Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν σε όλα βάζεις μέτρο δεν παθαίνεις κακό. Ναι μερικοί δεν τα πάνε καλά με την κρεατίνη (προβλήματα με στομάχι) αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Η κρεατίνη με τα αναβολικά απέχουν πάρα πολύ. Η προκατάληψη είναι ό' date='τι χειρότερο σήμερα. Εγώ γυμνάζομαι και παίρνω και τις πρωτεϊνες μου και την κρεατινούλα μου αλλά δεν κάνω κατάχρηση ούτε βιάζομαι να γίνω τεράστιος (που δεν θέλω κιόλας-αλλά αυτό είναι προσωπική δουλειά του καθενός). Δεν μπορώ να καταλάβω προς τί ο τσακωμός. Ο καθένας ό,τι γουστάρει κάνει! Το bodybuilding είναι άθλημα και μάλιστα πολύ καλό! Βodybuilding δεν σημαίνει απαραίτητα ο φουσκωμένος που δεν χωράει να περάσει την πόρτα. Τα αναβολικά ναι κάνουν κακό στην υγεία με την έννοια οτι την επιβαρύνουν πολύ και το σύστημά μας δουλεύει υπερωρίες. Δεν βάζουμε όμως τα αναβολικά στο ίδιο ράφι με τις πρωτεΐνες και την κρεατίνη..

Στην τελική να σας πω και κάτι άλλο; Καλύτερα να γυμνάζεσαι και να παίρνεις συμπληρώματα παρά να ξενυχτάς, να πίνεις και να καπνίζεις.[/quote']

 

αυτό είναι το πρόβλημα φίλε μου.

όλοι νομιζουν οτι πλακωνομαστε στα συμπληρωματα λες και είναι καραμέλες,

και συγχεουν ακόμα και την πρωτεινη που είναι απλά φαγητο με τα αναβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

για μένα ,προσωπική μου άποψη, δεν είναι άθλημα...άθλημα είναι ας πούμε ο συναγωνισμος,πχ,ποιος είναι καλυτερος,πιο γρηγορος κλπκλπ...δεν ειναι ποιος εχει το καλυτερο συμπληρωμα και ποιος εχει πιει περισσοτερα...

Μισό λεπτό virgo.. το bodybuiding δεν έχει συναγωνισμό;; Χαμός γίνεται! Συναγωνισμός όχι φυσικά στο ποιός θα πιεί τα περισσότερα... αλλά ποιός έχει το πιο συμμετρικό σώμα, ποιός σηκώνει τα περισσότερα κιλά, ποιός κάνει τις περισσότερες επαναλήψεις κτλ. Δες το λίγο θετικά το πράγμα.

Επίσης, το αν αρέσει σε εσένα προσωπικά και ενδεχομένως σε πολλές άλλες γυναίκες το μυώδες σώμα είναι καθαρά υποκειμενικό και δεν χωράει στη συζήτηση μας. Σε μερικές αρέσουν σε μερικές όχι αλλά αυτό είναι off topic.

Να προσθέσω κάτι που θα πήγαινε στο πρώτο μου μήνυμα. Εάν κάποιος γυμνάζεται, παίρνει συμπληρώματα και παράλληλα κάνει καταχρήσεις του στυλ κάπνισμα, ποτό, ξενύχτι... φυσικά θα πάθει ζημιά και μετά θα λέει (αυτός και περισσότερο οι άλλοι) ότι φταίνε τα συμπληρώματα. Ας βγάλουμε τις παρωπίδες και αν θέλουμε να κάνουμε κάτι, να το κάνουμε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που μιλατε για τα αναβολικα, αραγε ξερετε τι ειναι; πως λειτουργουν;

 

Ξερετε οτι το να πινεις καθε μερα ουσκι για 1 χρονο ειναι 10 φορες πιο τοξικο για το συκωτι αποτι αν περνεις αναβολικα για 1 χρονο? (οπου και τα αναβολικα ειναι διαφορετικα στην τοξικοτητα εννοεοιται ετσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που μιλατε για τα αναβολικα' date=' αραγε ξερετε τι ειναι; πως λειτουργουν;

 

Ξερετε οτι το να πινεις καθε μερα ουσκι για 1 χρονο ειναι 10 φορες πιο τοξικο για το συκωτι αποτι αν περνεις αναβολικα για 1 χρονο? (οπου και τα αναβολικα ειναι διαφορετικα στην τοξικοτητα εννοεοιται ετσι)[/quote']

το προβλημα με τα αναβολικα δεν ειναι μονο η ηπατοτοξικοτητα ετσι και αλλιως οπως σωστα λες και με αλλους τροπους πχ αλκοολ μπορεις να εχεις τα ιδια αποτελεσματα(αν και οι δοσολογιες δεν ειναι αυτες που αναφερεις συγκριτικα με ενεσιμο ενδομυικο διαλυμα και αλκοολ) Το προβλημα με τα στεροιδη ειναι οτι επειδη ειναι φυσεως ορμονικης διαταρασουν τους λεγομενους αξονες υποθαλαμο, υποφυση και ορχεις πχ αν μιλαμε για τεστοστερονες με πολλα προβληματα τοσο στον αξονα αυτο οσο και σε αλλα οργανα. Η συζητηση ειναι πολυ μεγαλη. Μαλιστα αν ασχολεισαι με το αθλημα επαγγελματικα θα ξερεις οτι παιρνεις αλλο συμπληρωμα στο συμπληρωμα για να αποφυγεις ανεπιθυμητες παρενεργειες οπως ατροφια των ορχεων και μειωση της κινητικοτητας των σμζωαριων. Παντως ξεφυγαμε απο το θεμα γιατι αλλο ενας που γυμναζεται και αλλος ενας που το κανει αθλημα ή και επαγγελμα πχ bbuilder που θελοντας ή μη πρεπει να παρει πολλα πραγματα για να πετυχει το σκοπο αυτο. Και δεν σου λεω αερολογιες, σου ειπα και σε αλλο ποστ εχω φιλους που το κανουν επαγγελμα με χορηγους και τους εχω χτυπησει και ενεση στην πλατη.

Καλα αποτελεσματα με τις πανελληνιες και καλο στομαχι για την σχολη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ομως ξερετε ποιο ειναι?το παλλικαρι που ανοιξε το τοπικ για να παρει μια απαντηση αν δεν κανω λαθος δεν ανεφερε πουθενα οτι ειναι 100+ κιλα.ενας κανονικο,φυσιολογικο ανθρωπακι ειναι..για`αυτο καλυτερα εσεις οι "επιστημονες" να μιλουσατε για ενα ατομο το οποιο δεν ειναι υπεραθλητης η εχει ιδιαιτερες αναγκες στην παρουσα φαση...μαλλον πρεπει ολοι μας να μιλαμε και να συζηταμε για ενα ατομο που απλα θελει μεσω των συμπληρωματων να φτιαξει λιγο το σωμα του.Οποτε δεν νομιζω οτι οι απαιτησεις του οργανισμου του ειναι τοσο μεγαλες ωστε να δικαιολογουν την χρηση πρωτεινων κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα virgo.. οι πρωτεΐνες είναι ο,τι πιο ελαφρύ μπορεί να πάρει το παιδί. Τί νομίζεις οτι ζητάει όταν λέει "συμπληρώματα"; Πολυβιταμίνες; Όχι βέβαια. Γιατί βλέπεις τις πρωτεΐνες σαν κάτι το εξωπραγματικό; Όλοι όσοι ξεκινούν, οι πρωτεΐνες είναι το πρώτο που αγοράζουν.. μετά πάνε σε γλουταμίνη σε liquid amino και σε κρεατίνη. Έχεις δίκιο πάντως πως έχει ξεφύγει η συζήτηση και δεν βοηθάμε καθόλου τον Xorxh.

Φίλε Xorxh... εφόσον είσαι υγιής σε συμβουλεύω να αγοράσεις πρωτεΐνες σε σκόνη με λίγες θερμίδες. Είδα πως είσαι 93 κιλά στα 1.88μ. Δεν θα έλεγα πως είσαι και αδύνατος.. Κανονικό προς.. γεματούλη σε κόβω ε; Πήγαινε σε κατάστημα που έχει τέτοια προϊόντα και ρώτησε τον πωλητή- οι περισσότεροι ξέρουν απο γεύσεις, θερμίδες κτλ. Αν θέλεις και κρεατίνη, η οποία αυξάνει τη δύναμη και τη μάζα γρήγορα, πάρε αλλά με προσοχή οι δόσεις και πίνε πάρα πολύ νερό!

Αυτό που θα πρέπει να ξέρεις πάντως είναι οτι οσο πιο δύσκολα θα χτίσεις το σώμα σου, τόσο δύσκολα θα σου χαλάσει. Σε 2-3 μήνες... θα δεις μια διαφορά αλλά μην νομίζεις οτι θα είναι μεγάλη. Θέλει υπομονή και επιμονή. Κόπο και ιδρώτα. No pain... no gain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλοι οι κανονες παιδια...

- πολλα μικρα γευματα

- πρωτεινη σε καθε γευμα (κρεας,κοτοπουλο,ψαρι), υδατανθρακες και λγια καλα λιπη

-απο γυμναστικη ΚΥΡΙΩΣ βασικες ασκησεις και οχι απομονωτικες. δηλαδη κανε παγκο,arσεις θανατου, καθισματα, καμψεις δικεφαλλων,γαλλικες και στρατιωτικες πιεσεις και εισαι πληρως καλυμενος. θα δεις τρελλη διαφορα συντομα.

-αν θες να παρεις συμπληρωματα παρε πρωτεινη, καμια πολυβιταμινη και ασε τη κρεατινη για πιο μετα οταν κολλησεις στα κιλα.

- και μπολικο υπνο φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παν μέτρο άριστον λέγαν οι αρχαίοι Έλληνες.

Δεν υπάρχουν μαγικές συνταγές. Τα πάντα κόπεις κτώνται. Με σωστή διατροφή άσκηση και σωστή συμπληρωματική διατροφή μπορείς να βελτιώσεις το σώμα σου

, αλλά όχι σε μια μέρα ούτε σε ένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλοι οι κανονες παιδια...

- πολλα μικρα γευματα

- πρωτεινη σε καθε γευμα (κρεας' date='κοτοπουλο,ψαρι), υδατανθρακες και λγια καλα λιπη

-απο γυμναστικη ΚΥΡΙΩΣ βασικες ασκησεις και οχι απομονωτικες. δηλαδη κανε παγκο,arσεις θανατου, καθισματα, καμψεις δικεφαλλων,γαλλικες και στρατιωτικες πιεσεις και εισαι πληρως καλυμενος. θα δεις τρελλη διαφορα συντομα.

-αν θες να παρεις συμπληρωματα παρε πρωτεινη, καμια πολυβιταμινη και ασε τη κρεατινη για πιο μετα οταν κολλησεις στα κιλα.

- και μπολικο υπνο φυσικα.[/quote']

 

Sorry για την ασχετοσύνη μου δλδ , αλλά ποθες είναι οι γαλλικές και οι στρατιωτικές πιέσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά! Το πιο απλό ρε γ@μώτο μου! Βράστε 17 αυγά, καθαριστε τα με υπομονή και αφαιρεστε τους κρόκους, φάτε τα ασπράδια και θα έχετε πάρει με απόλητα φυσιολογικό τρόπο 61.1 g πρωτείνη, 1.0 g μόνο λιπαρά, και μόνο 290 θερμίδες και τέλος και καλύτερο 0 χωληστερινη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το επόμενο πρωί κατα τις 4ς θα ξυπνήσουμε Κακαρίζοντας όλη την γειτονιά

 

έχω την βάσιμη υποψία ότι όπως και να χει η γειτονιά δε θα κοιμηθεί όλο το βράδυ απο το τρελό κλανίδι που προκαλούν τόσα αυγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...