μυς σου καταπονειτε. Και ο μυς καταπονειτε οταν τον δουλευεις παρα πολυ. Αρα δεν αναπτυσετε. Αυτο που θελεις δηλαδη. Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...